21.4 C
תל אביב
8 במאי 2021
ליכודניק
דעות

כן, לשבור!

יותר מחודש ימים עבר מאז הבחירות.

 אך החטאים והעוונות שנעשו בזמנן שואגים וזועקים לשמים בקולי קולות. כיצד יתכן כי הכספים הרבים והמשאבים הנרחבים שהועמדו לרשות המפלגה העלו חרס. איך יתכן שזה אשר ניתן בידיו הפיקדון להוביל את המפלגה לניצחון גדול, השתמש בממון הרב על מנת לבנות במה לעצמו והפך את פעילי השטח ומרכז המפלגה לאסקופה נדרסת? ומה הוביל לאובדן האמון אותו חשים אזרחי ישראל ממפלגת השילטון?

 

אין ספק, קולר “הניצחון” בבחירות הללו מונח על צאוורו של יו”ר המפלגה ורה”מ בנימין נתניהו שנתגלה כאילן סרק שקולו הולך. הוא שהבטיחו הרים וגבעות ולמעלה מ40 מנדטים, ולבסוף בנה מגדלים באוויר. הוא שהטיל את המשימה לניצחון על אנשים שלא ידוע אם לנו הם או לצרנו והשיטו להם בקנה מאות אלפי שקלים. האבנים זועקות מקיר לקיר על כך שבמקום לשתף את בני הבית ומנגנוני המפלגה, בחר ראש הממשלה נתניהו לפרוש מן הציבור ולסגור את מטה בחירות בפני אלו שדם מח”ל זורם בעורקיהם.

אל תשלו עצמכם, הכישלון בבחירות הללו, אליבא דידי, היה צפוי מראש. ולמרות התירוצים הוא לא היה נעוץ בקהל הבוחרים כי אם באזלת ידו של הקברניט. שורש הכישלון הזה הינו ביחס הקר והמנוכר של ראש המפלגה לחבריה. ואין דוגמא טובה יותר מאשר מקרה נעילת המצודה בפני חברי התנועה המסורים ב27/02/2013.

יחד עם האמור לעיל, גם עלינו, חברי הליכוד, מוטלת אשמה מסוימת, שכן אנו, בעזרת שינויי החוקה אותם הנהגנו, הביאו למצב הנוכחי. יתרה מכך, אנו התעלמנו מסימני האזהרה שהיו פרוסים בדרך. לא עשינו דבר בעקבות היחס המזלזל לו זוכים חברי ליכוד מצד היושב ראש מאשר ההתרחשויות בסניף ליכוד בחדרה שכבר חודשים רבים מחכים חברי הסניף לבחירות החוזרת לאחר שהקודמות נפסלו על יו”ר ועד הבחירות כבוד השופט בדימוס יהושע גרוס בעקבות עתירתו של צדוק כהן.

אך לא די בכך, כעת רוצה האחראי לכישלון המר הזה לקחת את כל מושכות לידו להנהיג ועדה מסדרת ולהפוך את התנועה המפוארת שלנו לחותמת גומי. אך אוי לאותה ספינה שזה הוא קברניטיה ואל לנו לעמוד מנגד ולתת לזה שבגד באמוננו להמשיך ולהניף את דגל מח”ל.

על כן, בראש ובראשונה, קורא אני לראש הממשלה להתמודד עם המציאות אותה הכתיב הבוחר ולבנות קואליציה עם מפלגות הבית היהודי ויש עתיד. על ראש הממשלה שלנו לזכור כי כריתת הברית האד-הוק בין בנט ולפיד לא הייתה מתאפשרת אלמלא הוא עצמו לא היה חוטא בחטאי הגאווה והיוהרה. עדיין לא מאוחר. שכן, מנהיג טוב, מנהיג אחראי, צריך לדעת מתי הוא נוצח ולהיכנע במידת הצורך. לפני שהניצחון הטקטי של לפיד ובנט יהפוך, כפי שהוא מתעתד, לניצחון אסטרטגי.

שנית, אלינו לדרוש את כינוס ועידת הליכוד וקיום בחירות חשאיות למוסדות התנועה. שלישית, עלינו להנהיג שינוי חוקתי שיצור הפרדה מוחלטת בין תפקיד יו”ר התנועה ותפקיד ראש ממשלה. אלינו לעשות את כל אשר יידרש על מנת להחזיר את הכוח ומנגנוני הבקרה על הנציגים שלנו בכנסת לחברי התנועה – עלינו לומר, כפי נאמר בעבר על ידי האב הרוחני של התנועה, זאב ז’בוטינסקי, “כן, לשבור!”. כן, לשבור, את טבעת החנק אותה הניח על צוואר הליכוד, ראש הממשלה, בנימין נתניהו ולהפסיק לסבול מאלו שפעם אחר פעם מבקשים לשים בהם את אמוננו ולאחר הבחירות נועלים את דלתותיהם.

אל לנו להשלות עצמנו תהליך הארגון מחדש של המפלגה יהיה תהליך ארוך ומייגע. אותם אלו האחראים לכישלון המפלגה בבחירות, לבטח לא ייקחו על עצמם אחריות. על כן עלינו לזכור, הבחירות הללו היוו תמרור אזהרה שכן תוצאותיהן, כפי שידוע לכול, מסמלות את אי האמון והסלידה אותה חש הציבור הרחב כלפי תנועתנו. ואי ביצוע הארגון מחדש, רק ירחיק את הציבור עוד יותר. ובכך, תנועת הליכוד תהפוך לשממה ולזיכרון רחוק.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

לירות בכל התותחים

אלי חזן

זקן השבט או חוסך שבטו?

אלי חזן

חמש נקודות לשבת

אריק זיו ויזר

דיויד ברוזה ואנטי ישראליות בארצות הברית

אלי חזן

אובמה ואדמות ארץ ישראל

עינר אביב

כבוד וגאווה להיות ליכודניק – זיו דשא

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן