15.8 C
תל אביב
3 בדצמבר 2021
ליכודניק
בליכוד

נשים בצמרת

מתאצ’ר ומיי ועד לנשות הליכוד הצעירות 
ערב חג הסוכות כולנו נתכנס על תוך הסוכה. מהרבה בחינות זאת הזדמנות לסכוך יחדיו על כך שאנחנו חיים בעולם משתנה.  בדורנו הוא מגיע להתחלת תיקונו ההיסטורי ביחסו כלפי נשים ומקומן בחברה האנושית.    במהלך ההיסטוריה, מאלף ואחד סיבות שונות, גברים גימדו והורידו את הנשים מהמקום הראוי להן כשוות בין שווים. הם מנעו מהן להתחרות ולהתמודד כמעט בכל תחום אפשרי שהן רק רוצות.


לא במקרה מרגרת תאצ’ר נחשבה דוגמה ומופת למנהיגות נשית וכונתה אשת הברזל.  גרמניה זוכה היום למנהיגה כמו אננגלה מרקל – אשת הפלדה של העולם – שמובילה את כל גוש היורו בתוך המים הסוערים של משברים.


לאחרונה נבחרה ראשת ממשלה חדשה בבריטניה לאחר הפרישה מגוש היורו. תרזה מיי היא מנהיגת המפלגה השמרנית.  כך גם בצרפת : יתכן שנראה את מרי לה פן כנשיאה ואולי גם בארצות הברית תיבחר הילרי קלינטון גם גן.


בעולם הפטריארכלי שבנינו לאורך השנים הנשים מצאו את עצמן מודרות ועסוקות בגידול הילדים ובחינוך בתוך הבית.  פעמים ספורות מצאנו הזה גיבורה שמצאה מקום נכבד בסיפורים ובמיתוסים ההיסטורים.   גם במקרא אנחנו מוצאים פה ושם דמויות מעניינות אך מצביאות ומנהיגות יש רק אחת : דבורה הנביאה שהיית גם שופטת בין 12 שופטים גברים והובילה צבא של עשרת אלפים לוחמים יחד עם ברק בן אבינעם כנגד מלך צור וצבאו.


גם זאב ז’בוטינסקי מנהיגנו ומורנו כבר במאה הקודמת זיהה שמקומן של הנשים הוא בשותפות המעשה ולא רק בשותפות הגורל ושגם הן צריכות להיות שותפות.  ייקח עוד זמן עד שנראה בפועל שינוי מלא.  אך יש להאמין ולראות את הנשים שלנו שלוקחות צעד של הובלה בעסקים, ביזמות,  בתפקידי הנהגה בכל התחומים עד לראשת הממשלה כתיקון שבו הן נבחנות על פי אמות מידה שוות על פי סגולותיהן ויכולתן ולא על פי קריטריון מגדרי.


מפלגתנו הליכוד בורכה בשרות ובחברות כנסת מובילות- כל אחת בדרכן – וכן גם בפעילות רבות שלוקחות תפקידים במישור המפלגתי והמוניציפאלי.   בשנים האחרונות נוכחתי לגלות שגם בין צעירות הליכוד בורכנו במנהיגות צעירות ומובילות דרך.


בשנה האחרונה היה לי ההדר והכבוד ללוות אישית ולסייע לבחירתה של לילך חייבי מנחם שנבחרה לעמוד כראשת אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה. לילך חייבי מנחם היא ממקימות האגף של צעירות הליכוד שנוסד על ידי קארין נוריאלי.


בבחירות לאגודת הסטודנטים התמודדה ונבחרה להיות חברת אגודה רואי לזרין פעילה חברתית מסניף צפון מזרח בתל אביב. רואי עוד תגיע רחוק אני  יכול להבטיח לכם, ואני אהיה שם כדי שזה יתממש!


ישנן רבות בצעירות המפלגה שהן מוכשרות ומובילות כמו במחוז שלי מחוז דן עם בת אל זכריה פעילה נמרצת שמרכזת את הפעילות בגוש דן ובסניף קרית אונו.  כמו כן בבר אילן בר אבליס שהייתה יו”ר תא לביא וכיום משמשת כאחראית על תאי לביא בצעירי הליכוד.  כמפלגה בורכנו ואני מאמין גם עם ישראל כיוון שהנשים האלה הן היו המנכ”ליות, חברות הכנסת, השרות בממשלות העתידיות ואולי עוד תצמח לנו ראשת ממשלה.    סליחה מראש עם שכחתי מישהי כולכן ראויות והעולם מחכה לכן שתביאו אותו קדימה.


 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

משלבים כוחות למען שיפור השירות בסורוקה

אלי חזן

מגזין ליכודניק ייצא השבוע ב – 100 אלף עותקים בירושלים

אלי חזן

מירי רגב: “לראש הממשלה יש מדינה על הראש”

אריק זיו ויזר

לאחר נתניהו : האם בוגי ינהיג את הליכוד ואת הימין ?

אלי חזן

קריאה לקול שפוי בליכוד לנוכח רצח הנערים

אלי חזן

משחק האבסורד

ד"ר אביגדור הדר
דילוג לתוכן