30.5 C
תל אביב
10 באוגוסט 2020
ליכודניק
יומן פוליטי

מלוכדים בליכוד

אחרי עידן פייגלין, מליברמן ועד אלדד יניב, הבית היהודי מפלגת המאה הקודמת, מפריז עד עזה

זה גמור, סופי ומוחלט : הליכוד חזר לעצמו. לאחר שנים כה רבות בהן נכנסו אליו גורמים עוינים שעיוותו את מה שהוא באמת ואת הערכים אשר לשמם הוא נוסד, הרי שיש רשימה ליכודית לעילא ולעילא. יותר מכך, כאשר הגענו אל הצגת הרשימה בגני התערוכה הרגשנו את מה ששנים לא הרגשנו וזה את הבית.

מאז 2002 ועד השבוע שחלף כאשר היית נכנס ומגיע אל השורות הראשונות במרכז הליכוד הן היו תפוסות בפייגליניסטים צעקניים. אנשי הליכוד הרגישו זרים בביתם. שיא השיאים היה כאשר הוכרז על בחירות עברו הליכודניקים כתישה מאסיבית על ידי אנשי הימין הקיצוני הן במוסדות והן בבית הדין.

אחד מפעילי הליכוד אמר לי נצחנו את השחצנים, באותו רגע עבר אחד מאנשי שבח שטרן ווהפעיל אמר:"אם לא תלמדו ממה שקרה גם אתכם נקיא". ואז עבר אשר יעיש מטבריה עם חיוך גדול ואמר אתה זוכר שאמרתי לך באירפורט סיטי שהם לא ליכוד עכשיו הליכוד חזר הבייתה.

אם תהיתם מה קרה לפייגלין בליכוד הרי שהתשובה מאוד פשוטה : לציבור הליכודי נמאס. לפני כמה שבועות אמר לי ליכודניק ותיק כי נמאס לו והוא הולך לכחלון. לאחר השבוע אמר לי כי הוא חזר להרגיש בבית בו הוא נשאר.

בהקשר הזה מעניין לקרוא את מה שכתבה אמילי עמרוסי ב"ישראל היום" על הליכודניקים החדשים. לעמרוסי לא הפריע שבמשך שנים עיוות הימין הקיצוני את רצון הליכודניקים ואילו עתה היא באה בטעות לאלו שלמדו את השיטה מפייגלין ושטרן והצליחו. מה שקורה הוא לאחר הצלחת הליכודניקים החדשים הוא שהתמונה מתאזנת וכל יש להודות להם. הליכוד יידע להכיל גם אותם והוכיח כי הוא יודע להתמודד מול איומים בתוך התנועה.


ישראל ביתנו

 

איני מאלה הרודפים את הפרקליטות והמשטרה על החקירה שמתנהלת בימים האחרונים. אם יש לכם כיוון תחקרו במלא המרץ. אך האם לא נראה לכם מוזר שבכל מערכת בחירות יש חקירה על סביבת ליברמן?

ולכן צריכה להיות בדיקה לבדיקת טענות ליברמן .


אלדד יניב

 

יניב מתמודד בעבודה ואין ספק כי אם יתגבר על איבת אנשי פואד אלדד ייתן נופך אחר לכנסת הבאה. הוא אולי ירגיז רבים אבל יהיה מעניין.


קמפיין הליכוד

 

אמנם עוד לא נבחר מי שינהל את הקמפיין אך הציפייה הפעם מאוד גבוהה מהשטח של הליכוד כלפי המערכת שהנה הפעם המערכת תתחשב בשיתוף שטח הליכוד. לא כפי שהיה במערכת הקודמת כאשר שטח הליכוד נמחק מול מערכת אטומה שלא חשבה לשנייה על תוצאות ההזנחה והדבר הביא לירידה ענקית במנדטים. כעת, כשיש בסביבת ראש הממשלה צוות שבא עם ניסיון פוליטי וגם הוכיח את יכולתו, רמת הציפיות גבוהה .

בקרב חברי הליכוד קיימת תחושה כי הפעם זה יהיה אחרת .


הבית היהודי

 

הבית היהודי מתנהל כמו הליכוד בשנות השבעים. מתמודדי הבית היהודי קיבלו את ספר הבוחרים וגילו כי הם קיבלו קובץ עם שמות אך בלי טלפונים. כאשר ביקשו טלפונים ענו להם : "אם יש לך משלוח תן לנו ואנחנו נשלח".

ויש הקצבה : 2 אימיילים והודעת מסרון אחת. נזכרתי בסיפור של הליכוד בשנות השבעים. אז התקיים מאבק על שליטה בסניף הליכוד בירושלים. חיים קורפו היה יו"ר הסניף ושלט ביד רמה ומולו התמודד יהושע מצא עם קבוצת תומכיו. באה קבוצת מצא ודרשה את ספר הבוחרים. קורפו התעלם מהבקשה. פנו אנשי מצא לבית הדין של הליכוד וביקשו כי יורה להנפיק להם ספר בוחרים.

בית הדין הורה לתת את ספר הבוחרים. אצו רצו אנשי מצא לקבל את ספר הבוחרים אך אז נדהמו לראות כי קבלו ספר בלי כתובות אלא רק עם שמות כך נוהג בנט כאשר הוא נותן למתמודדים אצלו ספר בוחרים בלי טלפונים. הבית היהודי שייך למאה הקודמת. אולי המנהיג צעיר אך ברור כי הוא נוהג בשיטות פוטין. מאחורי החיוך הנעים נמצא עוקץ.


פריז והפלשתינים

 

סדרת הפיגועים בפריז מזעזעת. הדבר מזכיר לי את מה שהישראלים אמרו לגבי הפלשתינים. התרענו כי מערכת החינוך הפלסטינית מחנכת לטרור. אבל למרות זאת היו אצלנו שטענו כי אין לכך חשיבות. השר לשעבר בני בגין התריע רבות על התהליך זה ברשות הפלסטינית. עד שהכול התפוצץ לנו בפנים. כך בצרפת, האסלאם הרדיקלי שהיה תחת חסות הממשל הצרפתי, חתר בעקביות ללגיטימיות של הרוח הצרפתית, והממשל הנוכחי ממשיך בקו הניסיון להבנה עם הרדיקלים. הם עוד לא הבינו כי בטרור צריך להלחם.

הפרשנים באים ומסבירים לנו כי הדור הצעיר של המוסלמים אינו רואה בגאווה את הרוח הצרפתית. הם בכלל רואים ורוצים שלטון מוסלמי בכל צרפת. מה שברור הוא שקיימת מלחמה של האסלאם מול כל המדינות הנאורות. הרשע מנצל את הדמוקרטיה. כך נוהגים הפלסטינים מולנו וכך נוהגת הרוח הרדיקלית האיסלאמית.

רק בעת האחרונה הפרלמנטים באירופה נתנו דלק למאבק האיסלאמי כאשר הם התחילו להכיר במדינה הפלסטינית. כלומר הם נותנים פרס לסרבני שלום.

עכשיו, פנו הפלסטינים לבית הדין בהאג על זה שמדינה ישראל נלחמת בטרור. בקצב הזה עוד יתבעו את לוחמי הימ"מ הצרפתי אשר הרגו את הטרוריסטים. במסגדים יעלה הנרטיב של השהידים שנלחמו עד מותם הקדוש מול הצרפתית שהרגו אותם.

עוד יקראו לנקמה על מותם של הקדושים.

לנו כבר יש ניסיון עם מי מתמודדים ומה השיטות של הפלסטינים. רק לפני מספר שבועות הגיח מתנקש שירה ביהודה גליק כוחות. הביטחון הישראלים הגיעו אל המתנקש אשר סרב להיכנע והרגו אותו, אבו מאזן ברך את משפחת השהיד וגינה את ישראל שירתה ברוצח.

ג'יבריל רג'וב ממנהיגי הרשות הפלסטינית מתראיין בערוצי התקשורת ומיתמם שהדבר בסדר.

זה אותו רג'וב שהיה תקוות ממשל השמאל הישראלי אשר התגאה בשיתוף הפעולה שלו איתם, אך אנשיו הם אלו שסובבו את הקנים וכיוונו אל חיילי צה"ל שהיו הכוחות המשותפים לתיאום.

מה שברור הוא כי אין הבדל בין עזה לסלאמס בפריז או במארסיי. בצרפת אין מושג של שתי מדינות. קיימת מדינה אחת ואם הצרפתים לא יתעוררו היא תהפוך להיות עוד מדינה מוסלמית על משטח הדומינו.

יש אצלנו שני סוגי פרשנים : האחד שמסביר כי צריך להבין את המוסלמים והם רואים פה מלחמת מעמדות ויש את אלה שרואים טרור ומבינים שזה טרור.

בשנתיים האחרונות אנו עדים לחלוקת עבודה בין החמאס לאבו מאזן. החמאס מזנב בנו בטרור ואבו מאזן מנהל מלחמה עקבית להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית. אותם לא מעניין מאומה. יש להם דרך והחלטה : הם נלחמים בנו בטרור מדיני על מנת להתיש אותנו. ציפי לבני שקיבלה מנתניהו מנדט להמשיך את תהליך השלום ונכשלה כי הפלסטינים שיקרו אותה, במקביל המשיכו בקו של המלחמה המדינית, וכך ראינו כיצד בוז'י ומרץ אצו רצו להצטלם עם שוחר השלום אבו מאזן, ותמר זנדברג עשתה סלפי על קברו של ערפאת.

בפועל, אלו משרתי הטרור לא מדעת אלא בפועל, הרי כמו פה גם בצרפת : אם יהיה מהפך שלטוני זהו מהפך שצועד על כידוני האיסלאם.

גם נשיא צרפת נבחר בקולות המוסלמים. הוא ניצח באחוזים בודדים ולכן גם התגובה הצרפתית היא לא הכרה שיש פה מאבק  מול אסלאם רדיקלי אלא בעייה חברתית.

אלף מסגדים נבנו בצרפת, יותר מכנסיות שנבנו באלף שנה.

ומה הבעיה בצרפת אדמה ? לא ! האם מלחמה על זכויות אזרח? לא !

שנמשיך? המלחמה היא אסלאמית נקודה.

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

"הם מפחדים" – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

האם יש קומבינת-זרים של אלקין וברקת להשתלטות על הליכוד?

אריק זיו ויזר

סטלין בחליפה של ארמני

נתניהו, בוז'י יחי ההבדל הקטן

אריק זיו ויזר

נתניהו לא שרון, ארדן לא כחלון, בנט לא כץ!

אריק זיו ויזר

דן מרגלית שכיר חרב

אריק זיו ויזר

תגובה 1

Avatar
כ 13 בינואר 2015 at 16:06

אתה חוגג כאן נצחון שלא באמת קרה. פייגלין נבחר למקום ה- 17 , אלה השריונים המוגברים שדחקו אותו החוצה. קרה גם ב- 2009 ואז הוא הצליח להתברג בבחירות הבאות מחדש במקום ה- 15. בדיוק כמו שאקוניס נבחר למקום ה- 19 בפריימריס הקודמים ועכשו הצליח לשדרג עצמו למקום ה- 15.
פוליטיקאים זזים מקומות כל הזמן, אבל בסה"כ שורדים באותה עשירייה וככה גם אצל פייגלין. לא אנחנו סילקנו אותו, זה הוא שעזב. כמו הרבה שבחרו לעזוב. לנדאו, בנט , ליברמן, סער וכחלון.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן