30.5 C
תל אביב
13 באוגוסט 2020
ליכודניק
בארץ

"לא יצליחו להזיז את עם ישראל מהמקום שהאל נתן לאבותיהם"


ביקור היסטורי – "האפיפיור השחור סייר ונטע עץ בשומרון"

ביקור היסטורי בשומרון: האפיפיור השחור, אנוך אבובויה,  סייר היום בשומרון ונטע עץ עם ראש המועצה גרשון מסיקה.

אדוביה, הנחשב למנהיגם הדתי של כמאה מליון מאמינים שחורי עור באפריקה, אירופה ואמריקה, מכונה  "האפיפיור השחור" בהיותו המנהיג הדתי העליון של כהי העור ברחבי העולם.

אדובויה, המתגורר בניגריה נחשב למנהיג הדתי החשוב באפריקה, ולפני שנתיים הוכתר  ע"י  הירחון העולמי "ניוזוויק" כאחד מחמישים האנשים המשפיעים בעולם.

הגיע אמש למדינת ישראל  לביקור קצר ונדיר, כאורחו של ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה.

בהמלך הביקור נפגש האפיפיור אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והיום, כאמור, קיים סיור מיוחד בשומרון בלויית אנשי יחידת  קשרי החוץ של היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון.

הביקור  המיוחד התקיים כביקור גומלין   בשומרון לאחר ביקור מיוחד שקיים ראש  המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה יחד עם סגן השר איוב קרא לפני כשבועיים בארצו של האפיפיור, ניגריה,   ביקור שכלל פגישות מדיניות  והשתתפות בעצרת תמיכה בישראל במעמד שלושה מיליון (!) מאזרחי ניגריה.

האורח, שהגיע מלווה בפמליה של עשרות נציגים בכירים מדינות אפריקה וחברי פרלמנט ממדינות שונות באירופה, סייר ברחבי השומרון, התרשם מהישובים ומהחקלאות הפורחת, צפה אל קבר יוסף, שכם ומזבח יהושע בן נון בהר עיבל, ביקר באתר העתיקות השומרוני  ובכרמי הישוב הר ברכה.

את האורח ליוו, כאמור,  ראש מהמועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, יועץ ראש המועצה ומנהל היחידה האסטרטגית יוסי דגן ומנהל יחידת קשרי חוץ שליד מועצת שומרון דוד העברי,  שהוביל את הביקור.

שיא הביקור נרשם כשהאורח המכובד נטע שתילי גפנים בכרמי הישוב  הר ברכה יחד עם ראש המועצה גרשון מסיקה והשתתף בקבלת פנים מיוחדת אצל רב הישוב וראש הישיבה הרב אליעזר מלמד.

ראש  המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה  קיבל את פני  האפיפיור:

"נביאי ישראל ניבאו שלפני בוא המשיח יהיה בילבול,  כשיהפכו את הטוב לרע ואת הרע לטוב.

אנחנו שמים לארח בשומרון ובמדינת ישראל מנהיג חשוב שלא מתבלבל, ושמוביל את ההכרה בכך שעם ישראל מגשים את ההבטחה והציווי האלוקיים על הזכות בארץ ישראל ועל ההתיישבות בה.

השומרון הוא ערש  המולדת של העם היהודי, הוא חלק אסטרטגי בקיום מדינת ישראל כפי שראינו בסיור, כשכל רוחב  ישראל -מהים עד הנהר- הוא  70 קילומטר, כשהשומרון מתוכם חמישים. אני בטוח שהאורח המכובד יפעל ויפעיל את השפעתו על מנת לעזור לעם ישראל, מדינת ישראל ולהתיישבות בשומרון".

רב הישוב וראש ישיבת הר ברכה הרב אליעזר מלמד אמר בקבלת הפנים: "שמחים למאוד לארח את האורח הנכבד, שמחנו לשמעו שאתה תומך בעם ישראל ושמח שחזרנו להנה לארץ ישראל. אנחנו מקוים שאנשים כמותך ישפיעו ל העולם כמה שיותר אמת וטוב וחסד".

האורח, האפיפיור  השחור אנוך אדובויה, אמר:

"אני מאמין שהבעיות שאנו רואים בין היהודים ושאר העולם הן בגלל   שהם  נבחרי האל. כאשר אתה מיוחד עבור האל, באופן אוטומטי לא יאהבו אותך.  אני לא רואה מדוע יוכל אי פעם מישהו לחשוב שהיהודים לא יכולים לחיות בארץ מולדתם.

אני מאמין שלא משנה כמה הם ינסו, הם לא יצליחו להזיז את עם  ישראל מהמקום שהאל נתן לאבותיהם. זו האמונה שלי   ואני מאמין שכך יהיה.

זה  כבוד גדול אפילו בשבילי שאני יכול לשבת  ליד מורה כה גדול וליד ראש מועצה כזה גדול. היום הזה יירשם בהיסטוריה הפרטית שלי כיום מאוד מיוחד".

אדובויה פנה לראש המועצה גרשון מסיקה: "אני רוצה לעדכן אותך, אדוני ראש המועצה, שלאחר שביקרת אצלי בניגריה לפני שבועיים הלכתי לפגוש את נשיא ניגריה לשיחה ארוכה בנושא מדינת ישראל, והיתה לנו התקדמות רבה במהלך השיחה. אני יכול להבטיח לך שניגריה תעמוד לצד ישראל. אעשה ככל שביכולתי, שוחחתי עם נשיא ניגריה ואני מאמין שיש לכם את התמיכה ממנו".

 

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

גידול שיא של 10% במספר התלמידים במועצה האזורית שומרון

אריק זיו ויזר

תגובת " המטה לאיחוד סניפי הליכוד בצפון " לשחרור גלעד שליט

אריק זיו ויזר

אירוע נדיר: 50 סיומי סדר נזיקין בערב אחד בשומרון

אריק זיו ויזר

מוכרחים לשמור על המרגלית

אריק זיו ויזר

ערבים מסקו והשחיתו למעלה מ-50 עצי זית בשומרון

אריק זיו ויזר

דין גנאים כדין כהנא

אריק זיו ויזר

השאר תגובה

דילוג לתוכן