18.1 C
תל אביב
30 בנובמבר 2021
ליכודניק
דעות

יצאתי מהעדר, לא בכל מחיר

אני יצאתי מהעדר , במשך השנים האחרונות הייתי חלק מהתמיכה בשחרורו של גלעד ב”כל מחיר” טענתי מה זה משנה, 1,000 רוצחים, 1100 רוצחים, צריך לשחרר בכל מחיר נקודה. גם במערכת האתר ליכודניק עמדתי מול חברים שהטיחו בי כי זאת לא הדרך.

 

בשבועות האחרונים אנו עדים שהמאבק יצא פורפורציות כאשר כל מיני פוליטקאים במעטפת של מומחים כראשי מערכת הביטחון לשעבר, מאשימים את נתניהו בהכשלת השחרור, אך המתווך הגרמני אמר כי נתניהו הסכים, ומתברר כי נתניהו לא המכשול לשחרור גלעד שליט.

החמאס לא רוצה לשחרר האס שלו.

ואחרי שקראתי את מאמרו של רון קרמן נכנסתי לחשיבה שניה, ואני מצטרף אל רון במאבק שמגדיר רוצח אחד מול גלעד.

הצטרפו לדף הפייסבוק של רון


המאמר מ ynet

”רק רוצח אחד תמורת שליט, אפילו רוצח בתי”  מאת:רון קרמן

 

בשבת שעברה עברנו נקודת ציון כואבת של חמש שנים לחטיפתו של גלעד שליט. למטה שליט חברו בכירי מערכת הביטחון לשעבר, המצדדים בתשלום “המחיר הנוכחי” שאותו דורש חמאס. הם גם חילקו “גלולות הרגעה” שצה”ל יידע לטפל באותם מחבלים משוחררים. הם מחוץ למערכת, הם לא יישאו באחריות ואצלם גובר הרגש על שיקול הדעת ארוך הטווח.

המטה לשחרור שליט, בראייתו הצרה, מבשר על פגיעה בחוסן החברתי, ומזהיר מפני ירידה באחוזי המתנדבים ליחידות מובחרות בצה”ל, ההיפך מהמציאות. השבוע גם התבשרנו על פתיחת קמפיין למשלוח מסרונים – קמפיין כלכלי גרידא – וגם נאלצנו לצפות בבושה בצילומי ידוענים שכלאו עצמם ב”צינוק” – חדר דמיוני המדמה את תנאי כליאתו של גלעד, ובכך נתנו דרור לדמיונם וזכו לחשיפה תקשורתית. האם לבו של החמאס נמוח ממיצג זה? האם בכך קודם שחרורו של גלעד שליט? האם לא ברור לאותם “אנשי רוח” שכניעה ושחרור מאות מחבלים יגבה מחיר דמים כפי ששולם בעבר?

נועם שליט הכריז כי “לראש הממשלה אין מנדט לגזור גזר דין מוות על גלעד”. כזכור לי, לראש הממשלה ניתן המנדט לשמור על חיי אזרחי מדינת ישראל. עליו להבטיח את שלומנו בעתיד. האם ייכנע ללחץ משרדי פרסום? ומה יאמר לאם שילדיה נרצחו על-ידי מחבל משוחרר מעסקת שליט? והרי לכולנו ידוע שחלק מהמשוחררים ישובו לטרור.

לא להיכנע, להציל חיים

אני זוכר את הימים בהם הייתי בטוח ש”לי זה לא יקרה”, הרי אנחנו חיים על הכרמל בחיפה ובחיפה אין פיגועים. זוכר את פניה של טל בארון הקבורה ב-6 במרס 2003, רגעים לפני שנטמנה, זוכר אני את עצמי עומד מעל קברה, הערב ירד והיה טפטוף קל. זכור לי היטב מבטו של השר זנדברג, נציג הממשלה בהלוויה, אך את דבריו איני זוכר מאותו יום נורא שבו ראיתי את טל בפעם האחרונה. אני מניח שגם הוא דיבר על ידו הארוכה של צה”ל, על החוסן החברתי ועל חובת המערכת לעשות צדק עם משלחי הרוצח.

היום לטל אינני דואג, בטל שלי אפילו הטרור לא יפגע. אך מה עם ילדיי ומשפחתי, האם הם יהיו מוגנים כאשר מאות רוצחים בעלי ניסיון וחדורי רוח לחימה ייצאו מבין חומות הכלא? לעולם לא אשכח את משפטו של מתכנן הפיגוע בראיון לטלוויזיה הבריטית שצולם בבית הכלא, שבו הוא מתרברב בפני המראיין שהוא לא ירצה את מלוא תקופת מאסרו וישוחרר לפני תומה.

בחלוף חמש שנים, אין טיעון שלא נטען בעד או נגד העסקה, המסכנת את חיי אזרחי ישראל. העובדות בשטח, והשאלות ללא תשובות הן תעודת עניות לכוחות הביטחון שלא הצליחו לאתרו או לשחררו.

בראייה מושכלת וללא גחמות שמקורן בלב וברגש, יש לגרום לאויב לשחרר את שליט מבלי להיכנע לדרישותיו המשפילות. על ישראל להבהיר שרק מחבל אחד ישוחרר בתמורה לשליט. ואני מוכן בלב כבד שיהיה זה אותו בן בליעל שתכנן את רצח בתי והתרברב באותו הראיון. שחרור מחבל אחד לא בכניעה ימנע שפיכות דמים, רצח וחטיפות ויציל חיי ישראלים רבים. שמירת חיי ישראלים ולו גם חיי ישראלי בודד הוא התפקיד, בהא הידיעה, של הממשלה והעומד בראשה. כולי תקווה ששחרורו של גלעד שליט ללא כניעה קרוב. זו תהיה גם נקודת מפנה ביחסם של אויבינו לישראל.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

חרד אני מהחרדים שאינם חרדים כל כך למדינה אלא לתמורה

אביגדור הדר

הלא המוחלט של שר החינוך

אריק זיו ויזר

ביירות בעיני המקצוען

אברהם (אבי) אילון

מי כאן החברתי ?

אריק זיו ויזר

שעתו היפה של נתניהו?

אלי חזן

יעקב-ישראל והלאום היהודי

זאב בן-יוסף
דילוג לתוכן