23.9 C
תל אביב
25 באוקטובר 2020
ליכודניק
דעות

הרחק מהמרכז

חזרה לבחירות במרכז יחזירו את הליכוד שאולה. דיעה. מאת הרב ד"ר חיים שיין, עו"ד.  

 

בתולדות הפוליטיקה הישראלית ישנם מעט מאד אנשים וגופים  שהפכו למותגים ולמושגים. נזכיר לדוגמא את הכלנתריזם והמיצובישי של חבר כנסת אלכס גולדפרב. המותג המפורסם ביותר הנו  "מרכז הג'ובים של הליכוד". מרכז כוחני ואינטרסנטי שבחר את נציגי הליכוד לכנסת תוך התעלמות מוחלטת משיקולים ענייניים, ערכיים וחזוניים. מרכז שנשלט על ידי חברים בעלי ענין  שכל רצונם היה לקבל תפקידים, טובות הנאה, זכיה במכרזים וחברות בדירקטוריונים  תוך שהם מהלכים אימים  אימים על שרים וחברי כנסת. נבחרי ציבור נאלצו לרצות את חברי המרכז ולכלות את ימיהם בריצות לאירועים משפחתיים של חברי המרכז ובעיקר לממש את ההבטחות שבטרם בחירות.

מרכז הג'ובים המאיס את הליכוד על אזרחי מדינת ישראל ותרם לא מעט לירידת כוחו של הליכוד בבחירות הכלליות. הליכוד נתפס כלטיפונדיה של חברי מרכז כוחניים. כמה מהמערכונים המושחזים ביותר של "ארץ נהדרת" עסקו בכוחם של עסקני המרכז.

אחת התרומות החשובות של בנימין נתניהו לתנועת הליכוד היתה  בשנת 2006 כשהבין את הנזק שמרכז הג'ובים גורם למפלגה והעביר את הסמכות לבחירת נציגי הליכוד לכנסת לכלל מתפקדי הליכוד. החלטה חשובה ואמיצה שיצרה את הדינמיקה לתיקון מעמדה של המפלגה בעיני הציבור והוציאה את השרים וחברי הכנסת משיעבוד לחירות. בשנים האחרונות יש לנבחרי הציבור של הליכוד יותר זמן לעסוק בעניני הכלל.

המהלך של נתניהו תרם תרומה רבה לפוליטיקה נקיה בליכוד, פוליטיקה שאפשרה את חזרתו של הליכוד לשלטון לאחר שנים של שהות במדבר האופוזיציוני. מהלך שהשתלב עם רצונו של הציבור לראות את הכנסת והממשלה כגופים הפועלים לטובת הכלל ולא בשירותם של בעלי ענין המונעים מאינטרסים כלכליים פרטיים.

עתה שוב נשמעים בליכוד קולות מן העבר המאוס. שר , חבר כנסת שמעמדם הציבורי נחלש  ביחד עם חבורת עסקנים מתוסכלים שצעצוע הכוח נלקח מהם, מעלים שוב קמפיין על מנת להחזיר את הכוח למרכז הליכוד. ראיתי כמה מאותם עסקנים  בישיבת מרכז הליכוד האחרונה כשהם עוברים מחבר לחבר ומנסים לשכנע בדבר החשיבות והיתרונות של בחירת המועמדים לכנסת על ידי המרכז.

ישראל עומדת בפני אתגרים גדולים שיקבעו את עתידה של המדינה לשנים רבות. אתגרים בטחוניים, כלכליים, חברתיים ובעיקר אתגרים לאומיים משמעותיים ביותר  לעתיד ההתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל התיישבות שהיא מימוש זכותנו על המולדת ההיסטורית של העם היהודי.

מי שמאמין בדרכו של הליכוד ובפתרונות שהוא מציע לאתגרי ההווה והעתיד חייב לשמור מכל משמר על ישרותו, מעמדו ואמינותו של הליכוד. כל ניסיון להחזיר את הליכוד לידי פוקדי הארגזים, ארגוני עובדים וטרמפיסטים לרגע  יחזיר את הליכוד במהירות אל האופוזיציה.כבר מספר שנים עולה זעקת העם בדרישה להנהגה ישרה ואמינה. לאזרחי ישראל לא תהיה שום בעיה לבעוט בכל מפלגה שעל פניה יודבקו תויות של עקמומיות ואפילו עקמומיות לשם שמים. מה שקורה היום בסקרים למפלגת קדימה הוא הפרומו למה שיכול לקרות למפלגות שלא יניפו על מצען את דגלי היושר והאמינות.

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ההתרסקות של העבודה

אלי חזן

מפלגת העבודה לפח הזבל של ההיסטוריה

ציפורה אור-טל

השבוע : פרשת נשוא

אלי כהן

להצטרף לאיחוד האירופי? לא, תודה

אריק זיו ויזר

מגמה מסוכנת בסקרים?

עינר אביב

וושינגטון בשירות טהרן

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן