21.9 C
תל אביב
23 באוקטובר 2021
ליכודניק
יומן פוליטי

מתאחדים ונלחמים

אמנונית אברמוביץ כשלה, בנט וליברמן זרקו רימון בנגמ”ש, שרון לא היה נכנס לעזה, קיר הברזל הטכנולוגי.

“שפניהו”. כך הציגו את נתניהו ברשתות החברתיות כאשר חמומי המוח שפעלו שם רצו כניסה קרקעית .
נתניהו ובוגי מובילים את הקרב מול החמאס. נתניהו מנהל את הקרב בתבונה יתרה. נתניהו מגלה מנהיגות מול ההתלהמות של ליברמן ובנט והוא הוכיח כי הסטיגמה שהודבקה לו שהוא מתנהל לפי סקרים לא פעלה עליו בסיבוב הזה .
נתניהו פעל בניגוד לסקרים. זאת המציאות ואין בלתה. כך החלו לכרסם במנהיגות שלו הצמד חסר האחריות ליברמן ובנט, ובתוך הליכוד עלו קולות של שרים וסגני שרים שהעבירו ביקורת על התנהלותו.
נתניהו נקט השבוע במהלך של פיטורים של סגן שר הביטחון דני דנון. מבחינה פוליטית מדובר במהלך שעמד זמן רב בקנה. דנון היה אופוזיציה מתוך הממשלה למדיניות של נתניהו. הוא ובוגי חיכו כבר הרבה זמן להיפטר מדנון.
דנון כבר אסטרטגית רצה לצאת מהתפקיד כדי לבדל את עצמו מהנהגת הליכוד שיושבת בממשלה.
ללא ספק התוצאה שתתברר בסופו של תהליך היא שדנון יתמודד מול נתניהו בסיבוב הבא .

נחזור להתנהלות של נתניהו. נתניהו הצליח היכן שכל נביאי הזעם, כמו אמנונית אברמוביץ ושו”ת נכשלו. כאשר הסבירו לעם ישראל  שפיצוץ המשא ומתן יגרום לאי לגיטימיות למבצע צבאי מתברר כי הם הובילו דעה כוזבת ונתניהו הוכיח כי אין קשר בין הדעות האישיות שלהם לבין המציאות.

אין ספק כי נתניהו היה רוצה להוציא מכתב גם לליברמן ובטח יש כבר נוסח וירטואלי למכתב כזה, אך נראה כי לנתניהו אין זמן לפוליטיקה כעת. נראה כי כאשר התותחים ישתקו נתניהו יתחיל לבצע ירי. ליברמן צריך להבין כי לא לעולם חוסן והוא יכול למצוא את עצמו מחוץ לממשלה גם במחיר של נפילת הממשלה מכל המפלגות לליברמן יש מה להפסיד שכן יש לו 11 חברי כנסת וחמישה שרים. בממשלה הבאה הוא יכול רק לחלום על דבר שכזה  ולכן נראה לי כי ליברמן מקבל מכתב ומיד מוצא את האפשרות לחזרה לחיקו החם של נתניהו.

נתניהו יוצר מצב של המשך המבצע כאשר הכניסה היא מדודה לשלבים בביצוע וביעדים למבצע .
ראוי להדגיש כי נתניהו לא נכנע ללחץ של אובמה לתת לטורקיה וקטר מעמד של מתווכות מקובלות והוא חיזק את הציר עם מצרים כאשר לשתיהן אינטרס המשותף להדברת האויב המשותף האסלאמי רדיקלי במזרח התיכון .
אפילו יוסי בילין מדבר על הלגיטימציה שיש לממשלה לבצע פעולה בזמן נרחב .
נתניהו נקט בקביעת יעדים ברורים ומדודים כאשר נראה את התהליך של הנפילה של החזיתות האסלאמיות שיוצרות מצב חדש במזרח התיכון .
משחר הציונות עמדנו מול טרור ערבי אסלאמי. צריך לזכור כי המופתי של ירושלים חבר לנאצים וציפה שהפתרון הסופי יגיע גם ליהודים פה בארץ. הם נכשלו אז, נכשלו בפעולות הפדאיין ועד הופעת הפתח בשנות השישים ועד עליית החמאס והתמודדות שלנו עם האויב הקשה הזה. צריך למר את האמת כי תרבות העכשויזים שפשתה בשנות השמונים של המאה הקודמת,עם הופעת שלום עכשיו שהשליכה גם לעתיד הובילו לנזק אדיר. כך גם במרכז ובימין נדבקו בחיידק הזה : כך שרון נהג בהתנתקות וכך אולמרט וברק ניסו לעשות מחטף שלום. כל המהלכים של העכשויזים נפלו והתרסקו וגם בנט נפל בתרבות העכשויזים כאשר הוא רוצה עכשיו רייטינג על חשבון המדינה ובמקום לישר קו עם החלטת הקבינט הביטחוני.
מי שקרא את ספרו של בוגי מבין כי מי שנחשב לנץ מדבר על אסטרטגיה ארוכת טווח של המדינה והמאבק האזורי.
יש לציונות בסיס של מאבק ארוך. מדינת ישראל צריכה להגיע להבנה כי שלום הוא לא בר השגה בעת הזאת ולכן מדינת ישראל צריכה ללכת לטווח ארוך של מאבק על האינטרסים שלה מתוך הזכות על ארץ ישראל. בתהליך הזה אנחנו עומדים על מאבק לטווח ארוך ושום פעולה עכשויסטית מימין או משמאל אינה מביאה ברכה והצלחה. צריך להבין : שרון היה מהמנהיגים הרופסים של מדינת ישראל. תחת הנהגתו ראינו פחד מהאמריקאים. שרון הלך למפת הדרכים שבסיסה היא אסון לא פחות
מאוסלו .
שרון לא היה נכנס לעזה. מבחינתו מדינת ישראל הייתה צריכה להקריב הרבה דם כדי להיכנס. כזכור, רק אחרי הטבח במלון פארק נאלץ שרון לבצע את מבצע חומת מגן.
נתניהו נתן חבל עד לרגע של הניסיון של מנהרת התקיפה שנועדה לטבוח באזרחי ישראל.

איווט סער ?

גדעון סער צריך לדאוג לתפקידו כשר הפנים. מי שזוכר, בעת הקמת הממשלה סער סימן את תפקיד שר החוץ אך מכיוון שהתפקיד הלך לליברמן הוא מצא את עצמו במשרד הפנים. ליברמן בימים האחרונים מתנהל יותר כשר פנים מאשר שר חוץ. ללא ספק שר חוץ נמדד בגיוס העולם בישראל אך בפועל ליברמן והתאום שלו בנט מנהלים פוליטיקה פנימית תוך כדי קרב עד כדי שהם לא יורים בנגמ”ש אלא הם זורקים רימון בנגמ”ש. היינו מצפים משר החוץ שיטפל במדיניות החוץ, בעת מלחמת לבנון השנייה כאשר אולמרט ניהל מלחמה הוא מצא את יריבו נתניהו עושה נפשות בעולם למען מדינת ישראל.
אולמרט בעת המלחמה לא קיבל כתף קרה מנתניהו וחברי הקבינט שלו.
ולכן צורם הזובור שבנט וליברמן העבירו לנתניהו.

הפתרון הבא
בכל עת מגיע איום חדש על ישראל והעולם המערבי. האיומים הבאים יהיו בסימן המשך המנהרות ומכיוון שאין לרקטות יכולת לפגוע בישראל, השלב הבא מגיע כאיום של מזלטים ומלטים. כבר בלחימה הזאת הם מופיעים אך בסיבוב הבא צפוי שנראה מטח של מזלטים. נכון שיש פיתרון של הפטריוט אך הוא יקר ולכן נראה כי גורמי הפיתוח ידאגו למצוא פיתוח שגם המזלטים יתקלו בקיר הברזל הטכנולוגי.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

“הם לא מקשיבים” – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

מי מסובב את טלי

אריק זיו ויזר

נתניהו וכל השאר

אריק זיו ויזר

כבל חדש

אריק זיו ויזר

הארץ שברו את הכלים שאי אפשר להרכיב מחדש – אריק זיו

אריק זיו ויזר

בנצי ליברמן מול הורים שכולים

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן