11.8 C
תל אביב
8 באפריל 2020
ליכודניק
צפורה אור טל

מירי יקירתנו

מירי יקירתנו, אסור לך לקחת את המתייוונים החדשים ברצינות תהומית. אם הם לא מסוגלים להבין שהמדינה לא צריכה לסבסד הצגות הבאות להכפיש ולפגוע במדינה
אם הם מצדיקים העלאת הצגה על רוצח יהודי, אם הם מצדיקים את השחקן הערבי שלא מוכן להופיע בבקעה מטעמי מצפון (מצאו להם מילה לשנאת ישראל: "מצפון"), אם הם צועקים כל הזמן: "סותמים לנו את הפה" כאשר אף אחד לא סותם להם את הפה (שיקום אחד שסתמו לו את הפה), אזי יש להתייחס אליהם בזלזול ולתת להם להתבשל במיץ של עצמם.

כל החונטה הזאת שמתיימרת להיקרא אנשי תרבות, בבואם להשמיץ את  הימין בכלל ואת אנשי הליכוד בפרט, הם עושים זאת  קודם כל כדי להרשים אחד את השני בתוך החונטה שלהם, וזאת על-פי המשפט:  "כל דבר שאתה עושה, אני יכול לעשות יותר טוב…" עיין ערך: גרבוז, וקסמן, בנאי, קמחי, גילה אלמגור, אחינועם ניני ועוד כהנה וכהנה, והראייה לכך היא, שאחרי שעודד קוטלר אמר את מה שאמר, הוא חי עם זה בסדר גמור! אבל כאשר אנשים  מהמחנה שלו מתחו עליו ביקורת, הוא התחיל להתפתל ולהתפלסף שלא הבינו אותו כראוי… וניסה לשכתב את דבריו… ברוב טימטומו הוא חשב שאנחנו קנינו את זה, הוא נראה כל כך עלוב בהתפתלותו שבא לי לרחם עליו…

תתפלאו, אותי חלחלה יותר מכל דווקא האמירה של אחינועם ניני שאמרה ש"עם ישראל הושם ללעג" עם התמנותה של מירי רגב לשרת התרבות והספורט. ואני שואלת: מי זה עם ישראל בעיני אחינועם ניני? קומץ אומנים שמאלנים כמוה? ששנאתם את הימין מעבירה אותם על דעתם?  השנאה שלה ושל כמותה לימין מונעים  מהם  לראות את המציאות, מציאות שבה מרבית העם בחר בימין, ועל כן שרת התרבות והספורט תבוא מהימין ותייצג את השקפת הימין.  שנית, אם "עם ישראל הושם ללעג" כדברי אחינועם ניני, אז בבקשה שתתמודד היא בבחירות ונראה כמה קולות והיא ושכמותה יקבלו.

עם כל זאת, אני בכלל חושבת שאין צורך להגיב מטעם משרד התרבות על כל דברי הבלע של החונטה. תנו לרחוב להגיב, היינו לטוקבקים. הם עושים את זה נהדר. אין גם צורך וטעם לצאת בהכרזות מה משרד התרבות יעשה או לא יעשה, היינו הוא לא יסתום פיות (דבר שאף פעם לא עשה), הוא לא יצנזר הצגות (דבר שאף פעם לא עשה). ההכרזות האלה מצביעות על חולשה, על רצוננו העז לרצות את קומץ האומנים השמאלנים. בדיוק כמו ששר הביטחון או כל שר אחר לא מכריז בפני האזרחים מה משרדו יעשה ומה לא יעשה עם כניסתו למשרדו, כך גם משרד התרבות לא צריך לצאת בהכרזות. מעשיו ידברו בעד עצמם, ואני בטוחה שהם יהיו בשיא האובייקטיביות. על משרד התרבות לצאת רק בהודעות רלוונטיות כמו שכל משרד ממשלתי אחר יוצא. משרד התרבות לא חייב דין וחשבון לאף אחד, ובודאי לא לחונטה השמאלנית המתקראת על-ידה אנשי תרבות. ואם הדבר לא ימצא חן בעיני החונטה השמאלנית, אזי שהם ימשיכו לנבוח והשיירה תעבור.

Related posts

לקצר את מאסרו של משה קצב בשליש בוועדת השחרורים

אריק זיו ויזר

כנס שהיה בבחינת אשרי הגפרור

אריק זיו ויזר

אחינו יהונתן

אריק זיו ויזר

עוד על הערב החגיגי ועל ספרו החדש של עקיבא נוף

אלי חזן

במת היקב חידשה את מפגשי ההרצאות – והפעם עם רא'ל (מיל) בוגי יעלון

אריק זיו ויזר

השיר: בטחו באלה

אריק זיו ויזר

תגובה 1

ערן גפני 18 ביוני 2015 at 12:15

אני חותם על כל מלה, ציפורה. אוסיף לזה שנדמה כי בזמן האחרון ה"אמנים" עסוקים יותר בחרמות, ביללות ובעצרות נגד במקום באמת לחפש איך לשפר את היצירה העברית ואיך לגוון אותה. דווקא אלה האמונים על צווחת "השונה" ו"המקורי" נהפכים לעדר ממושמע שלא חורג משבלונות של שפה, של חשיבה ושל יצירה והתוצאה – נתק הולך וגדל בינם לבין העם שבשמו הם אמורים כביכול ליצור תרבות חיה ומתפתחת.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן