27 C
תל אביב
21 ביולי 2024
ליכודניק
נרי אבנרי

נבואת השותה / כתב: נרי אבנרי

אם מופז ינצח, לבני תחזור בה מאיומי הפרישה, ותודיע ש”למען שלמות המפלגה”, היא מוכנה להמשיך ולשרת תחת מנהיגותו. אם לבני תנצח, קדימה תתפרק!! בשלב הראשון, מופז ילקט עוד תשעה מבוהלים, ויחזור איתם “הביתה”, לליכוד… היא רוצה להיות ראש ממשלה. לפני זה היא חייבת לנצח בפריימריס במפלגת “הלכאורה”. ומה אם ינצח מישהו אחר? במקרה כזה, הפוליטיקאית המועדפת על כלבי השמירה של הדמוקרטיה, לא מוכנה להתחייב שתכבד את “פסיקת הבוחר”. מקורביה מסבירים, שלבני לא תהיה “מושכת המנדטים” של קדימה, כדי שמישהו אחר ינצח בבחירות הכלליות. במילים פשוטות, היא לא פראיירית של מופז…

אל תדברו איתם על אידיאולוגיה, כי אין להם. גם אם פה ושם כל הארבעה יגידו משהו שיש לו ארומה אידיאולוגית, אל תאמינו. מדובר במסרים שהושמו בפיהם ע”י יועצי קמפיין שמומחיותם גניבת דעת. ברגע שתהיה התנגשות בין האינטרס האישי לאידיאולוגי, גנבי המנדטים לא יתלבטו אפילו שנייה אחת. על פי כללי המשחק הקיימים, מותר לומר דבר והיפוכו, כדי להגיע ליעד הנכסף. הפריימריס בקדימה, כך מקובל לחשוב, ינפיקו לנו ראש ממשלה חדש(ה). האומנם?

זמן התרחישים בפתח. חז”ל אמרו, “איזהו החכם, הרואה את הנולד”. וכדי שלא נפתח הערצה לאצטגנינים, הפיצו פתגם מרסן: “מאז שנחרב בית-המקדש, אין הנבואה ניתנה, אלא לשותים”. מאחר ואני אחרי שתייה ולפני האנג-אובר, גם אני בתרחישנים:
אם מופז ינצח, לבני תחזור בה מאיומי הפרישה, ותודיע ש”למען שלמות המפלגה”, היא מוכנה להמשיך ולשרת תחת מנהיגותו.

הרמזים המוקדמים על פרישה לא יתגבשו לכדי הרפתקה פוליטית חדשה. בטריית האומץ של ציפי חלשה מדי, ויש גבול ליכולת של האדלרים להטעין אותה. את הנסיגה מאיומי הפרישה, תמיד אפשר לתרץ בנאמנות ל-“מורשת שרון”, שהרי התחייבנו: “לאורו נלך”. ולמי ששכח, “מורשת שרון” אוסרת על חסידיו “לרדת מהגלגל”, יען כי “טוב להיות שר”.

אם לבני תנצח, קדימה תתפרק!! בשלב הראשון, מופז ילקט תשעה מבוהלים ו…יחזור איתם “הביתה”! עם עשרה מנדטים נוספים, הליכוד יהפוך למפלגה הגדולה, כבר בכנסת הזאת. רמזים ראשונים אנחנו רואים בפעילים שעוזרים לו, ובמסרים האידיאולוגיים שהוא מפיץ שתכליתם לגרום לו לנחיתה רכה במצודת זאב.

בקונסטלציה הפוליטית הנוכחית, התרחיש הזה אפשרי בעיקר משום שזהו האינטרס האישי של מופז, נתניהו ו…ברק. כל אלטרנטיבה אחרת, תהיה פחות טובה להם ולמדינה. בליכוד תקום מהומה. יציתו אותה אינטרסנטים, ואלה שלא שכחו ולא סלחו למופז, בגין חלקו בגירוש ועריקתו לקדימה. אלא שהסיכוי להרכיב ממשלה בראשות נתניהו ובשותפות עם העבודה, כבר בכנסת הזאת, יכבה את הדליקה.

ברור שצריך את הסכמת ברק, וברור שהתקשורת “תשחט” אותו אם יסכים. אלא שהאינטרס המשותף במחיקת קדימה, והפחד מבחירות מוקדמות, יותר חזק מהכול. ומה יקרה עם קדימה? כמו שדגים לא יכולים לשרוד על החוף, חסרי האידיאולוגיה לא יוכלו לשרוד אופוזיציה.

ומה תעשה ציפורה? בהמלצת האדלרים, שיירצו למנוע מביבי את ראשות הממשלה, תשלים את המהפך הפוליטי שעברה, ותנחת עם חלק מאנשיה בחיקו הקריר של אהוד ברק. כמי שגדלה במחנה “הדחויים”, היא לא תוותר על הערצתו של יואל מרקוס. חבירתה של לבני לברק, תהפוך את העבודה למפלגה הגדולה, עם כל המשתמע מכך- ותביא את הקץ על המפלגה הכי מיותרת, והכי מושחתת.

עד כאן “נבואתי”. אם יתברר שטעיתי, תמיד אוכל ליהנות מהתחושה שהצטרפתי לעדר הפרשנים הגדולים, שטעו וטועים לכל אורך הדרך.
לגזור ולשמור…אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

מתוך הבלוג של ציפי לבני / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

התנחלויות- קבלו שני ציטוטים

אלי חזן

אילו אני ראש ממשלה / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

כלבים שונאים, פסולים לרדיפה

אריק זיו ויזר

מעשה בעכבר פוליטי / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

השופטים יישמו את העצה של קצב

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן