22.2 C
תל אביב
19 בספטמבר 2021
ליכודניק
הכנסת

חזרה לטרור? כרטיס ישיר לכלא בדרך דנון

ח”כ דנון נותן מענה לשחרור המחבלים בעסקת שליט: הליך מנהלי לביטול החנינה במקרה של חזרה לטרור

סגן יו”ר הכנסת, ח”כ דני דנון, מכניס להליך חירום את הצעת החקיקה שלו לביטול חנינה והמשך ביצוע מאסר מלא במקרה של חזרה לטרור של המחבלים המשוחררים. ההצעה, אשר עברה קריאה ראשונה במאי האחרון וקיבלה את תמיכת משרד המשפטים, נכנסת כעת להליך חקיקה מואץ: “האיום נהייה ממשי ומיידי, מאות המחבלים צריכים לדעת שהמעידה הקטנה ביותר לכיוון הטרור תחזיר אותם מאחורי סוגר ובריח לנצח” אמר דנון.

 

שחרורם של 477 המחבלים היווה את החלק הראשון בעסקת השחרור של גלעד שליט, בין המחבלים ישנם רוצחים ומתכנני פיגועים מנוסים, אשר במידה ויחזרו לטרור יהוו אתגר למערכת הביטחון של מדינת ישראל ואיום על אזרחיה: “השמחה של האסירים חייבת להיות מהולה בפחד. לטרור יש מחיר, והחוק החדש ידאג שהוא יהיה כבד ומשמעותי” אמר דנון.

 

במצב הקיים, אסיר אשר קיבל חנינה, וחזר לעסוק בטרור ולבצע עבירות, דינו כדין כל אדם שעוסק בטרור, יש צורך באיסוף מספר רחב של ראיות אשר יאפשרו להרשיעו במשפט. ההליך המשפטי לוקח זמן רב וכן איסוף די ראיות לצורך הרשעה הינו גדול. מהות החוק הינה לתקן את העיוות, לדברי ח”כ דנון, את המשפט יחליף הליך מנהלי- מזורז, אשר יאפשר להחזיר את גזר הדין הקודם של האסיר המשוחרר, על ידי הוכחה כי אותו אסיר חזר לעסוק בטרור: “זה לא ייתכן שרוצח אשר קיבל חנינה בעקבות עסקת שבויים, יחזור לתמוך ברוצחים אחרים, אך מערכת המשפט לא תוכל להרשיעו כלל או מאידך תוכל להרשיע על ביצוע עבירות שהעונש עליהם הוא קטן” לדברי דנון, חזרה, ולו הקטנה ביותר לדרך הטרור דינה כדין העבירה הקודמת שאותה ביצע המחבל: “עבירה שהעונש עליה הוא חמישה חודשי מאסר, תהפוך לעבירה שמשמעותה מאסר עולם”

 

דנון פנה ליו”ר הכנסת, ולכל חברי ועדת החוקה והמשפט, בכדי לתמוך בזירוז הליכי החקיקה, כדי לאפשר לחוק להיכנס לתוקף בהקדם האפשרי: “הגענו לנקודת קיצון, צריך להעביר את החוק מיידית, להגביר את ההרתעה הישראלית כלפי הטרור הפלסטיני ולאפשר הגנה טובה יותר לאזרחי מדינת ישראל”

החוק החדש נועד להביא למצב, שהמחבלים המשוחררים יירתעו מביצוע עבירות שהעונש עליהם הוא מאסר קצר, בידיעה שהם עלולים להישלח לכלא לכל ימי חייהם. נשיא המדינה, שמעון פרס, כתב במכתבי החנינה שהוא לא שוכח ולא סולח, החוק מיישם הלכה למעשה את האמירה ומדגישה בפני האסירים שמדינת ישראל לא שכחה את מעשיהם, ולעולם לא תסלח: “המטרה היא להגן על אזרחי מדינת ישראל מפני האיום החדש שנוצר והדרך היא הרתעה קיצונית של המחבלים המשוחררים” סיכם דנון.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

היום בכנסת

אריק זיו ויזר

“קדימה היא גווייה פוליטית שתיעלם במהרה מדפי ההיסטוריה”

אלי חזן

המירוץ של דליה איציק לנשיאות החל

אלי חזן

נבחרי הליכוד מבקשים פיתרון יצירתי למשבר עם קדימה

אלי חזן

ח”כ סילבן שלום: “לא היה צריך לשחרר את קונטאר”

אריק זיו ויזר

גמליאל :”יש להעלות את שיעור המס על החברות הגדולות”

אלי חזן
דילוג לתוכן