29 C
תל אביב
16 ביולי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

מדוע בחירות עכשיו ?

מבניון לחיים חפר, ליכוד חרד”לי

 

דומה כי הבחירות עומדות בפתח. ושלא יהיה ספק : התנהלות הטירונים לפידבנט (ולא בכדי לא הפרדתי ביניהם) והנקמנות של ליברמן הם הם הגורמים לבחירות המיותרות הללו.

אז בואו נעשה מאזן לכהונה של הטירונים עד כה :

שניהם כשלו בניהול משרדיהם : בנט במשרד הכלכלה הפך להיות הקללה של יוקר המחיה שעה שהחריף אותה במקום לטפל בה. הוא זכה לתמיכה של לפיד וזה האחרון השאיר במשרד האוצר אדמה חרוכה. בפעם הראשונה יש סימני מיתון והאטה במקום צמיחה.

ומה באשר לליברמן ? הוא אולי נמצא במשרד החוץ אך בוחש בפנים כמפתח בתוך הקואליציה. הוא ממשיך בשלו – מונע את כניסת החרדים לממשלה. העמדה שלו נובעת מנקמנות על הפסד הבחירות בירושלים.

וכך, ללא סיבה ממשית, אנחנו רואים את הבחירות מתקרבות .


 

הצעירים בכיוון החרד”לי

השבוע התקיימו סוף כל סוף הבחירות לראשות צעירי הליכוד. אמנם לא ניתנה הכרעה והפיינאליסטים שאין וקינן הולכים לסיבוב שני אל נדמה לי יותר מכל שהבחירות הללו שמו “סטמפה” סופית על החרד”ליזציה של הליכוד. שכן, ביום הבחירות ראינו שליטה מלאה של הכיפות הסרוגות ואין תימה שזה מה שהראה לוח התוצאות : שאין סיים ראשון בבחירות לראשות הצעירים ואריאל קלנר נבחר לנשיא ועידת הצעירים.

שאין קיבל את כוחו מהשטרנים. הוא הוביל לאורך כל היום והשאלה שעמדה היא האם הוא יקבל מעל 40% ?

ואילו קלנר? הוא איש מנהיגות יהודית. והרי לנו מנהיגים אמוניים.

בכל מקרה, ברור שהליכוד נמצא בדרך ללא מוצא.

כך, לכיפות הסרוגות יש רוב גם בועדת הבחירות. בכיר בליכוד אמר כי “הדמות השפוייה היחידה שם הוא מרדכי בניטה. דווקא מי שנבחר למרות שלא היה בדיל של אף אחד. הוא ענייני וממוקד וטוב לתנועה. מדוע? משום שהוא הפך להיות שמאלן בעיני הקיצוניים.

כך אנו מגיעים לישיבת ועדת חוקה ביום חמישי אליה הגיעו רבים.

גילוי נאות : אני מצדד בצמצום הגוף הבוחר מכיוון ששיטת הבחירות על ידי מתפקדים פשטה את הרגל. לכן, צמצום הגוף הבוחר הוא חשוב אך על אלו צריכים להביא תוספות כמו וועדת אתיקה של הגוף הבוחר על מנת למנוע מכל מיני שרלטנים לרוץ וללכלך בתקשורת את התנועה.נחזור לועדת החוקה. הוועדה הזאת באופן הסטורי מהווה את הפילטר להצפת המרכז בהצעות הזויות. וכך, אל הועדה הגיעו מאות הצעות לשינוי השיטה. הויכוח שהולך ומתגבש הוא האם הועדה תעלה הצעה אחת או יותר.

דודו אמסלם הגיע לועדה אחרי שהגיש ליור המרכז דני דנון לפי טענתו 1800 חתימות הדורשות העלאת השיטה של מרכז בוחר. אל הקבוצה הצטרף אתמול השר גלעד ארדן כאשר בא להרוויח מהמהומה כך למרות שידוע כי הוא לא בעד מרכז כגוף בוחר הוא בא ואמר שצריך להביא את כל ההצעות להצבעה.אך מה שמדהים הוא כי בפגישה של ראשי קבוצות באו לאמסלם והציעו לו ללכת למהלך מוסכם של הוספת מועצות הסניפים למרכז ואז ייווצר גוף בוחר של כ – 8000 בוחרים.אך גם לזה אמסלם מתנגד. הוא רוצה רק מרכז.

 ההערכה היא כי אם ימשכו אי ההסכמות השיטה לא תשתנה והבחירות יוקדמו. כפי הנראה. המפסידים הגדולים יהיו המחוזות ותנועת הקבלה שלא יוכלו להשפיע על הבחירות האלה.

המרוויחים יהיו חברי הכנסת אשר יוכלו להכנס לרשימה הארצית מבלי להתאמץ.

 צריך לזכור כי רובי וסער לא מתמודדים ולכן נשאר מספיק מקום לכולם. התוצאה : הליכוד שוב מגיע לבחירות בלי פנים חדשות.

 


 

ושוב, המנכ”ל הבעייתי

השבוע שוב היינו עדים לחוסר היכולת של המנכ”ל לתפקד. כאשר הוצע להשתמש במערכת ממוחשבת להצבעה בפריימריז התנגד המנכ”ל בטענות שהוא לא יכול להבטיח שהבחירות יתנהלו באופן רגיל ומסודר.

כבר אני רואה כיצד שוב נראה באופן פלא שהמערכות קורסות. הרי לגדי הפתרונות .מדוע הם קרסו בפעם הקודמת ולפניה? פשוט ניהול שלו כושל?

ולכן טוב תעשה ועדת הבחירות אם תפקיע את האחריות ממנכ”ל הליכוד. זכרו שהיכן שהוא נגע נוצר פגע.

זהו מנכל שבמקום לדאוג בבחירות לועידה שתתנהל כסדרן הוא דאג לכסות על הזיופים בחדרה – העיר שבה הוא גר.

לכן צריכה ועדת הבחירות לודא עם המנכ”ל שבמידה והוא לא יכול להבטיח מערכת בחירות מאורגנת צריכה ועדת הבחירות להפקיע את ניהול הבחירות מידי המנכל.

ובכלל עדיף לליכוד להגיע עם מנכל חדש לקראת הבחירות.


בניון

 

השבוע התפוצצה פרשת הזמר יוסי בניון. הועלתה השאלה כיצד העז הזמר לשיר שיר “גזעני” כזה.

הרי אם היו קוראים לו חיים חפר או שאול טשרניחובסקי הוא היה כשר.

ישנה צביעות מאוסה אצל השמאל כאשר מדובר באומן שאינו מתאים  את עצמו לדרכם.
אומנם שירו היה נוקב אבל ללא ספק פחות מהמילים של חיים חפר בשירו יום הדין הגדול.

יום הדין גדול
סירסנוך , סירסנוך ,  יא מוחמד 
אה ….
יום הדין גדול…
בלי נרקוזה , יה מוחמד!
אה…..
יום הדין גדול….
הביצים בספירטיגנוזה יה מוחמד!
אה…

כן, אלו הנאורים מהקיבוצים שנפגעו ממקרי תקיפה על רקע מיני והפלמ”ח יצא בתגובות אכזריות של סירוס בפעם אחת
בעקבות הצלחת המבצע הוחלט להרוג שני אנסים מצפת. אחרי שאחד נהרג השני ברח לעבר הירדן .
בעקבות הצלחת הפעולות כתב חיים חפר את השיר “סירסנוך, יה מוחמד” ששרו הקיבוצניקים בערבי שירה וריקוד מסביב למדורה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

יריב עצר את ההסתה של רן כהן

אריק זיו ויזר

יורם גמיש: כחלון הפך מותג בזכות הליכוד

אריק זיו ויזר

כמה יעלה חוק ברוורמן לליכוד

אריק זיו ויזר

“רק לא ביבי”

אריק זיו ויזר

“הם מפחדים” – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

השר להגנת ממשלת נתניהו – יומן פוליטי- אריק זיו

דילוג לתוכן