23.4 C
תל אביב
26 באוקטובר 2021
ליכודניק
יומן פוליטי

סטלין בחליפה של ארמני

לפיד אבי מפלגת הבעת

קדימה סופרת חמש, הימים הקשים של יוסי שריד, ברית התעוב של לבני ולפיד, חגי עמיר אין חרטה ,יש הגבלות. אולמרט מתבכיין,  המיני פוטש של אשכנזי.

בין לפיד ללבני
כמעט 50 שנה לאחר המהפכה של מפלגת הבעת’ הסורית הקים יאיר לפיד את מפלגת הבעת’ הישראלית שככל הנראה לא תעשה מהפכה שלטונית אבל תהיה חלק מהממשלה הבאה. ובכל זאת, מוכרחים לשים דגש על כך שמייסדי המפלגה הם בני משפחתו ומקורביו. בבסיס ההחלטה אי אפשר להדיח אותו עד 2020. נשאלת השאלה האם אפשר בכלל לדבר כנגד היו”ר? כלומר, בכלל שייתכן כי נולד לנו סטלין בחליפה של ארמני. אכן כך : פוליטיקה חדשה בישראל.

“אני וכולם משרתי”. מלפיד, המבטיח פוליטיקה חדשה אנו עוברים למי שהבטיחה פוליטקה חדשה אך לשנייה לא קיימה את הבטחתה. צריך לומר ביושר : לבני לא קיבלה את גזר הדין של הבוחר. כך, לבני פרשה השבוע כאשר היא מתכוננת לרסק את המפלגה. כלומר, קדימה לא משרתת אותה אז לעזאזל המפלגה. כך היא התנהגה כאשר היא  הייתה בליכוד. השאלה הבאה שעלולה להישאל היא: האם בשלב הבא שלה תעשה לבני מעשה בורג ותוציא פספורט זר? הרי המדינה לא בחרה בה. אז לעזאזל המדינה.

אין ספק כי לפיד ולבני מייצגים את הפוליטיקה הכי צינית שיש. תחת כסות של יושרה הם בעצם אומרים שאם לא תתנו לנו להנהיג אנחנו אולי נחליף גם את העם. בכל מקרה, מי שנוהג כך לא ראוי להנהיג עם.


 

קדימה

קדימה ניראית היום כמו שיכור שמתפכך מליל השתייה שלו. עכשיו כל הגיבורים שרצו את מופז וביום הכרזתו על הניצחון קראו קריאות קרב כנגד ציפי ותומכיה, מגלים כי מי שלא יודע לבצע נדיבות של מנצחים מגלה כי המפסידים נוטשים אותו. אין ספק כי הגנטיקה של חברי קדימה נמצאת בשורשים של הקמת קדימה. אז עלו על עגלת השררה פליטי העבודה והליכוד, כאשר טענו כי אי אפשר לשלוט על הליכוד. אז הוקמה קדימה עכשיו לבני עושה למופז מה שהוא והיא עשו לבית הקודם שלהם – הליכוד.
השבוע אמר אדלר כי קדימה גמרה את תפקידה. היא לא תעבור את 5 המנדטים וזה בעצם סוף הדרך שלה. 
אם כך, ההערכה היא שהחמישיה שקדימה שתכניס לכנסת הבאה היא  : מופז שאול, צחי הנגבי,רוחמה אברהם, חסון ישראל, דליה איציק.


 

הלבנבנים

לפיד ולבני לא אוהבים אחד את השני, לבני בזה ללפיד ורואה בו את שנוא נפשה אהוד אולמרט כאשר היא יודעת כי אולמרט עומד מאחורי ההפלה שלה בקדימה, וכן מאחורי לפיד בהקמה של מפלגתו. לפיד רואה בלבני את חלקה בהפלת הגורו שלו – אהוד אולמרט. וכן, הוא מבין כי לבני לעולם לא תקבל את המנהיגות שלו. לכן נראה כי למרות שהם דומים והולכים על אותו פלח בציבור שקונה את הבלוף הלבנבן של פוליטיקה אחרת, הם לא יכולים להיות במפלגה אחת. השבוע נמצא כפי הנראה פתרון, לפיד שהודיע כי הוא לא יתן לפוליטקאים להכנס למפלגתו וציפי שאמרה בעבר בבוז שלא תלך עם לפיד, היא ציפי, תקים מפלגה שאליה יצטרפו כמה מקדימה  כמו בר און, תירוש וכדומה ומנגד לפיד יביא את הרשימה שלו. הוא ולבני יקימו רשימה משותפת לריצה בבחירות, כך לכל אחד תהיה הנחלה שלו על חשבון הליכוד וכך, אם לפיד ירצה לזחול לממשלת נתניהו ולבני תתנגד תוכל היא וחבריה להשאר בחוץ ולפיד יוכל להכנס.


אנטומיה של רוצח
חגי עמיר השתחרר השבוע מהכלא אחרי שריצה 16 שנה. מתברר כי גם אחרי 16 שנה בכלא הוא לא מצטער על הפשע שביצע. ברור כי רבים מהעבריינים היושבים בכלא לא מצטערים על המעשה, אך יש פשעים שגם החברה נותנת את הדעת כי אותם פושעים עלולים לחזור ולבצע פשע חוזר, ואז החברה כמתגוננת מבצעת הגבלות על העבריין המועד, כמו חיוב לקצין מבחן, מעצר בית, אזיקון אלקטרוני וכדו’. כך כבר נעשה לעבריני מין וכן יש לקבוע בחוק גם לרוצחים או קושרי קשר לרצח יש להשית עליהם הגבלות. יתר על כן, היה ובמידה תהיה הצהרה כי הרצח הוא מוצדק, יש למצוא את הדרך להחזיר עבריינים כאלה לכלא.
כבר בתורה נתנו את הדעת על מצב כזה. יש פרק שלם שמדבר על שור שפגע ,והשלכות של הפגיעה, כך במידה והיה פעם ראשונה קוראים “שור תם” והמושג “שור מועד” מדבר על שור שחוזר ופוגע והתורה אומרת כי אם במידה והזהירו את בעליו כי השור הזה מסכן את הציבור, ובעליו נתן לו להסתובב ללא השגחה ואמצעים שימנעו ממנו לפגוע בבריות, והיה והרג ייסקל השור וגם בעליו יומת.
שמות פרק כט וְאִם שׁוֹר נַגָּח הוּא מִתְּמֹל שִׁלְשֹׁם, וְהוּעַד בִּבְעָלָיו וְלֹא יִשְׁמְרֶנּוּ, וְהֵמִית אִישׁ, אוֹ אִשָּׁה–הַשּׁוֹר, יִסָּקֵל, וְגַם-בְּעָלָיו, יוּמָת.
לכן חייבת החברה להגן על עצמה מעבריינים כמו חגי עמיר, אם גם היום הוא אינו מתחרט על הפשע , הרי הפשע אשר ביצע הוא נטילת חיים, החברה חייבת להגן על עצמה, ולהטיל על “העמיר מועד” הגבלות שיצרו את האפשרויות שלו לבצע פשע.


 

אולמרט
אהוד אולמרט אמר כי מאשים כי גורמים בקהילה היהודית בארצות הברית הכשילו בכוונה את תהליך השלום עם הפלסטינים שניסה להוביל בתקופת כהונתו כראש הממשלה. כך הצהיר אולמרט בחלק השני של ריאיון בלעדי לרשת הסי.אן.אן שהתפרסם הלילה.
אין ספק כי היו גורמים בקהילה היהודית שרצו בהפלה של אולמרט היו בעבר קרובים אליו ואל טלנסקי בזמנו.

כאשר גילו כי אולמרט שינה את דרכו והוא מוכן לתת את חלקי המדינה ללא בטחון לפלסטינים הדבר חרה להם. יתר על כן, גם בצד הפלסטיני לא רצו את ההסדר שלו, אולמרט מתעלם לחלוטין כי העם לא רצה אותו, הוא בסקרים כבר הביא את קדימה למצב חד ספרתי, כמו מופז היום. אז לבוא ולהאשים את היהודים בארה”ב כי הם אשמים , בפרשת המעטפות, בהולילנד, ועוד מספר פרשות זה קצת מוגזם, ואפילו יש פה כבר גם הזייה.

אולמרט מזכיר את הסיפור על יהודי עשיר אשר הגיע מארה”ב לישראל  הלך ברחובות ירושלים וראה פתאם בית יפה בשכונת רחביה, כל כך רצה את הבית עד שניגש ודפק בדלת , לאחר דקות נפתחה הדלת ויהודי זקן פותח ושואל לרצונו? הוא מספר לו כי רוצה הוא לקנות את הבית. אמר לו היהודי : “אני לא מוכר, אבל יום חם היום בוא ותשתה לימונדה צוננת. נכנס הקונה לבית, ורואה כי הבית כולו דלות ועוני, גם בחדר האורחים יש שולחן מתנודד, וכורסא בלויה, רואה זאת הקונה ואומר בליבו יש תקווה, ולאחר דקות הוא מציע שוב הצעה, אך בעל הדירה מסרב, המחיר עולה ועולה ובעל הדירה מסרב, הלך הקונה וכל מספר חודשים כאשר היה מגיע לארץ היה הולך ומנסה אך לא היה מצליח לשכנע את היהודי שימכור לו.
לאחר שנים הלך לעולמו בעל הדירה, היהודי נוחת בארץ ואץ לבית. בכל נימי גופו הוא מרגיש כי הנה עכשיו הוא יצליח לקנות את הנכס שהוא כל כך רוצה, הוא מגיע אל הדלת ודופק שוב, ואז רואה הוא את בנו של בעל הנכס, הבן מכניס אותו לבית, מגיש לו לימונדה צוננת, ואומר לו לא מוכר. למה שואל הקונה? עונה לו הבן , זאת צוואתו של אבי את האדמה והבית לא מוכרים, ואני עושה את מצוותו של אבי ולא אמכור לך אפילו גרגר אדמה .

לכן אולמרט, כך הם הפלסטינים לימונדה הם אולי יתנו לך אבל שלום לא.


 

מיני פוטש

אשכנזי
 השבוע שוב צפה פרשת אשכנזי, כבר בתחילת הדרך עוד כאשר “אשכנזי” היה התקווה של השמאל הישראלי להוות אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו,עלתה דרישה כי תהיה חקירה בפרשה. באותה עת המשטרה נקטה במדיניות של שלושת הקופים : לא שמענו, לא ראינו ולא דיברנו וכך המשטרה בדקה רק את המסמך ולא את הנגררות של הסיפור חוץ מהעניין שהמסמך היה מזוייף הייתה חייבת המשטרה לרדת לשורש הסיפור. בהוראה של מי אני לא יודע רק דבר אחד ברור : מסמך הרפז הוא רק קצה הקרחון בפרשת “אשכנזי”.
וכן, צריך היועץ המשפטי לממשלה להורות למשטה לבצע חקירה מעמיקה בפרשה הזאת, רק חקירה מעמיקה שתוציא את האמת לאור השמש , תוכל למנוע הישנות מקרים דומים כאשר רמטכ”ל יכול לבצע מיני פוטש לשר שלו ולממשלה, יעלה על הדעת כי אשת הרמטכ”ל תהייה מעורבת בהפלת אלוף בצה”ל ובהפלת שר בטחון.


 

סכינאות

בליל שבת נדקר למוות תושב באר שבע רק כי בקש שקט מנערים אשר הרעישו מתחת לביתו, מחקירה ראשונית עולה כי הוא ביקש מהנערים להפסיק להרעיש ליד ביתו, והם דקרו אותו בפלג גופו העליון. 
תופעה זאת חוזרת כאשר בני נוער אשר מוחם שטוף מאלכוהול בקלות ראש שולפים סכין ודוקרים את מי שמולם עומד, בוויכוח על כל שטות.
מדינת ישראל צריכה לבצע מהלכים אשר יצמצמו את הבעיה עד בין במלחמה במכירה של אלכוהול לקטינים ובין חוק המגדיר החזקת סכין כעבירה פלילית. ובמידה ונמצא קטין עם סכין יאלץ אביו לשלם את הקנס ועונש יוטל עליו.
המשטרה חייבת לבצע חיפוש אצל צעירים האם הם נושאים סכינים, הקלות שבה כל שבוע נדקר אדם היא חייבת להפסק.


 

ברק ודנון

במשך החודשים האחרונים הייתה שמועה כי הובטח שריון לברק. אמנם נתניהו הודיע כי לא הבטיח לברק שריון, אך היה חשש בליכוד כי השריון יגיע גם יגיע. מי שלקח על עצמו לנהל מאבק בתוך הליכוד נגד שריון ברק היה ח”כ דני דנון. דנון חרש את הארץ, עבר סניף סניף והטיף נגד שריון ברק. ככל שהקמפיין הוטמע כך התרחק השריון של ברק, עד שהשבוע אהוד ברק הודיע כי הוא ירוץ בבחירות הקרובות במפלגתו – עצמאות. כאשר אמרו לדנון תראה הצלחת למנוע את השריון של ברק, ענה דנון : “נכון אבל ברק עוד לא רשם מפלגה, ועד שלא ירשום אני לא מאמין לו”.
דנון הוסיף כי לא ישקוט עד שיהיה ברור שברק לא יהיה משוריין, הליכוד לא מפלגת פליטים, יש אחת כזאץ והיא הולכת וקטנה “קדימה”


יוסי שריד

 

במאמר של יוסי שריד בעיתון הארץ הוא מבכה על הימים של בין יום השואה ויום ההעצמאות. הוא שכח כי גם יום ירושלים בפתח, ליוסי שריד הימים האלה הם ימים רעים כי העם מוצף בפטריוטיות, וימי גאווה לאומית אלו ימים שמזכירים למה העם נלחם על מדינה יהודית, אלו ימים שבהם העם נזכר באלה שנפלו על ההגנה למעננו החיים, אלו ימים שמזכירים לעם כי אנחנו שריד של מי שהנאצים לא הצליחו להשמיד, אלו ימים שאולי יגלו הצעירים כי השותפים של הנאצים היו הפלסטינים.
לכן ימים אלו הם ימים רעים ליוסי שריד וכאשר הוא רואה את יו”ר הכנסת מדבר מהר הרצל ליבו נחמץ, וכאשר הוא רואה את שר החינוך מגיש את פרס ישראל ונואם מחידון התנ”ך הוא רוצה לקבור את עצמו. שריד אינו מסתכל במראה כיצד הוא לקח מפלגה מפוארת כמו מר”ץ שהייתה בשיאה 12 מנדטים ובדרכו השביא אותה עד למצבה היום, איני מסכים עם גלאון אך לי אין ספק כי היא תצליח להביא את מרץ למצב יותר טוב אולי לא 12 אבל ל – 6 מנדטים מרץ יכולה להגיע.
שריד אני מאחל לך עד מאה ועשרים ושתראה הרבה נאומים מהר הרצל וחידון התנ”ך.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

מי להקפאה אלי

אריק זיו ויזר

מיקי לוי לקח ללב, דרעי לקח מהקופה הציבורית

אריק זיו ויזר

מי הם מקבלי השלמונים על פי איילה חסון?

אריק זיו ויזר

“הר עם הר לא נפגשים אך שר עם שר תמיד נפגשים”. – יומן פוליטי-אריק זיו

אריק זיו ויזר

הארץ עיתון לגזענים

אריק זיו ויזר

מירי מלכת המרכז

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן