27.3 C
תל אביב
8 במאי 2021
ליכודניק
דעות

זה הבית !

יעקב וידר, חרדי מבני ברק, שנבחר במקום הראשון בעירו לוועידה, מסביר מדוע הליכוד הוא הבית

 

“איך אתם לא מתביישים? מה לכם ולמפלגה החילונית?!” שמעתי יותר מפעם אחת, עת עומדי בשביל המוביל לקלפי שבמרכז סניף הליכוד בבני ברק, בחירות בנוסף לצהלות המנצחים, וללחשי הנחמה המעושים של ה’לא נורא, פעם הבאה’ מפיותיהם של המאוכזבים, יש בו גם מאמץ, מאמץ פיזי להביא ולשכנע, בבני ברק בנוסף על זה היה נצרך כוח יצירתי בכדי לפתור את בעיית ה- “השתגעתם, קלפי באמצע בני ברק?? למה זה לא בגני התערוכה?! לא רוצה שיראו אותי, לא רוצה להסתבך, זה יפגע לי בשידוכים’

ידידיי, אין ברירה, נגמרו המשחקים, תמו הימים בהם הארון היה ביתנו והעינית שבדלת היה חלון הראווה שלנו, הגיע העת לצאת מהארון.

המפלגות החרדיות כיום, כבודם במקומם מונח, אולם הצעירים המעוניינים בחיי שילוב רבים וגדלים, החבר’ה הרוצים חיים של עבודה ואף צבא וזאת מבלי לגרש את הכיפה השחורה שלראשם ואת שיוכם החברתי, מרגישים כי המפלגות החרדיות כיום אינן מייצגות אותן, אינן משמשות להם לפה ולבמה, והחשוב ביותר-אינן פותחות דלת בפני צעירים המעוניינים בהשפעה ובהבעת מילה שלא לומר-דעה. הדמוקרטיה איננה המצאה של הדוד סם, היא מופיעה שחור על גבי גמרא במסכת ברכות: “אין מעמידין פרנס על הציבור, אלא אם כן נמלכים בציבור”, אין דבר חיוני נצרך וצודק יותר, בכך שהציבור יבחר את נבחריו. המצב כיום שבו הנבחרים בוחרים את עצמם,  כפי שקורה במפלגות הקטנות והחרדיות בתוכן, הוא דבר בלתי נסבל.

הריכוזים החרדיים מלאים בצעירים שאינם רואים טעם לצאת ולהצביע ביום הבחירות לכנסת, הרי במילא לא שואלים את דעתם, המים בירקון יתחלפו שוב ושוב, אולם אותם חכי”ם חרדים לנצח יישארו, ובחירתם שוב, פעם אחר פעם לא תהייה על פי מקצועיותם אישיותם ותפקודם, אלא על סמך שיוכם הקהילתי והעדתי. וההוכחה – המפלגות החרדיות נותרו אנורקטיות זה 60 שנה בעוד האוכלוסייה החרדית גדלה בקצב אדיר.

הציבור הצעיר צמא להיכנס להשפיע ולהרגיש שייך, וזאת ניתן לעשות רק במסגרות הפוליטיות הגדולות.

אורך החליפה, צבעי העדה, מס’ השכבות שבבגדים, ועובי השטריימל לא מדברים אליו יותר, המסגרות הקיימות המשויכות למגזר החרדי, אינן פתוחות לסיג ושיח, והדרך היחידה לעשות זאת זה דרך מפלגה מסורתית גדולה, שראשיה ונבחריה לאורך השנים הראו רצון להיות חלק ביצירת הפתרון, ולא חלק ביצירת הבעיות כפי שעושות השכם והערב המפלגות היריבות ו’קדימה’ בראשן.

כן, אינני מכחיש, גם בליכוד ישנם כתמים שחורים וגופים ‘לא נחמדים’, בהחלט לא הכל וורוד, אבל חשוב שנבין, בית שמכיל בתוכו רק סלון, אינו יכול לשמש בית, בית חייב להכיל בתוכו גם חדר שירותים, חדר מיטות, מרפסת, ואף מחסן, רק אז הוא יכול להיות בית טוב עבור בעליו.

תתפקדו, תשמיעו, תשפיעו.

 

 

הכותב חבר מרכז הליכוד, וחבר במועצת הסניף בבני ברק.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

האם טראמפ ימנע קריסת האימפריה ?

אלי הרשקוביץ

כן למדינת היהודים לא להקפאה

אריק זיו ויזר

געגועים למנהיגים של פעם

תחייתו של החזון הרדיקאלי

אריק זיו ויזר

מיהו היהודי הנרדף?

אריק זיו ויזר

עם חידוש מסורת כ’ בתמוז

אלי חזן
דילוג לתוכן