24.6 C
תל אביב
15 באוגוסט 2020
ליכודניק
דעות

כן לפינוי – לא להסדרה

 

 

ימים סוערים עוברים על מדינת ישראל. ימים בהם ההתיישבות עומדת במבחן. ימים בהם סדרי השלטון ומעמדו של בית מהשפט העליון עומדים למבחן גם כן. אבקש לציין כבר מלכתחילה כי אני בעד התיישבות ביהודה ושומרון. התיישבות על פי החוק ועל פי ההסכמה הכי רבה שיכולה להיות במדינת ישראל. יטענו מתנגדיי : השמאל כנגד ההתיישבות ולכן אין כאן שום הסכמה. אך לא כך היא. בית המשפט העליון היה זה שהכשיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון וזה שהכשיר את גדר ההפרדה בשינויים מתבקשים וכאן ההסכמה עליה אני מדבר.

 

אני גם סבור שהגיע הזמן שאנחנו. כן אנחנו. אנשי הימין הלאומי אך גם הליבראלי, לא ניגרר אחרי אותם זרמים משיחיים בהתיישבות אשר אותם לא מעניינת הדמוקרטיה, אותם לא מעניינת מערכת המשפט. ראוי כי נעמיד דברים על מקומם : אלו אנרכיסטים מצד ימין שמגיעים עם ברק בעיניים כאשר מה שהם למדו מחלק מהחרדים הוא לסחוט אותנו כמו לימון. הם הגיעו אלינו לליכוד לא כי הם מאמינים בדרכו של ז'בוטינסקי אלא שהם הגיעו כאשר שק מטענם הערכי כולל אמונה בלתי מתפשרת בכח עליון ששלח אותם להתישב בחלקי המולדת. אותם לא מעניין החוק. זאת ועוד, אותם לא מעניין כיצד זה יגמר. הם רוצים הכל ואם לא הם כבר ידאגו לההשאיר אדמה חרוכה. יעקב כץ הידוע לכל ככצל'ה, מנהיג האיחוד הלאומי, הוא הדוגמה של משיחיות שתרבות השקר בבסיסה ושלא תבין לא נכון. כצל'ה הוא יהודי יקר שעשה המון למען מדינת ישראל וההתיישבות אלא שהוא איבד משהו בדרך. אך חמור ביותר כי אצלנו בליכוד ההנהגה מגיעה פעם אחר פעם לאותה נקודת כניעה למשיחיים.

הם יובילו אותנו שוב לפילוג בליכוד כאילו שלא היינו כבר בסיפור הזה. בן דרור ימיני כתב זה מכבר מספר פעמים על "מיעוטקרטיה" שמשפיעה על הערכים הציוניים של מדינת ישראל לרעה. בן דרור צריך לעמוד על התופעה של "מיעוטקרטיה" בתוך הליכוד. אולי הגיע הזמן שמיעוט קטן לא יוכל להכניע מדינה שלמה. אולי הגיע הזמן שנתניהו לא ייכנע אלא שיבנה את קיר הברזל מול אלה שאינם מקבלים את שלטון החוק .

 

זאת הדרך. רק תן להם הפעם שיבינו כי זאת הדרך וקיר הברזל יזכיר לאותם מתישבים אשר לוקחים את החוק לידיהם פעם אחר פעם כי יש מחיר לבריונות שלהם.

 

אני חוזר לרגימת המח"ט לפני מספר חודשים. התופעה הזאת של פגיעה בחיילים היא הדוגמה שלהם מותר הכל. יש לשים סוף להתנהגות הזאת ולכן ממשלת ישראל צריכה לשמור על החוק ואם המתיישבים נפגעים הרי שעלינו למצוא את הדרך לחיים משותפים יחדיו. ארץ ישראל נקנית ביסורים, גם בדורנו.

שהרי, גבעת האולפנה עברה את כל הערכאות ואם הגענו לסיטואציה שבה בית המשפט העליון החליט החלטה צריך לקיים אותה. כך היה עושה ז'בוטינסקי וכך בוודאי היה עושה גם מנחם בגין.

אני קורא לשרי הליכוד : אל תנטשו את נתניהו בעמידה שלו. כן. פינוי גבעת האולפנה נועדה לשמור על יהודה ושומרון ואת בסיס הכח של נתניהו. אתם הם שרי אלפים ואל תפחדו מיום המבחן של מתפקדי המתנחלים, אם הם ירגישו שאתם מפחדים מהם אתם תגלו כי הם לא יעזבו אותכם עד שיחגרו לכם חגורות בטון מסביב המותניים שלכם.

אין לי בעיה עם אלקין. הוא עושה עבודת קודש, אך על שרי הליכוד להתלכד מסביב לנתניהו, כי כאשר השותפים יראו חזית אחידה מסביב לנתניהו הם יחששו. כך, גם בקואליציה יתמכו בנתניהו.

 

על נבחרי הליכוד לזכור : המתנחלים אולי מתפקדים לליכוד אך בוחרים בבן ארי לכנסת.

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

בין הרועה לזאב

אריק זיו ויזר

התיישבות על השולחן

אריק זיו ויזר

פירוטכניקה בארכיון המדינה

ניסים עוג'ר

ליווי משטרתי בעת ביקור בהר הבית

אלי חזן

תרבות השלטון בישראל במדרון תלול

אריק זיו ויזר

הרהורים שכאלה

עינר אביב

4 תגובות

Avatar
חגית גיבור 4 ביוני 2012 at 10:45

איזו כתבה מגמתית, סטריוטיפית ושטחית. מי אלו המתנחלים שאתה מדבר עליהם? איזו הכללה גסה ומכוערת.
והסכנה הגדולה בפינוי שכונת האולפנה, היא לא הסכנה למפעל ההתיישבות (על אף שהיא גם גדולה), אלא למדינת ישראל כמדינה דמוקרטית.
לא מדובר פה בחוקי יסוד. לא מדובר פה בצדק. מדובר פה בנושא פוליטי שבו קבוצת שמאל קיצונית מצליחה להשתלט על אחד המוסדות החשובים במדינה, להעצים את כוחו עד כדי החלטות פוליטיות גרידא תוך שימוש ציני במונח "שלטון החוק", התעלמות מעובדות ומחובת בית המשפט לדון במשפט צדק.
כניעת נתניהו היום לבג"ץ מפקיעה מהעם את היכולת להשפיע באמצעות הכנסת (נתניהו לא מבצע רצון בוחריו במקרה זה, וכנראה גם לא את רצונו שלו).
מה מצדיק התקוממות אזרחית אם לא הפקעת יכולת ההשפעה של העם באמצעות המנגנון הבסיסי הדמוקרטי שהוא הכנסת?

הצביעות וההאפליה הם אלו שנתקעים ל"מתנחלים" בגרון וגורמים להם לצעוק "מספיק!". לא ייתכן שעוד לפני שהוכחה בעלות על הקרקע יהרסו הבתים. לא ייתכן שבכל מקום אחר בארץ במקרה ומתברר שהקרקע שייכת לאדם אחר נותנים לו פיצוי כספי ובטח שלא הורסים בתים. לא ייתכן שכאשר בנו ערבים על קרקע פרטית של משה זר לא נהרסו הבתים אלא ניתן פיצוי כספי למר זר. ואילו כאן- חמישה בתים בלב שכונה פורחת שגם כאשר ייהרסו לא יתאפשר ל"בעל הקרקע" לעשות דבר בשטח זה הנמצא בתוך גבולות היישוב.

לא מתקנים עוול בעוול! ובטח שלא עושים עוול בלכתוב האשמות חסרות שחר בלי טיפת הגינות!

הגב
Avatar
מיקי 4 ביוני 2012 at 13:33

כתב אנונימי היקר, עוד יש לך זמן להתפקד לקדימה, אם לא עשית את זה כבר.
הרי, למדת מצויין שיטות של השמאל: להציג אנשי ימין כחבורת קיצוניים-משיחיסטים, וחוץ מהשמצות האלה אין בכתבה כלום.
ואם משהו רוצה לדעת מ בוחרי ליכוד חושבים על אפשרות של הרס גבעת האולפנה – שיציע לביבי לעשות משעל עם, ותתפלא – רוב מוחלט נגד ההרס.
מיעוטקרטיה – זה שלטון של בג"צ, שעוקף את הציבור.

הגב
Avatar
חבר מרכז שבקיא בנושא 4 ביוני 2012 at 14:34

אתה כותב "גבעת האולפנה עברה את כל הערכאות". איזה שטות. קודם תלמד את הנושא ואחר-כך תכתוב.

הגב
Avatar
יגאל 4 ביוני 2012 at 18:20

"אל תתיראי לא מצדוקים ולא מהפרושים אלא מהצבועים העושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס"אמראמר ינאי[שנטה לצדוקיות ] לאשתו לפני מותה כותב הכתבה [המתהדר בכינויו של ז'בוטינסקי עצמו]וודאי מודע לעשרות התב"עות על אדמות מדינה ששר הבטחון [בסמכות ממשלתנו ]ממאן לחתום עליהם ללא כל עילה מוצדקת אך בית המשפט לא יתן שם שום סעד למתנחלים המשיחיים כמו שקורא להם הכותב
בטחוני כי אם הוא הי צריך לבחור ערב מלחמת העולם השניה בין תוכנית האבקואציה לבין הקו הממלכתי של המוסדות הוא לא היה הולך יחד עם ז'בוטינסקי אך האמת והצדק אינם מעניינים לא אותו ולצערי גם לא את רוה"מ וכי איזה צדק היה בהקפאה או את איזה פרגמטיות משרתת המדיניות הנרפסת אל מול גלי המהגרים רוה"מ שוחק את הערכים הלאומיים עליהם הושתתה חרות ואפילו אמירתו של בן גוריון "לא משנה מה יגידו הגויים אל מה יעשו היהודים " איננה נר לרגליו הנ"ל מוציא לפועל את תכתיבי עיתון הארץ ומצעיד אותנו אל עבר מדינת כל אזרחיה בתוך גבולות הקו הירוק

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן