15.2 C
תל אביב
8 בדצמבר 2021
ליכודניק
דעות

וושיניגטון בידיינו!

השלכות הביקור המוצלח של רה”מ נתניהו בארה”ב.

וושינגטון בידינו!

כמה שמחתי, כמה צהלתי על הצלחת ביקורו של רה”מינו נתניהו בארצות הברית. ראש הממשלה עשה עבודה נאה מאוד אמש אחרי אמש, ברבדים שונים, במקביל. עבודה שתועיל לתושבי המדינה הציונים, למחנה הימין ולכל אוהדי ישראל, מהימין החדש העולמי. התוצאה של הביקור יכולה להדהד זמן רב במסדרונות הכוח ועל שולחנות בתי הקפה בכל העולם המערבי. העיקרון הציוני קיבל חיזוק כמוהו לא ראינו זמן רב, רב מידי.

כמו סרט טוב, הרעים באו על עונשם, הטובים מכינים מטעמים ממפלתם. ועוד אילו מטעמים! ראש לימבאו, פרשן הרדיו החשוב ביותר בארה”ב. רפובליקני אוהד ישראל, לא פספס את התגובה המדויקת של ראש ממשלתינו כדי לנגח את מר-בלון-נפוח אובמה על בורותו בנושאי החוץ ועל הבוגדנות המאוסה של אובמה בבעלי ברית אמיתיים כמו ישראל. לימבאו הזכיר לציבור האמריקני את ההבדלים הקיצוניים בין קורות החיים של ראש נבחרינו שלנו – לבין האובמה: אותו “פעיל חברתי” זוטר שהפך לפוליטיקאי קטנוני. רק הביטוי “עבד כי ימלוך” נשמט מנאומו.

גלן בק, ידיד ישראל וה-דובר ה-מוביל בתקשורת הימין בארה”ב מארגן עצרת תמיכה והזדהות בישראל ב-24 לאוגוסט, בירושלים! אצלנו!. כולי תקווה שהעצרת לא תופרע. גלן בק נושך את עקביו של אובמה זה שנים. חושף פקידים בכירים שמונו על ידו והמזוהים עם השמאל הרדיקלי. בק השפיע על הבחירות אמצע הקדנציה של סנאט והקונגרס. אולם החומר שסיפק ראש הממשלה בידיו של גלן בק – פשוט לא יסולא בפז!

כמובן שלא תקראו על זה בעיתון ישראלי כלשהו – פן יטעה הציבור ללכת בדרך מחשבה עצמאית. אצל “ענקי הרוח” כמו אברמוביץ’ או נוייבאך העם הוא בסך הכל פרה עיוורת ורק להם יש הזכות למשוך בחבל שעל צווארה. ראש הממשלה נטש את שפת העקלתון המעורפל של הדיפלומטיה המקובלת, כדי לומר דברים כהווייתם. בכך דילג מעל הדיפלומטים המקצועיים, קפץ מעל ראשי משרדי החוץ וריחף מעל גדודי הפרשנים המגויסים ופנה לצירי הקונגרס ולעם האמריקני ישירות: בצורה שיטתית, ברורה ובעיקר בהירה.

אותו בוהק מוסרי נראה למרחוק למצהלות אוהבי ישראל ולמגינת שונאיה. בני לילית המכסים את עיניהם מהבוהק הבהיר ונמלטים חזרה אל מתחת לאבן, אגב סינון קללות ויבבות שורקניות, לסירוגין. כוחה של התקשורת כמתווכת המידע בין הציבור לנבחריו ומנגנוניו – פג ונמוג כאשמורת השלישית של הלילה השחור. תילי התילים של פרשנות אשר בנו, ההבטחות האין-ברירה – חייבים לברוח: הכל התברר כברווז-עורב פורח באויר המים. מגדלים התלויים באוויר, אקירוב כל אחד!. אבוי לנו אם נשכח לעריצי הטלויזיה את גיבוב הפסולת שבנו. ראוי שיתכסו בפסולת הזו במיטתם.

הינה כי כן, הסטירה המצלצלת שחטף אובמה מנתניהו נשמעת בעולם כולו. סתירה העשויה לתרום לסיום כהונתו של אובמה ובטוח להקשות עליו מאוד את עיצוב מדיניות החוץ. עוד במאבק בין אובמה לקלינטון הועלתה (היעדר) יכולתו של הנשיא להבין ולפעול בנושאי חוץ. נתניהו לחץ בכישרון בדיוק על נקודת התורפה הזו, בתקופה פוליטית רגישה לאובמה. גם השמאל וגם הימין האמריקני לא ישכחו פעולה זו של נתניהו. ראוי שהראשונים יפחדו מהנזק האלקטורלי הצפוי והאחרים יזכרו לטובה כי משרותיהם בבחירות הבאות, נתנו להם מאת ממשלת ישראל. כן, לישראל יש שיניים פוליטיות ולפעמים היא זוכרת להשתמש בהן. איזו לסת פוליטית יש לנתניהו!

עכשיו נכתוב פיסקה על השמאל: כל עולם השמאל מבוסס על העיקרון שישראל היא מדינת בובה אמריקנית. שסיוע החוץ האמריקני הוא תנאי קיומי לישראל. לכן כל פגיעה בברית בין ארה”ב לישראל, כל ביקורת כל עיקום אף וכל קמט דאגה אמריקני ירעיד את אמות הסיפים בישראל ויפיל אבק חצץ ושברי לבנים על ראשינו מכל תקרות בתינו (כולל תחת שמיים פתוחים). ייתכן והערבים התחילו בזה במוצאי נס ששת הימים. האנטישמיות שלהם מנעה מהם להכיר כי הפסידו במלחמה ליהודים, לכן המציאו מעורבות אמריקנית ישירה. כאילו הערבים הפסידו לחיל הנחתים האמריקני ולטייסים אמריקנים . כך הגינו על הכבוד האנטישמי שלהם, העיקר לא להפסיד ליהודים. בריה”מ ואחריה השמאל העולמי חיברו את ישראל ל”אימפריאליזם הקפיטליסטי” המערבי-ציוני. גם לאחר שקיעת אימפריית הרשע, הוסיפו שמאלני כל העולם והערבים למחנותיהם להחזיק בתפישה הזו. כאילו אפשר לעקוף את המשטר הדמוקרטי הישראלי ולהכתיב לישראל מהלכים מדיניים התאבדותיים מבחוץ, דרך אירופה וארה”ב. באמצעות מוסר פוסט מודרני מעוות, להפוך את ישראל לחברת מופת אזרחית סוציאליסטית רדיקלית. על-הדרך, להכחיד כל חלום חירות ציוני.

אולם שוד ושבר! גם לאחר שנשיא שמאל קיצוני תופס את כס השלטון בארה”ב. כאילו מתוך האוויר הדל מגיח לו איזה יהודי לבן שיער ותוחב אצבע (פוליטית) לעינו של הוד רוממותו אובמה. חמור מכך, מפני שכה רבים עומדים מהצד ומריעים, מוחאים כפיים בעמידה כמעט שלושים פעמים.

נתניהו שבר את הכלים לערבים, לשמאל, לקדימה ולכל מקטרגי ישראל לסוגיהם ולזניהם. האמת הזוהרת, נצח ישראל בארץ המובטחת והנס הציוני היו להר יסוד ואיובי היהודים היו לרמשים. שקר הבידוד ועליונות הפוליטית הערבית – היו לאין. כל הבטחות הפרשנים היו לאד והבל. הימין העולמי החדש, הימין של הפייסבוק, הבלוגים והתגוביות מתח שריר ענקים, בפיהוקו רעדה הארץ.


כולי תקווה שנמנף את ההישג הזה, את האמת הזו כדי להביא ניצחון, שלום ושגשוג לנו, לעם ולמולדתנו העתיקה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

מבט על גרמניה של היום

עינר אביב

חפשו את פורום החווה

אריק זיו ויזר

יש אלוהים.

אלי חזן

דעה: הפישלת וגם חזרת?

אריק זיו ויזר

אשת הברזל, בעברית

ליכודניק ספרים

תפסיקו לריב

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן