29.3 C
תל אביב
9 באוגוסט 2020
ליכודניק
בארץ

מה קורה בארגון נכי צה"ל

המועמד לראשות ארגון נכי צה"ל נהנה מתחנת דלק שקיבל מהמדינה וממשכורת שנתית מהארגון בעלות של כחצי מיליון ש"ח בשנה; משרד המשפטים מצא כי מספר 2 ברשימתו גבה שכר טרחה גבוה מהמותר מנכה צה"ל

הבחירות לארגון נכי צה"ל הינן סוערות ואמוציונאליות וכמו בכל מערכת בחירות, מעורבים בו פעילים בולטים מתנועת הליכוד. הבולטים שבהם נמצאים ברשימתו של קובי יצחק מנתניה, המתמודד לראשות הארגון מטעם רשימת עוצמה: רצון שרעבי, בני אמרניאן, דני כץ, מוטי גיטלין ומאיר חלבי.
"ליכודניק" חושף כי קובי יצחק, יו"ר מחוז תל אביב בארגון נכי צה"ל, נהנה משני העולמות: בבעלותו מתחם תחנת דלק באיזור השרון אשר נמסרה לידיו על ידי משרד הביטחון בהקצאה לנכי צהל; וגם נמנה על צמרת מקבלי השכר בארגון נכי צהל כאשר עלות שכרו, על פי פרסומי ארגון נכי צהל, עומדת על כ-500 אלף שח בשנה.
כאשר נשאל ב 2009 ע"י עיתון "ידיעות אחרונות" מדוע לא יוותר על התחנה או על המשכורת הגבוהה. ענה יצחק כי עוד שנתיים הוא יוותר על הארגון ויישאר רק עם התחנה.

WS3333333
אבל הפלא ופלא ב-2010 החליטה הנהגת ארגון נכי צהל על העלאה של 30 אחוז בשכר הבכירים. ההחלטה עברה פה אחד בקרב חברי פורום מזכירות פעילה ובתוכם גם קובי יצחק שמשכורתו זינקה בן לילה. לאחר מכן באותו היום הועבר ההסכם לאישור הוועד הארצי. ההסכם אושר כאשר מוטי גיטלין, חבר רשימתו של יצחק וכיום מועמד מטעם יצחק לתפקיד יו"ר הנהלת הארגון, מגדיל לעשות ותומך בהסכם לפרוטוקול.
בפרסומי ארגון נכי צה"ל מופיע יצחק כאחד מחמשת מקבלי השכר הגבוה בארגון. בעשר שנות כהונתו כיור מחוז ת"א, עלות שכרו של יצחק נאמדת במיליוני שקלים וזאת מבלי להתחשב בהכנסתו מתחנת הדלק אשר קיבל חינם מהמדינה על בסיס הקצאה לנכי צהל.

עיון בפרוטוקולים, מעלה כי קובי יצחק ואנשיו תמכו והצביעו ב-2011 גם בעד ההסכם שגיבש יו"ר הארגון, חיים בר, מול משרד הבטחון. הסכם אשר קומם נכי צה"ל רבים.

ואם לא די בזאת, הרי "ליכודניק" חושף כעת כי עו"ד עומר יעבץ, מועמדו של יצחק לתפקיד יו"ר מחוז ת"א, היה מעורב בפרשייה מביכה משלו, כאשר משרד המשפטים מצא כי גבה סכום הגבוה מהמותר מנכה צה"ל (אשר עלה לארץ כחייל בודד) בו טיפל יעבץ במסגרת פרטית כעורך דין. "אנו רואים בחומרה רבה את העובדה שגבית סכום גבוה מהסכומים המותרים על פי תקנות הנוטריונים", כתב ליעבץ משרד המשפטים, "זאת במיוחד לאור העובדה שמדובר באדם שהוא נכה צה"ל".

עו"ד יעבץ מתהדר בעלון הבחירות שלו ושל קובי יצחק כי "הוביל מהלך ועתירה בה זכה שהעניקה פטור מארנונה לנכסים עסקיים של נכי צה"ל".

לידי "ליכודניק" הגיע סמס ששלחה עו"ד שרה שי בעניין ליעבץ בזו הלשון: "עומר שלום לא ידעתי שאתה הוא זה שהובלת את הפטור לבתי עסק לנכים חבל שאתה מטעה כי מי שזכתה ועדיין נלחמת זאת אך ורק אני…הכסף של הביטוח כולו יצא מכיסי ומי שרצה לעמוד בראש הארגון חייב לשקיפות…אני מעולם לא אמעיט בערכך אבל אני מבקשת שלא תטעה…פסק הדין בעליון הוא שלי ואיש מכם לא רצה לסייע…אשמח אם תתקן זאת…זאת הטעיה וממך לא ציפיתי לזאת. שרה שי עו"ד".

 

ואם לא די בכך, לאחרונה הגישו אל"מ אילן אגוזי ועו"ד עידן קלימן תביעת ענק בסך מיליון ₪ כנגד יעבץ, יצחק וחברים אחרים ברשימת עוצמה. זאת בעקבות השמצות לכאורה על כך שאגוזי, קצין ולוחם ושייטת 13 אשר קיבל את עיטור העוז והגבורה, לקח אחוזי עמלה מהתרומות אשר אותן גייס לקרן נכי צה"ל במסגרת תפקידו כיו"ר הקרן. בתגובה לשאלת ליכודניק בעניין, הציג אגוזי מסמך רשמי מארגון נכי צה"ל ובו נכתב כי אגוזי לא קיבל עמלה על הכספים אותם גייס.

 


 

תגובת רצון שרעבי.

מזכירות פעילה לא קובעת לפי תקנון הארגון.אלא דנה במה שהיא רוצה והחלטות שלה אינם מחייבות.רק הוועד הארצי מחליט וקובע.כך שקבי לא יכול להצביע.גם בוועד הארצי.שהוא הוועד המנהל אין לא זכות הצבעה  מתוקף תפקידו כיור מחוז.אני גיטלין וקייט.ועוד לא רק שהיינו נגד העלאת שכר הבכרים .אמרתי שאם רע  להם שיוציאו.פרסום דרושים.לתפקידים הבכירים .מועמדים בפחות שליש  מהשכר שהם מקבלים יבואו מאות מועמדים אך הם רוב בהצבעה דאגו לעצמם.לפנסיות.לנכים התגמול שנים לא עלה .על איזה הסכם אתה מדבר כל ישיבת הוועד שמענו סיפורים שיש הסכם עם משרד הביטחון והאוצר רק המנכל שלהם נסע לאוסטרליה עוב כ 10 ימים יחזור וחותמים חלפו ימים ושנים התחלפו מנכלים והסיפורים נמשכו.לגבי הנחה בחשמל לנכי צהל תישאל ידידי את חברינו כרמל שמע ויאמר לך שקבי ואני אצלו התחלנו ובזכותו התחלנו את המהלך.ולאורך כל הדרך המשכנו כשאמרנו לחיים בר בוא איתנו צחק על המהלך.הרי אנו מכירים להצלחות יש הרבה אבות תשאל לקחו רכבים למרות שיש להם רכבים ממשרד הביטחון אמרו לעבודה  אז מדוע  לכל המשפחה הרכב משמש.לידיעתך אין צורך לקנות בנכה באשר תאמין לי הרבה היו רוצים  שישיבו להם את בריאות הקודמת.כך שאם נכה קיבל תחנת דלק ואחר קיבל  מסעדה באיזה בית ספר ולא משנה איזה הרי כך נוהג  משה"בט או נהג הרבה קיבלו תחנות דלק.איני רוצה לנקוב בשמם.כל הפרוטוקולים נכתבים על ידי המנהלת.ורוב דבריי ודברי חבריי המלינים על ההתנהלות.לא נכתבים.כששאלו מדוע .קיבלנו תשובה שכך הם רוצים רק מתמצתים.ביקשתי תמליל של כל ישיבה נענתי.בכן אך לא כשמוטי גיטלין החליט להקליט בעצמו את הדיונים מנעו זאת.אתה מבין רב הנסתר מהגלוי.נחתם הסכם בין חיים בר למש"הבט שתלוי בכל לשכת שיקום ובו נאמר שמעתה יתנו יחס טוב לנכים יצא כל יום בשיר השירים ברדיו נחתם ההסכם.עד היום אני וחברי לא יודעים אם עלה כסף וכמה.ואנו חברי הוועד המנהל.ישנם עוד הרבה מאוד דברים שאני יכול לכתוב ולספר לך בושה וחרפה הדפיסו ספר מה עשו.וכאילו.בוועידה האחרונה ב"ים סיפר לנו חיים בר בהרצאה ארוכה שכל הקדנציה הוא רק מתקן את ההרס שעשה קודמו מוץ מטלון  הראה ופלא אותו מנכל הארגון שהביא מוץ מטלון הוא המנכל הנוכחי מה הוא מתקן את נזקיו שלו .הורידו את תקציבים של מחוזות הנכים.קבי אמר וכתב להם.בואו נוריד משכרנו אני הראשון ולא לפגוע בתקציב הנכים סירבו אמר בישיבה בנוכחותנו לי תורידו ואל תיפגעו בתקציב הנכים אמרו לא דאגו לעצמם.הלוואי והיו כולם קבי למען הנכים.כמה פעמים שאלתי אותו מה אתה צריך את כל זה על כיסא גלגלים.הנכים בדמי ובנפשי שני ם רבות עבד כמתנדב בשלוחת נתניה מי הם שילינו עליו.


 

תגובת עו"ד עומר יעבץ

ביחס לפסק דין דוד שי/עו"ד שרה שי להלן תגובתי

אני אכן הובלתי את המהלך של פטור לארנונה עיסקית לנכי צה"ל מבחינת נכי צה"ל. בזכות פסק הדין שקיבלתי במחוזי בשנת 2003 ע"י כ. השופט קלינג  ניתן
פטור מלא לארנונה עיסקית לכי צה"ל. למעשה עד שניתן פסק דין נוגד בבית המשפט המחוזי בנצרת בפרשת דוד שי עמד פסק הדין בענייני. בנוסף הגשתי חוות
דעת משפטיות לעיריית רמת השרון, חוות דעת אשר בזכותה הוענק הפטור לתושבי העיר עד לפסק הדין העקרוני בבית משפט העליון. בנוסף, קיימתי מאבק מקביל
למאבק של עו"ד שרה שי בעיריית רמת גן באמצעות עו"ד יניב אינסל ממשרד אינסל מילוא. אני מלא כבוד לפועלה של חברתי עו"ד שרה שי המנהלת יחד עם
משרד עורה"ד ד"ר ביין, מאבק כנגד עיריית נצרת שנים, מאבק שהוביל לפסיקה שהכריעה בסוגייה לאחר 10 שנם של דיונים, חבל שארגון נכי צה"ל עם כל
משאביו והעומדים בראשו, כולל יועציו המשפטיים שעלותם מעל מליון ש"ח בשנה, לא ראה מקום להצטרף לעתירה חשובה זו של דוד שי, שהרי עניינה זכויותיהם של
נכי צה"ל.

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

"אחמד בא לעולם"

אריק זיו ויזר

נס ציונה: 'דירה למשתכן' לזוגות צעירים בעיר

אריק זיו ויזר

חגיגות המימונה בביתו של ח"כ ציון פיניאן בסימן אחדות וקירוב לבבות

אריק זיו ויזר

האם צבי בר בדרך לכתב אישום

אריק זיו ויזר

תמיכה חוצת מגזרים בראש מועצת שומרון גרשון מסיקה

אלי חזן

עיני בראיון : "הצבעה בי משמעה הישגים לעובדים"

אלי חזן

21 תגובות

Avatar
יובל 23 במאי 2014 at 7:34 הגב
Avatar
עובי בן חיים 23 במאי 2014 at 11:01

בושה וחרפה על יצוג אנשים שכאלו בארגון נכי צ״הל אשר מבאישים את שמו של הליכוד במוסד כה ערכי כמו ארגון נכי צהל

הגב
Avatar
נכה מן הממנין 23 במאי 2014 at 11:52

כל הבחירים וגם המנכ״ל תייבשו לכם אני כנכה צה״ל
מתבייש בכם על יחסכם לנכים
אתם רק חושבים אך להגדיל את הכנסותכם והפנסיה
ולא חושבים על הנכים והארגון גועל נפש מתבייש בכם !!!!!!!!

הגב
Avatar
פרקש 23 במאי 2014 at 11:55

לא לבחור באף אחד אין אימון

הגב
Avatar
קובי 23 במאי 2014 at 12:16

השרמוטות האלה מרוויחים יותר מחבר כנסת! איכס עלק נכים

הגב
Avatar
simon 23 במאי 2014 at 13:10

שלום שבת..ראשון שני שלישי מהפך גורף

ת .. פ .. נ .. י ..תתתת

אילן..ועידן..בהצלחה..

הגב
Avatar
אבי 23 במאי 2014 at 14:15

נא למחוק אותי מהתפוצה הזו בבקשה. לא בעקשתי להירשם ולכן בבקשה. מקווה שבקשה אחת תספיק

הגב
Avatar
יובב סלמן נתניה 23 במאי 2014 at 16:39

אני לא מבין
איפה היה האירגון במשך שלושים שנים?
יור וועדת הכספים מר ניסן סלומוינסקי שאל את עוד עידן קליימן את השאלה שלמעלה.

מסתבר שכל מעייניהם של חיים בר ויושבי ראש המחוזות זה רק המשכורת שתופחת עוד ועוד ולא הנכים המתקיימים מתגמולי קיום בלבד.בושה!

נכי צהל כבר לא פראיירים,כל הנכים רואים איך עוד עידן קליימן לקח יוזמה פרטית והלך לוועדות הכנסת להילחם לבדו למען נכי צהל.שאפו!

לנכי צהל כבר אין כבוד בציבור,ראשי האירגון במשך שלושים שנים דאגו רק לתחת שלהם והציבור קורא ושומע ולכן נכי צהל מבחינת הציבור הם בתחתית הסולם.בושה!

הגיע הזמן להחליף את ההנהגה הכושלת להנהגה שבאמת דואגת לנכי צהל ולא לתחנת דלק וכיבודים בעשרות מיליונים לעצמם.בושה

הגב
Avatar
אתי פלס 24 במאי 2014 at 3:50

פשוט סקנדל , מקווה מאוד שיעמידו אותם לדין , יש נכי צהל שמשלמים לאירגון ובקושי מסיימים את החודש .
ואני קוויתי שדווקא באירגון חשוב מאין כמוהו לא תגיעה השחיתות והניצול על גבם של נכים שלא בחרו בגורלם המר .
בושה וחרפה !!!!

הגב
Avatar
חיים יצחקי 25 במאי 2014 at 16:46

הכל רקוב באירגון שהפך להיות פרה חולבת של מס אנשים באירגון שלא עושים כלום למען הנכים אלא רק לביתם וזה מתחיל ביוש וכלה במנהלי המחוז ונמשך בחברי המחוז מעטים אפשר לספור אותם על כף יד שעושים למען החברים והם המתנדבים באירגון

הגב
Avatar
simon0007 25 במאי 2014 at 17:12

חברים יקרים..

נכי צהל..התעוררו..

ראיתם את הכתבה .והדף לא מספיק להכיל את

השחיתות. השקרים..האי סדרים כספיים..

ועוד הרבה.הגרוע ביותר שהארגון..לא עשה .

דבר אחד משמעותי.בשבלנו..!!נכון עשה..

נתן למשרד הביטחון כול מה שהמשרד רצה.

אז אים תחשבו גורלכם בידכם..

אני כמותכם ..לא מחפש תפקיד ולא מקבל שכר..

אני נילחם שאנשים ישירים ..שקופים..

וביצועיים..ינהלו את הארגון .כי זה עתידי.

אז כמו שאני ואתם באותה סירה..

ושלא נתעורר מאוחר..

יש לכם הזדמנות להציל את עור נפשנו לפני שהמשרד..יפשוט את עורנו..

הצבעו תפנית אילן ועידן הצביעו 35 מועמדים

בכדי שיהיה כוח במועצה..

בבקשה אל תירדמו בשמירה.אים ביכולתכם שכנעו

נפשנו בידנו..תודה לכולם.. ת . פ . נ . י .ת

הגב
Avatar
אהרון בן סימון 25 במאי 2014 at 20:37

לדעתי צריך לבנות אגף עינויים בכלא לחלאות הללו שעושקים בכספי משלם המיסים, ובתקציב של הארגון. נמאס שיכינו את עצמם לבילוי ארוך בכלא.

הגב
Avatar
רותם שמעון 25 במאי 2014 at 21:30

בעיתון צוטט קובי יצחק: "היום אני עובד (בארגון נכ"צ) תמורת שכר באופן זמני. נבחרתי לשנתיים וחצי, ועוד מעט אני מסיים וחוזר לתחנה".
למה אתה עדיין עובד בארגון ובשכר מופקע? ואתה רוצה שאבחר בך לייצג אותי מול משהב"ט להם ולנו שיקרת במצח נחושה?

הגב
Avatar
רותם שמעון 25 במאי 2014 at 21:40

קובי יצחק מקבל מארגון נכי צה"ל 35,000 (שלושים וחמש אלף !) ש"ח שכר בכל חודש. בנוסף קיבל כשיקום תחנת דלק שהוא משכיר ל"פז".
בגלל אחד כזה מצדיקים בכנסת ובעיתונים לקצץ לכולנו הנכים את התגמולים!

הגב
Avatar
גולן שמואל 25 במאי 2014 at 22:56

כמה חבל שניזכרים בי רק בזמן בחירות לאירגון אימפוטנטי ומושחת שלי אישית כנכה למעלה מ 50% ממלחמת יום כיפור , מילואי צנחנים בציר עכביש ,עשה מעט מאד לאורך השנים למעט חיים חן ז״ל ויודה יציב בתחילת דרכי כנכה .
שמח בחלקי שיכול לסדר את עינייני בלי עזרת האירגון מול ביורוקרטיית אגף השיקום המנוון.
חבל, מדינה שמחייבת בשירות צבאי ויוזמת לוחמה ,כיבוש שטחים ואחזקתם מן הראוי שיזכו לטיפול הוגן ,מכבד .
עם כל כך הרבה נכים וחללים ,משפחות שכול ראויים ליצוג קצת יותר טוב עם א.נשים שמוכנים להקדיש ולא פונקציונרים לשכר והטבות.
ומה לעשות שהשירות לנכה מצריך תקציב?
שהאוצר ומשרד הביטחון יהרגו אותנו סופית ויפטרו מאיתנו בדרך הקלה לתוספת תקציב לשמנת וממלחמות מיותרות

הגב
Avatar
רני 26 במאי 2014 at 6:37

שיקום לא שווה עושר, שכולם יחזירו את תחנות הדלק!!
לא ייתכן שמסרו תחנות דלק נכים והם הפכו למולטי מיליונרים, מספיק עם השחיתות הזו!
נטפלתם לאחד אבל יש לא מעט כאלה.
אני אבחר בהנהגה הקיימת כי אף אחד לא מבטיח שאלה שמבטיחים הבטחות אכן יעמדו בהם…
אבל אני מציע להנהלה להיות צנועים תשמשו דוגמא ותפחיתו משכר הבכירים ואל תזרקו כספים במינויים או אירועים מיותרים.

הגב
Avatar
נועה שיר 26 במאי 2014 at 7:11

מגמה של כותב שורות אלהו היא יותר מדי עוקצנית ולא נכונה
אז מה אם נכה כזה או אחר קיבל תחנת דלק והשני לא
כמה נכיים יש תחנות ועובדיים במשרות שונות מהכירותי רבת השניים אם"קובי יצחק" וח"חיים בר" וכל אחד עפ"י דרכו עזרו וסייעו לנכים הן ביום והן בלילה
קובי יצחק הינו אדם פשוט חביב ועוזר לבריות מפשר מגשר ועד שלא משיג את מבוקשו של הנכה לא ירפה ,קובי יצחק בכינויו |"קובי הקוסם"הוא אדם נעלה אשר מאד מתאים לשמש כיו"ר ארגון נכי צה"ל
הוא אשר הוציא למרות ההתנגדות של חיים בר למאבקים כנגד אגף השיקום
למעליזים לא תהיי תקווה ואנו נכי צה"ל צריכים לשאוף שאדם כדוגמאת קובי יצחק או בכיניו קובי הקוסם
י נ הי ג את ארגון נכי צה"ל
קובי לא יתכופף מול אגף השיקום
מה שאחרים עשו כדוגמאת
מוץ מטלון
חיים בר
קובי הו אב טיפוס כמו
"יוסקה לוטנברג" האגדי ששם לו מטרה לנכה,ולנכה המתגבר
בחרו בקובי יצחק
"לראשות אירגון נכי צה"ל ויבוא עלינו ימים טובים יותר

הגב
Avatar
מושיקו 26 במאי 2014 at 18:28

איך יכולה אירגון לטפל בנכים כאשר יושב הראש חולה פסוריאזיס ובזכות זה הוכר הנכה, אבל כבר זמן רב שהראש שלו בהחלטת ועדת גורן להעביר אותו ושכמותו לביטוח לאומי, האם מישהו מאמין שהוא ישקיע דקה מזמנו למען נכה המוגדר ע״י הועדה הנ״ל כנכה צהל אמיתי. הגיע הזמן שגם האירגון יתרום עצמו לקיום ההחלטה גם כשהיא לא נעימה ות יגרום להפרדות מחלק מהנכים באירגון.

הגב
Avatar
גל 27 במאי 2014 at 0:39

כולם שקרנים מבטיחים לפני הבחירות עולם ומלואו ואחרי הבחירות מי אתה בכלל אני נכה 76% זרוק בבית או באישפוזים לא יוצא מהבית לשום מקום משרד הביטחון קבר אותי בבית לא זכור לי שהאירגון עשה למעני פעם משהו הרים טלפון בוא אלינו לקפה שב תדבר נראה מה אפשר לעזור לך עד היום משנת 1995 אני שוכר בתים ולא גומר את החודש ואילו להם ..לזה תחנת דלק ומשכורת של חצי מיליון שקל בשנה והשני בעל עסקים כאלה ואחרים אז אני אומר לכם שכן אני הולך להצביע יודעים מה מביא איתי טוש שחור וכותב על כל הדף מילה אחת מושחתים

הגב
Avatar
רני 27 במאי 2014 at 3:11

לא זכיתי לקבל שום תשובה או תגובה לבעיה שהיתה ויש לי ״קובי הקוסם״ לא פעל לדעתי בכלל ובאם ניסה זה כנראה לא בכתובת הנכונה. אינני חושב שצריך להכתיר אותו בשום תואר ולא נראה לי שהוא יעזור לחלץ את האירגון והנכים מהצרות שמשרד הביטחון עושה.

הגב
Avatar
צארלס/שלום מאיר אוחנה 29 במאי 2014 at 9:50

אני מציע שהנבחר רק לקדנציה אחת בלבד ראש ארגון נכי צה"ל וראש מחוזים, פיקוח על הכספים יעשה ע"י גוף הנבחר ע"י נכי צה"ל מכל האזורים בארץ. בלי פיקוח כזה – כסף מעוור עיני חכמים, הנבחרים מתקלקלים לאורך הדרך כי לא עומדים בפיתויים ומול הלחצים של משרד הביטחון, ואז הנבחרים מתקפלים ומנצלים את הארגון מבחירות לבחירות הבאות בתקווה שלא "יתפסו אותם" יד בשק והעולם במנהגו נוהג…והכל דבורים.
לשנות זאת צריך לערב מערכת משפטית שתתפל בשחיתות ולחתוך את הראש הנחש לפני הנגע הכללי.
אין למנות חברים פלוגתיים וכו', בני משפחה לא יכולים לקבל תפקידים בתוך ארגון נכי צה"ל, צריך לכתוב פרוטוקול ולייסם אותו על חיינו, המלחמה שלנו התחילה בפציעה אבל לעולם לא תגמר ככול שיש רוע בעולם ובמיוחד בתוכינו – שופטים ושוטרים תתן בכל שערך..

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן