17.1 C
תל אביב
7 במרץ 2021
ליכודניק
בליכוד

מכתב פרידה

ליאור רזניק מודיע על עזיבתו את הליכוד
תנועת הליכוד המקורית היוותה לי בית רעיוני מאז ומתמיד, לצערי בשנים האחרונות התנועה בשיאו של משבר אידאולוגי חמור, בשל העובדה הזאת לאחר שחרורי מהצבא החלטתי להתפקד לליכוד ולנסות להשפיע מבפנים, לנסות ולהחזיר אותה חזרה למסלול הטבעי שלה, חזרה לאידאולוגיה(או אם נדייק לטווח האידאולוגי) המקורית שלה, בתחילת דרכי התחברתי לפעילות של הקבוצה הרשמית של הצעירים, לאחר מכן, יזמתי מספר רעיונות בנוגע ליוקר הדיור ברוח השוק החופשי והקמתי את קבוצת הצעירים הדרומית ואת פורום הצעירים למען הדרום שכל מטרתם לפעול לחיזוק האידאולוגיה של הצעירים ולחיזוק התערבותם של הצעירים בפוליטיקה ובחייהם במדינה הזו-דבר החשוב מאוד בעייני, כל הזמן דחפתי לשנות, לשפר ואף יצרתי קשרים עם ח”כים וראש העיר באר שבע במספר רב של פרויקטים שלדעתי ישפרו את מצב החיים של כולנו.
במקור כשהתפקדתי כאמור ידעתי שיש איבוד אידאולוגיה אך הייתה לי אמונה בראש הממשלה, ראש הממשלה כך סברתי היה אידאולוג אך לצערי טעיתי.
כשהתחילה אצלי ביקורת כלפי ראש הממשלה למרות תפקידיי לא הסתרתי אותה שכן- אינני מאמין ב ”לטאטא מתחת לשטיח”, אינני מאמין בכך שטובת המפלגה היא מעל הכל, שהשלטון הוא מעל הכל- אני מאמין בכל ליבי שהאידאולוגיה והמדינה חשובים בהרבה יותר מכל לוגו או מנהיג, שלא בוחרים על פי סוג עיניים אלא על פי תוכן, תוכן שלנתניהו להבנתי לא היה, נתניהו בתקופת כהונתו עשה דברים רבים הנוגדים את מה שהבטיח ונוגדים את חוקת הליכוד והאידאולוגיה שלה כפי שאני מבין אותה גם בפן הכלכלי וגם בפן המדיני-ביטחוני.
הייתי ממתנגדי עסקת שליט, ממתנגדי ההבלגה כלפי הערבים, ממתנגדי העלאת מס החברות, מוועדת טרכטנברג ושישינסקי ודברים רבים אחרים, אך אתמול הגיע הדבר ששבר אותי וגרם לי להבין שהליכוד רחוק מאוד ממה שהוא היה וממה שאני מאמין שהוא אמור להיות, הפסקת האש, הפסקת אש שהפסיקה את “עמוד ענן” באמצע ולא השיגה לנו את התוצאה המבוקשת, שקט והרתעה, כך לדעתי לפחות, לדעתי קיבלנו בדיוק את ההפך: במקום להרתיע, יצאנו מורתעים, במקום להביא ביטחון לדעתי הבנו הרעה, הרעה שתתפוצץ לנו בפנים-כבר עכשיו הטרור באיוש מתעורר ואנחנו צפויים לגל של פיגועים ומעזה, מעזה אנחנו צפויים לירי מאסיבי יותר לטווחים מגוונים יותר.
ברמה העקרונית הדבר הפשוט מבחינתי הוא “לבלוע את הרוק” ולהמשיך כאילו כלום לא קרה ולשמור על תפקידי ואף להגדיל אותם, אך אני לא כזה והביקורת גדולה מדי.
אני רוצה להודות לכל חבריי שהכרתי בתנועה, אני רוצה להודות לכל מי שיתקשר או שלח הודעה וניסה להבין ואף לשכנע שאשאר, אני רוצה להודות לאלי חזן ולאתר ה”ליכודניק” שהוא עורך על כך שהוא מביא במה לכלל הקשת הפוליטית הפנים מפלגתית ככלל ועל הבמה שניתנה לי בפרט, אני מקווה שאוכל להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה במספר פרויקטים עם חלק מהאנשים שהכרתי. אומנם אני עוזב את הליכוד, אך אני עדיין מאמין בכל ליבי במצע המקורי שלו ובחלק מהחברים שלו, בליכוד יש אנשים טובים גם בדרגי השטח וגם בדרגי הנבחרים-מקווה שאנשים אלו ימשיכו לפעול בדרך הליכוד כפי שפעלו עד היום, באשר אליי אני עובר אל נפתלי בנט, שנראה כיום האופציה השפויה ביותר.
שלכם, ליאור
תל חי!אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

סיכום המסע של שלומי וריאט

אריק זיו ויזר

מי ממשיך את ז’בוטינסקי היום?

אריק זיו ויזר

רשמית: נפתח מטה נשות הליכוד

אריק זיו ויזר

קרא מבהיר הבהרות לקראת בואו של האפיפיור

אלי חזן

ליכודניק משתתף בצערו של השר זאב אלקין בשל מות אימו

אריק זיו ויזר

מלוכדים בלי אנגלסמן

הרויזיוניסט
דילוג לתוכן