27.9 C
תל אביב
16 באוגוסט 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

השיבה הבייתה

עיצוב ועריכה בן אריה

מיקי איתן נזק לליכוד, ליברמן מחזיר את הנשמה לליכוד,מי יהייה ראשון בפריימריז.

 

ליברמן,צחי הנגבי,עוזי לנדאו, יאיר שמיר, ועוד רבים החזרה שלהם מביאה את הליכוד לדרך של מפלגה גדולה, ואין ספק כי המדינה תרוויח וכמובן המפלגה.

כבר לפני כחמש שנים קרא ישראל כץ למפץ חוזר. כבר אז קרא למפלגה המשותפת הליכוד ביתנו. עכשיו נבנתה המפלגה. כאשר ב – 99 ליברמן עזב את הליכוד רבים במחנה יחלו ליום שבו ליברמן יחזור הביתה. ללא ספק ליברמן היה חסר בליכוד, אין ספק כי האיחוד הזה מחזיר לליכוד את מה שאבד בליכוד : הנשמה הליכודניקית.
השילוב של רשימת הליכוד עם הרשימה של ליברמן יצור רשימה משותפת שתהיה בעלת משמעות מאוד חשובה כך נראה בליכוד תלכיד מנצח.

המשך המפץ בימין יהיה צירוף הבית היהודי לליכוד. כניסת הנציגות הדתית ואלו כולל את שומרי המסורת בליכוד ייצרו תלכיד מעניין : כך יולי אדלשטיין , אלקין, פיניאן, חוטובלי והאישה החדשה בליכוד – קטי שיטרית. הם מהווים שלד של שומרי שבת ומסורת והם יהוו שלד תגובה לאלו שבאים מישראל ביתנו שהם אנטי דתיים,אורלב והרשקוביץ ברשימה של הליכוד ובכך יסגר מעגל שבו הבלוק של המחנה הלאומי יהייה מאוחד לניצחון בבחירות.

אני נדהם מעזות המצח של מיקי איתן שבכל פעם שהליכוד מראה כי הוא הולך לפתרונות שיחזקו את הליכוד והמחנה הלאומי מגיח מיקי איתן בנסיון לטרפד את הליכוד ונתניהו. כך היה כאשר טירפד את ועידת הליכוד ובכך גרם נזק לחברים שרצו לראות ועידת הליכוד ומתכנסת. בכך פתח פתח לדחיית קיום הועידה. מיקי יודע כי המהלך יעבור בועידה והוא מוכיח שוב כי הוא מוכן למען פרסום ערב הבחירות המקדימות להתריס מול הליכוד ונתניהו. מיקי מהמר על זה שהחברים יזכרו את השם שלו בבחירות וישכחו למה, אך ברור כי יש רבים שיזכרו כי הפוליטיקאי הזה עבר זמנו והגיע הזמן להחליף אותו. עכשיו נתניהו מוביל מהלך של מפלגה גדולה אבל מיקי מעדיף ליכוד קטן. יש לו שותפים טובים לדרך : למשל, אמנון אברמוביץ שלא יכול לראות את ליברמן חובר לנתניהו ולכן מספר הזייה מבית אברמוביץ שמדברת על רוטציה בין ליברמן לנתניהו. הרי ברור כי לא היו דברים מעולם. בליכוד מקבלים את ליברמן כבשר מבשרם וליברמן יודע כי יגיע היום בו הליכוד יפול לידו כפרי בשל. ליברמן יודע את הגנטיקה של הליכוד ויודע כי הוא הגיע לבית שלו ויש לו חברים רבים שיחברו אליו, השר הכי מקורב אל ליברמן הוא השר גלעד ארדן בן טיפוחיו ואין ספק כי גלעד יכול להרוויח מהמצב.

אין ספק כי יש עוד מבכירי הליכוד שרואים בכניסת ליברמן איום מוחשי בעידן שאחרי נתניהו, לא סוד שגדעון סער,בוגי יעלון,סילבן שלום, שאפו להגיע לראשות ממשלה, וכל אחד מהם רואה כיצד זה מתרחק ממנו עכשיו, אך הם להבדיל מממיקי איתן מברכים על המהלך.

לא כפי שמיקי איתן בועט בדלי החלב פעם אחר פעם.

רבים בליכוד מברכים על כניסתו של ליברמן. לפני הבחירות בליכוד זוכרים כיצד נתניהו מנהל את מערכת הבחירות ללא דרך ובמערכת הבחירות הוא נגרר ולא יוצר מהלכי עבודה מסודרים. יום הבחירות מבחינת ניהול הפך להיות עוד יום שמחכים למדגמים, עכשיו אצל ליברמן לא יהיה סרט כזה. אצלו המערכת יודעת לעבוד וללא ספק השילוב של ליברמן עם נתניהו יביא את הליכוד להשגים .

 

לקראת הפריימריס מסתמן כי סילבן שלום ינצח ויזכה במקום הראשון. השילוב של עבודה מעמיקה בשטח ואפקט כחלון מראה כי ייתכן מאוד וסילבן יכבוש את המקום הראשון. לעומתו, עומד חיים כץ. חקיקת השיא בועדת הרווחה הפכה את חיים לאחד מעמודי התווך של הליכוד החברתי. אם אתה רוצה לומר צדק חברתי אמור חיים כץ.
שימו לב גם ליולי אדלשטיין. לפעמים אתה מודד את השר או המנהיג לפי איך שהוא מתייחס לצוות שלו. ישנם בליכוד שרים מעוררי סלידה שכולם יודעים שהם משפילים את עוזריהם. לא כזה הוא אדלשטיין אלא ההיפך. בכל פעם שאני רואה אותו באירועים לפני שהוא מתחיל לאכול הוא בצורה ברורה דואג שהמאבטח יאכל ורק אחרי שהוא בודק הוא מתחיל לאכול. אישיות קוסמת זה גם דבר על פיו מצביעים בפריימריז ואין ספק כי ליולי יש אישיות מיוחדת ורבים מעריכים אותה .

צחי ברוומן
השבוע כבר מורגשת כניסתו לתפקיד של צחי. המצודה מתחילה לחזור לחיים לאחר שנים שהוביל אותה גדי אריאלי ונראתה כמצבה של הליכוד גדי אלוף בלא לעשות כלום, כך בארבע שנים אחרונות אפשר לומר על המנכ”ל שהוא בבואה של אבטלה סמויה. זהו המנכ”ל הכי עלוב שהיה לליכוד. פשוט בושה. אליו חבר לקומבינה של אי עשייה הגזבר וכך השניים שהיו מתואמים מנעו כל פעילות בליכוד. איני מתייחס לשמועות שהיו לכאורה גם אי סדרים ואולי היה צריך לדרוש יתר שקיפות אך ברור כי המינוי של צחי כמנהל מערכת הבחירות כבר מביא שינוי. צחי מבין כי אלעד הגזבר הוא המסמר שמונע פעילות מבית מדרשו של המנכ”ל המושבת בבחירות המתקרבות. כך הודיעו על מינוי גזבר מטה הבחירות. אלעד הודיע כמו בעבר כי הוא מתפטר אם ימנו לו מחליף לבחירות. מתברר כי נתניהו לא פחד וכפי הנראה לא ביקש ממנו להשאר, מעניין האם אלעד ילך או שיעדיף את סיר הבשר גם אם הושפל, אין ספק כי רבים בליכוד רוצים לראות את הנכלולי הזה הולך.

נשים
ברשימת המשותפת יש סבירות רבה כי נראה נשים רבות יותר מתמיד וכפי הנראה ברשימה שמובילים נתניהו וליברמן שלושים אחוז נשים – אלו שיבחרו בליכוד עם החברות של ישראל ביתנו. אין ספק כי דווקא ליברמן מהווה מנהיג אשר הערכה לנשים היא רבה אצלו. ברשימה שלו תמיד יש נשים חזקות וכן אצל ליברמן יש ברשימה כשליש מהסיעה
נשים : אורלי לוי-אבקסיס, סופה לנדבר, אנסטסיה מיכאלי, פאינה  קירשנבאום, ליה שמטוב.
צריך לזכור כי אצל ליברמן פאינה היא המנכ”לית שלו וכן מחברות הכנסת המובילות בסיעה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

מבחן בוכריס לאיבגי

אריק זיו ויזר

נתניהו חייב ללמוד להטיב עם העם

אריק זיו ויזר

למי קראת בוגד

אריק זיו ויזר

הפסיק להסתער

אריק זיו ויזר

שי קינן כמשל

אריק זיו ויזר

בנט חלש מול ביידן

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן