11.2 C
תל אביב
7 בדצמבר 2019
ליכודניק
זאב בן יוסף

התעצם כוחם של מייסדי הליכוד

כוחם של מייסדי הליכוד, מהקבוצות החזקות במפלגה, מתעצם נוכח הסכם דולגין-מלצר המבסס ומגבש את המייסדים סביב אידיאולוגיה שורשית צרופה כדי שהליכוד יישאר נטוע בשורשיו הרעיוניים 

 

 

קבוצת מייסדי הליכוד הפכה לא מכבר לכוח דומיננטי מתעצם בליכוד, נוכח הסכם בין ראשי הקבוצות המובילות של המייסדים – משה דולגין ואהרון מלצר, שבעקבותיו יהפכו המייסדים לסניף ארצי של הליכוד ויגדל ייצוגם במוסדותיו. כוחה של קבוצת המייסדים מתבסס בעיקר על כך שחבריה מאוחדים כולם באידיאולוגיה הלאומית-ליברלית השורשית של בית"ר והאצ"ל, בהיותם גִמלאים החפים מכל אינטרס אישי, שעיקר זמנם מוקדש לקידום עקרונות הליכוד כדי להעשיר את הצעירים ולהכשירם לקראת הנהגת התנועה. מסיבות אלה נתפסים המייסדים כקבוצה אובייקטיבית וחיובית שעמדותיה נמסרות ונשמעות באורח ברור וצלול, ללא מורא וללא משוא פנים. פעיליה המרכזיים של הקבוצה כוללים, מלבד דולגין ומלצר, אישים ותיקים כמו מאיר ארגמן, הלל אהרמן, דוד צבי, זאב בן-יוסף, ד"ר אפרים אבן, יוסי פלח, יוסי אלבוים, אילן בדני, ראובן אברמוב, ועוד ותיקים ידועים.

 

בליכוד קיימת הסכמה כללית רחבה בכל הנוגע לחשיבות התרומה של החברים הוותיקים, מייסדי הארגון. תרומה זו נשענת על הניסיון הנובע מתפקידים בכירים שמילאו המייסדים בעבר ובהווה, השורשיות הרעיונית, יישוב הדעת וידיעת הלקחים שנלמדו במשך שנים רבות. כל אלה מסייעים לשמור על אופיו הבסיסי של הארגון למען כלל ציבור החברים, ולמנוע ככל האפשר חזרה על טעויות העבר. הכרה זו הביאה להסכמה רחבה שלמען הליכוד ראוי להרחיב את הייצוג של המייסדים, להפוך את קבוצת מייסדי הליכוד לגוף ארצי העומד בפני עצמו, להעניק להם מעמד בחוקה כמו לליכוד העולמי, לצעירים ולסיעה בהסתדרות.

 

קבוצת המייסדים, יחד עם קבוצות אידיאולוגיות-לאומיות בליכוד, מהווה לפיכך כוח ניכר שעוצמת השפעתו עשוייה להכריע כל החלטה; שכן כל חבריה חדורי אידיאולוגיה צרופה, ללא שום מניעים זרים, מאוחדים כולם רק סביב האינטרס המשותף – להשאיר את התנועה נטועה בשורשיה.

 

לא מכבר פרסמה הנהלת המייסדים מידעון המיועד לחבריה, הקובע בין השאר כי קבוצת מייסדי הליכוד חותרת להגשמת מטרות התנועה כפי שהן מופיעות בחוקת התנועה ובמרכזן הקביעה כי הליכוד הינו תנועה לאומית ליברלית הדוגלת בשלמות המולדת, בחרות האדם ובצדק חברתי, חותרת לטיפוח האהבה לארץ ישראל בלב העם, שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל כזכות נצחית שאינה ניתנת לערעור, התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ-ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם, פיתוח ובינוי של כל שטח השיפוט של ירושלים, בירת ישראל הנצחית של עם ישראל מזה 3,000 שנה, שמירת ערכי המוסר וטוהר המידות, והקמת חברת איכות בארץ ישראל, ביצורה הכלכלי של המדינה ויצירת תנאים נאותים לצמיחה כלכלית ולכינון משק חופשי-תחרותי הנושא את עצמו והמבוסס על יוזמה חופשית, והימנעות הממשלה, ככל הניתן, ממעורבות במשק .

 

 

גילוי נאות:  

הכותב, זאב בן-יוסף, נִמנה על המייסדים הוותיקים בליכוד שנבחרו לוועידה ולמרכז, חבר תנועת החרות והליכוד מזה מאז 1963, מנכ"ל חטיבת בוגרי בית"ר. אביו המנוח, נתן בן-יוסף, שהיה חבר האצ"ל ושופט בית"ר, נִמנה על מייסדי תנועת החרות והליכוד.

Related posts

אבידר – השגריר המתאים באו"ם

אריק זיו ויזר

מי יתבע את זאב בן יוסף ?

אלי חזן

נטע זר והזהות האמיתית של הליכוד

אלי חזן

שַעַטְנֵז הקפיטליזם החזירי

אלי חזן

שֶקֶר האִיוּם הדֶמוגרפי

אלי חזן

מינויים פוליטיים לממשל תקין

אריק זיו ויזר

2 תגובות

נחום זלצר 19 בפברואר 2014 at 9:38

בס"ד
לזאב וליתר הוותיקים מייסדים שלומות!
אין ספק שהגברת ייצוג לקבוצה האידיאולוגית מחד והשקולה מאידך הינו בעל חשיבות עליונה בעידן בו אנו מצויים כיום, כאשר מחד ממשלות ישראל נתונות תחת לחץ לעיתים בלתי סביר. ומאידך החברה הישראלית בחלקים נרחבים למדיי שמה את ערך "אכול ושתה כי מחר נמות" כחשוב עבורם, דבר המציב עקרונות מסויימים וחשובים בסימן שאלה. ערך שלמות הארץ, מעמד שטחי יהודה ושומרון ועוד.. לנוכח כל אלה הגדלת הייצוג לקבוצת המייסדים חשיבות עליונה פנימית וכללית כאחד.
בידידות רבה – נחום זלצר אבנ"י-אית"ן רמה"ג

הגב
דוד איש שלום 19 בפברואר 2014 at 11:38

אלה הן חדשות טובות ואנו מצפים כי וותיקי הליכוד יוסיפו את משקלם הסגולי הרב למאבק למען החלת ריבונות על ארץ ישראל ועוד קודם לכן לסכל בכל מחיר הקמת מדינה ג'יהאד בלשתיני בארץ ישראל. די לנו בשתי מדינות בלשתיניות, אחת בעזה שניה בירדן.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן