27.7 C
תל אביב
11 באוגוסט 2020
ליכודניק
סניפי הליכוד

מציינים בגאווה את חוג הבית הראשון

עשרות הופיעו לחוג הבית הראשון של "גאווה בליכוד"  

עשרות אנשים הגיעו לחוג הבית הראשון של "גאווה בליכוד" – קבוצת הלהט"ב בתנועת הליכוד –  שנערך בליל חמישי האחרון בבית האגודה לזכויות הפרט בתל אביב.

ההיענות לקריאה להצטרפות הייתה מרשימה, ותרמה להבנה שישנם רבות ורבים בקהילה הגאה אשר רואים בליכוד בפרט ובימין ככלל – את ביתם. רבים מהמצטרפים דיברו במפגש על הצורך לנתק את הזיהוי המיידי והשגוי של חברי קהילת הלהט"ב עם תנועות אנטי ציוניות ומפלגות שמאל רדיקליות.

דר' אוון כהן, יו"ר "גאווה בליכוד" יצא נגד השמאל הקיצוני המשתמש בקהילה הגאה ככלי לנגח את הליכוד ואת מדינת הלאום העברי. כהן, ושאר חברי מועצת "גאווה בליכוד" הדגישו שממש כמו רוב אזרחי ישראל, כך גם "רוב חברי הקהילה הם ציונים גאים, מצביעים למפלגות ציוניות, משרתים בצה"ל ויודעים שלעם העברי יש זכות למדינת לאום משלו, לשלווה ולביטחון".

"מסביבנו אנו רואים שהמדינה היהודית, ישראל, היא שעומדת בחוד החנית בכל הנוגע לשוויון זכויות לקהילה הגאה. זה בוודאי נכון ביחס למדינות האסלמיות השכנות – ואף לארצות המערב. אין לנו במה להתבייש", אמר רועי שויער, חבר מועצת הקבוצה.

היועץ המשפטי של  "גאווה בליכוד" אף הוסיף ש"חשוב לזכור שממשלת הליכוד בראשות שמיר היא שביטלה את האיסור בחוק על יחסים חד-מיניים, ראש הממשלה של הליכוד בנימין נתניהו היה הראשון להיפגש עם חברי הקהילה, ושהודות לממשלת הליכוד זוכה הקהילה לתקציבים רבים".

יו"ר הקבוצה, דר' אוון כהן הדגיש לנוכחים שההישגים הרבים של הקהילה הגאה אינם אומרים שתמה המלאכה, אלא רק מצביעים על היכולת להמשיך בחתירה לשוויון זכויות. "בכוונתנו לרתום את השרים והח"כים מהליכוד להשגת שוויון זכויות מלא לקהילה, כך שזוגות חד מיניים יזכו לאותן זכויות בדיוק כפי שזוכים להן זוגות סטרייטים. זה לא יהיה קל, אבל זו ההתחלה, כולנו כאן מחוייבים למטרה ואנחנו נצליח להשיגה".

אחראית המתפקדים, רננה לוין, הסבירה לנוכחים שכבר כעת חברים בקבוצה עשרות חברי ליכוד שהתפקדו באופן עצמאי, אך שמעתה יש לעשות זאת באופן קבוצתי. "רק כשנגיע עם רשימה של מאה טפסים בבת אחת יבינו את הכוח שלנו ויירתמו לסייע לנו".

במפגש זה חתמו רבים מהנוכחים על טפסי התפקדות, ונענו לפניית "גאווה בליכוד", ליידע ולפקוד חברים רבים נוספים – באמצעות הקבוצה.

שי דוייטש, יו"ר האגודה האגודה לשמירת זכויות הפרט (אגודת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטראנסג'נדרס בישראל), אשר אירחה את המפגש, ציין לחיוב את התמיכה התקציבית של ממשלת הליכוד במוסדות הקהילה. עם זאת, דוייטש הוסיף שדברים רבים עדיין דרושים שיפור ושהוא מקווה שהקמת "גאווה בליכוד" והנוכחות הרבה שנרשמה תסייע בכך.

לדף הפייסבוק של הקבוצה:
http://www.facebook.com/likudglbt

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

צל"ש לשרים משה כחלון וגלעד ארדן

אריק זיו ויזר

פורום גליל עמקים עושים שלום

אריק זיו ויזר

10 דברים שנתניהו צריך לעשות ביום שהוא מתמנה לראש ממשלה/מאת אריה יואלי*

אריק זיו ויזר

סניף הליכוד בכפר סבא ביקר במרכז בגין

אריק זיו ויזר

תוצאות בחירות בסניף הליכוד באר שבע למועצת העיר בחירות 2018

אריק זיו ויזר

דרישה לפיטורי ברק מאחריות להתישבות-

אריק זיו ויזר

10 תגובות

Avatar
מדינה (מדי) אלוני 24 בינואר 2012 at 9:17

מה הגאווה הזו? מה יש כאן להתגאות? תבריחו מאתנו את הדתיים. מובן שאין לי נגדם דבר, יש בינהם טובים וטובים פחות כמו בכולנו, אבל משכב זכר הוא לא לרוחי וכאן אין על צה להתגאות.

הגב
Avatar
ניר 24 בינואר 2012 at 12:20

עם כל הכבוד, ויש כבוד – שתי שאלות מהותיות לי:
1. כיצד ניתן לקחת קרדיט על שינוי החוק האוסר משכב זכר לממשלת שמיר, כשידוע לכל איך ההליך הזה נעשה בהחבא ע"י שולמית אלוני, שהסירה את החוק מספר החוקים הפלילי החדש שהובא להצבעה מבלי להודיע לאיש, ורק הודות לכך שאיש לא ידע על כך הדבר עבר את ההצבעה?

2. השימוש הרב בביטוי "הלאום העברי" – עמו אני יכול להסכים בלב שלם, לא חתרני במקצת ונוגד את חוקת הליכוד המכירה רק בלאום היהודי ולא זה העברי?

הגב
Avatar
אוריה 25 בינואר 2012 at 7:58

אתם מגעילים אותנו

הגב
Avatar
שאול גד 25 בינואר 2012 at 7:59

הליכוד מפלגת ימין שמרן אין מקום לסוטים

הגב
Avatar
עודד 25 בינואר 2012 at 8:00

החברים של סער

הגב
Avatar
אריה בר נחום 25 בינואר 2012 at 8:02

יום אחד תגלו שהקרן החדשה עומדת מאחוריהם

הגב
Avatar
רועי 25 בינואר 2012 at 8:25

אני מציע לחברים כאן לקרוא את תקנון הליכוד וללמוד מה ההשקפה של המפלגה בה הם חברים.

הגב
Avatar
אמיר 25 בינואר 2012 at 8:39

מדובר בקבוצה שהיו"ר שלה חבר ליכוד למעלה מעשור, יש בה קצינים בצה"ל (מסרן ועד סא"ל) ואנשים ציונים אוהבי ישראל התורמים לחברה, להגיד שהקרן החדשה עומדת מאחוריהם זה לשון הרע, בורות, רשעות והומופוביה.
השימוש במילה גאווה לא בא חס וחלילה לרמז כי מדובר בעליונות, המילה גאווה נאמרת כההיפך של בושה. אף אחד שתורם למדינה ולחברה לא צריך להתבייש כי הוא נמשך ואוהב את בני מינו. זו לא בחירה, ככה נולדים. כל מי שמתיימר לגנות את התופעה בשם היהדות שיזכור "ואהבת את רעך כמוך" או לפחות יסתום כי "המלבין פני חברו ברבים – כאילו שפך דמים".

הגב
Avatar
עדו 26 בינואר 2012 at 22:38

כמה אפשר לעוות את ההיסטוריה?
זו היתה שולמית אלוני יחד עם מרדכי וירשובסקי, שעשו את התרגיל המבריק לביטול האיסור. זו לא היתה הצעת חוק ממשלתית, ורוב החכי"ם, שלא היו בסוד העניינים, לא ידעו בכלל שהתיקון לחוק העונשין כולל בתוכו את ביטול האיסור על משכב זכר (כמו גם על משכב בהמה אגב).
ואגב הממשלה באותה עת היתה ממשלת אחדות אם רוצים לדייק, מה שכאמור לא הופך את ההישג להישג של הממשלה. נהפוך הוא. זה היה הישג של האופוזיציה.

הגב
Avatar
גמליאל אלמעלם 3 בפברואר 2012 at 12:19

אני מאד מופתע מעצם ההתייחסות והעצמה של קהילה סוטה במפלגת הליכוד אין מקום לרעיונות אשר אינם כלולים בגדרי הטבע הליכוד מוכרח לדגול בחברה בריאה ושיויונית המעצימה את ערכי המשפחה אב אם וילדים ולא ערכי הסטייה החולנית ליברלית אם ישנם אנשים בעלי סטיות כאלה או אחרות ורצונם להיות פעילים בליכוד שישמרו את סטיותיהם בארון או יצטרפו לניצן הורוביץ ממרץ

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן