27.1 C
תל אביב
20 באוקטובר 2020
ליכודניק
דעות

מי אשם?

מספר הערות בעקבות הכישלון האחרון 

 

 

"לפני כישלון – גובה רוח". כך קבע שלמה המלך בספק משלי. ומה כמו תוצאות הבחירות האחרונות לכנסת להראות זו. כמה זחיחות וגבהות ליוו אפיינו את חברי ושרי המפלגה בממשלה היוצאת. כמה מהם שעו באמת לאורות האדומים, תרתי משמע, שנדלקו בארבע השנים האחרונות? כמה באמת ללמוד ולהבין את מקורותיה הכנים של מחאת יוקר המחייה ולא התפתו לראות בה קונספירציה שמאלנית או הוצאת קיטור זמנית? מי מיהם עמד ולא שיתף פעולה עם ההשתלטות העוינת של שליחים טרויאנים אידיאולוגיים שביום פקודה נעלמו הם ומתפקדיהם? מי נותר מהם לייצג בכנסת הבאה את המורשת האידיאולוגית והפוליטית של האבות המייסדים? מי לקח ברצינות את הפרישה של משה כחלון ולא חיכך ידיים בהנאה נוכח הסתלקותו של מגנט קולות המתפקדים. המרוץ נפתח, הדילים, הקומבינות והקוני קטורות שעטו קדימה. ומהרכבת עפו אחרוני החברים ששיקפו מתינות ושיקול דעת. דיכטר, מרידור, איתן ובגין. כן כן, בגין. כדאי לקרוא שוב ובקול. הבן של האב המייסד הפרלמנטר שהיה התגלמות ההוד וההדר, בגין. נזרק כמו אבן חזרה למכון הגיאולוגי. המקום הטבעי כנראה למאובנים פוליטיים שתפסו את מקומם של המאורות הפוליטיים החדשים של דורנו.

ומעל לכל הגאווה האישית של הנבחרים שנפלו למלכודת שטמנה להם התקשורת. הם שהתרווחו בנחת על הכיסאות כשהם מחייכים נוכח קמפיין האימה שהציג את קינג ביבי וחצרו על שלל שריה וחבריה. והנה, ברגע האמת נתגלה הבור שנכרה בתחכום רב. האמונה העיוורת בניצחון שמונח כבר בכיס, סימאה, ריפתה והפכה את הנציגים לגאוותנים ועצלים. השטח הופקר, הפורומים הציבוריים הפכו לקרקס של צחוק ומודעות השלטים לעגו לאינטליגנציה של הבוחרים. אל תסתכלו אל הבוחר שבחר הוא חיכה לכם, שתבואו ותדברו אליו. גם אם בסך הכול היה מדובר בחוג בית של פנסיונרים או בפאנל בחירות בתיכון נידח לפני תלמידי תיכון חסרי זכות הצבעה.

אבל אז השטח התחיל לאותת. הנפילה הייתה איטית אך עקבית. אבל במקום להתעורר הרובים כמו שאמר ההוא: "ירו בתוך הנגמ"ש". ויחד עם גאון יחסי ציבור, שלו רק היה משחק קצת בשכונה שלנו היה יודע את מה שכל ילד למד ברחוב. "שניים רבים, שלישי לוקח". קיבלנו את הקמפיין ההיסטרי והמפוזר הזה. האם באמת חשבתם שיום לפני הבחירות מינוי הבזק של כחלון ישקף כנות שלטונית ודאגה לאזרח הקטן? האם השיחות הטורדניות באשמורת הבוקר בהן ראש הממשלה המוקלט פנה "בפניה אישית" לבוחר שכנעו מישהו? האם מבול המסרונים שידר התקרבות או שנתפס כניסיונות סיוע של יושבי ספינה שוקעת?

יש מי שיאמרו שבסוף הליכוד ניצח. נתניהו סביר להניח יהיה ראש הממשלה הבאה. אבל זהו ניצחון פירוס. היוהרה הביאה את המפלגה לבגוד בשותפותיה הטבעיות (ש"ס, יהדות התורה). לפגוע בידידות (הבית היהודי) ולסלול את דרכה הישר אל זרועותיו של הפלקט הפוליטי התורן. הליכוד איבד את הח"כ השני והאחרון שעוד נותר נאמן לאינטרס הציבורי (שאמה).

אז לכל האופטימיים שרוצים לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב, כדאי לשמוע את הסיפור על האבא שגילה שכל הציונים בתעודה של בנו, שליליים. הבן מצדו מיהר לתקן את האב ולומר לו שלא הכול שלילי, כי דווקא בזימרה יש לו ציון כמעט תלת ספרתי. האב הממורמר הפליק לבן ואמר: "אם ציונים כאלו יש לך עוד כוח וחשק לשיר?!". והלקח ברור. תפסיקו לשיר ולהלל, תתחילו ללמוד וצאו לעבוד!אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

אז מה יש לנו בשבועות

אלי כהן

תגידו מה שתגידו איוב קרא הוא גאון פוליטי . נקודה !!

לא אשמת החטוף שערוץ 10 נוקם בנתניהו

אריאל אילוז

פרשת כי "תבוא" : הכרת הטוב

עינר אביב

פרשת בהעלותך – השקר שבתאווה

אלי כהן

פרשת נשוא :מהי ברכת הכוהנים ?

אלי כהן
דילוג לתוכן