9.1 C
תל אביב
23 בינואר 2021
ליכודניק
בארץ

מקימים את האגף הליבראלי של הליכוד

כנס ההקמה ביום ה’ הקרוב בתל אביב

“הנני כותב, לא מפני שיש לי כח לכתוב, אלא מפני שכבר אין בי כח לדום.”

הראי”ה קוק זצ”ל, אגרות ראיה, כז

הזמן הגיע להגיד את האמת: נמאס לי, אין בי כח יותר. פשוט נמאס לי.

נמאס לי מהסוציאליזם החזירי של אנשים שרוצים לחיות על חשבון אנשים אחרים.

נמאס לי משטיפת המח התקשורתית נגד הליברליזם, הקפיטליזם, החופש.

נמאס לי לראות כמות עצומה של בורים ועמי ארצות חסרי השכלה כלכלית בסיסית שדורשים “צדק חברתי”, מונח ללא כל משמעות אמיתית או תוכן ברור, כאשר הם בסך הכל רוצים לחזור לימים העליזים של הכלכלה המתוכננת על ידי המפא”י וההסתדרות.

נמאס לי מכך שרוצים לחזור למציאות של ישראל ענייה, דפוקה, בה הדרך היחידה להתפרנס היתה הפינקס האדום וקשרים עם הכנופייה המפא”יניקית. נכון, ישראל היתה יותר שוויונית ממה שהיא עכשיו, משום שכולם היו עניים. משפחות שלמות התגוררו בדירה קטנה של 50 או 60 מטרים מרובעים. לאנשים לא היו את כל המכשירים שהופכים את חיינו לנוחים וטובים יותר, למרות שאותם מכשירים כבר היו קיימים בחו”ל. איכות החיים היתה על הפנים. גם תוחלת החיים היתה הרבה יותר קצרה ממה שהיא היום.

נמאס לי שאין פה שוק חופשי אמיתי. הפרוטקציוניזם הישראלי, בשם “ההגנה” על התעשייה המקומית, לא נתן לייבא לארץ שום דבר. זוכרים כאשר “קריסטל” היתה הברירה היחידה במכונות כביסה? ככה זה היה בכל ענפי המשק. גם היום דופקים אותנו בכל מיני צורות. שוק החלב, ה”קוטג'”, לדוגמה. אבל כמעט בכל דבר. מכס, מיסים, מרעין בישין שונים ומשונים.

נמאס לי, אמרתי לכם.

מה היה פה שהיה כל כך טוב בעבר? הרוח, אולי. אולי. נגיד. אבל החומר? באיזה סוג של מדינה דמיונית ה”חברתיים” הסוציטאליסטיים האלה חיו? אנשים פה היו יותר עשירים בשנות ה-50? ה-60? ה-70? ה-80? ה-90? לפני 5 או 10 שנים? על מה בדיוק הם מדברים?

אולי היו יותר תמיכות סוציאליות פה? לא בטוח, אבל נגיד. אז מה? ממתי תמיכות באנשים שלא עובדים הם דבר חיובי? באירופה, ברוב המדינות אנחנו בעיצומה של התמוטטות מדינת הרווחה, שוקרסת תחת עולה הכספי, וההפקרות המתמשכת שהיא גורמת. לזה אנחנו נושאים את עיננו? ליוון? לפורטוגל? לאיטליה? לצרפת? לאנגליה? מישהו רוצה כרגע להתחלף עם ארה”ב עם למעלה מ-9% אבטלה כאשר יש פה 5.5%?

מדינת הרווחה בזבזנית, יוצרת תלות, מקטינה תעסוקה ועולה הון תועפות. מישהו צריך לשלם עבור זה. או שאולי מישהו באמת חושב שכסף גדל על העצים שישנם במשרד ראש הממשלה?

גם רמת המיסוי היתה מטורפת לגמרי בארץ בימים הטובים ההם. מס הכנסה של 60%, 70%, ועוד מס חברות של כמעט 40%. השוק השחור חגג פי עשר מהיום. לא דיברו על טייקונים אז, משום שכמעט אף אחד, למעט מקורבי שלטון המפא”י המושחת, היה יכול להתעשר בארץ. אף אחד.

יזמים? ירדו לחו”ל. הייטק? הצחקתם אותי. המוצר היחיד, כמעט, שמדינת ישראל ייצאה באותם ימים טובים היה תפוזים. לא, לא שבבים. תפוזים.

נמאס לי, אני אומר לכם.

הממשלה, בדמות הפקידים והפוליטיקאים, שלטה על הכלכלה הישראלית ועל החיים של האנשים. רוצים לחזור לזה?

בואו לא ניפול במלכודת הנוסטלגיה. מדינת ישראל היתה מדינה הרבה פחות עשירה ומוצלחת ממה שהיא היום, לא מעט בזכות הליכוד והרפורמות הכלכליות הליברליות, הקפיטליסטיות, שנעשו פה בשלושת העשורים האחרונים. אין לנו ממה להתבייש. הפוך, זה מקור לגאווה!

אבל איבדנו את הדרך. תחת לחץ התקשורת והשמאל, אנחנו היום מתביישים מהמילה “קפיטליזם”. הבולשביסטים המציאו צמד מילים חד” קפיטליזם חזירי”. איזו שטות. על אותו משקל אפשר גם להגיד יהדות חזירית. למה לא? במושגים האורווליאנים של הסוציאליסטים, ממילא, למילים אין שום משמשעות.

אנחנו מתביישים להשתמש במילה “חופש”. כאילו שהקפיטליזם אינו השיטה הכלכלית הטובה ביותר, ולמעשה היחידה שמסוגלת ליצור עושר. כאילו שהקפיטליזם, שהיא מערכת של עיסקאות רצוניות בה אנשים מפיקים רווח מזה שהם מרצים אנשים אחרים על ידי מכירה חופשית של מוצרים או שרותים, אינו גם השיטה המוסרית ביותר, בוודאי לעומת הסוציאליזם, המבוסס על שוד הקופה הציבורית לטובת אינטרסים של כנופיות וקבוצות לחץ. רק שוק חופשי מסוגל ליצור עושר ואך ורק הוא מוסרי, יהודי וצודק. בוודאי לא המערכת הדפוקה של הסוציאליסטיים.

החלטתי להתקומם. נמאס לי.

ביחד עם עוד אנשים טובים וחשובים, אנחנו פותחים את התנועה הליברלית החדשה. התנועה איננה מפלגתית. אנחנו רוצים לקדם את רעיונות הליברליזם, הקפיטליזם והחופש במדינת ישראל. יש בליכוד, המפלגה הלאומית-ליברלית, הרבה מאוד אנשים שמזדהים עם רעיון החופש ואנחנו רוצים אותם איתנו.

אז אם גם לכם נמאס, כנסו לאתר שלנו http://www.liberal.co.il והצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו http://www.facebook.com/groups/174244599304069.

יש לנו השבוע, ביום חמישי ה-8 לספטמבר, בשעה 19:30, בבית הסופר בתל-אביב, רחוב קפלן 6, כנס הקמה. בואו לשמוע ולהשמיע ולהיות חלק מהמהפכה הליברלית.

ביחד, ב”ה, נעשה ונצליח.  אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

בעקבות האונס בתל אביב : דרישה לתגבר כוחות

אלי חזן

ערבי לקובי צרפתי: “אחרי שנחסל אתכם ב’שטחים’, נחסל אתכם בגליל”

אריק זיו ויזר

ליכודניק משתתף בצערו של ראש עיריית דימונה בני ביטון בשל פטירת אביו

עינר אביב

מסדר ז’בוטינסקי : “יש לתת מענה למשבר ברוח ז’בוטינסקי”

אריק זיו ויזר

בלי בושה: שלום חנוך מתנגד לנאום השרה רגב בפסטיבל ישראל

אריאל אילוז

״עם הפנים לירושלים״

מערכת ליכודניק
דילוג לתוכן