22.9 C
תל אביב
20 בספטמבר 2021
ליכודניק
יומן פוליטי

הקומבינטור חזר

הלך לנו לוחם, יש עתיד מול החרדים, השמש שקעה בבית שמש, גדי אריאלי כמו דני דין – רואה ואינו נראה

השבוע חשנו את החורף שב אלינו. ימי החורף הביאו לנו עימם אופוזיציה המתארגנת מחדש. אמנם, הייתה ביקורת על ההתנהלות שלה שנבעה בעיקר משום שהיא החרימה את דיוני הצעות החוק של הממשלה. האופוזיציה נקטה בצעד קשה וכל ניסיון למנוע את ההחרמה נתקל בקיר ברזל.
יש שצחקו על המהלך אך אין ספק כי הצוות בוז’י הרצוג ואיתן כבל הוכיח כי הוא יודע לגבש את האופוזיציה מסביבו.  השיא של ביזוי בית הנבחרים היה כאשר נציגי האופוזיציה הפריעו לנאום ראש ממשלת בריטניה קמרון.

זהו מהלך חשוב מאין כמוהו לבוז’י. הגדיל לעשות אריה דרעי שהתחייב להפיל את הממשלה ולהמליך את אותו בוז’י.

אמנם, היהירות והשחצנות של אריה דרעי ידועה. ואמנם החרדים יוכלו להקים ברית עם העבודה אך האם המצביעים ירצו לקבל את הקומבינה מבית היוצר של דרעי? בירושלים הקומבינה לא עבדה. המצביעים אמרו לא לקומבינה. כך מסוכן להרצוג אם ימשך הריקוד עם דרעי. ללא ספק זהו השבוע של הרצוג שהוכיח שיש לו מנהיגות ויכולת ליצור קואליציה שמתאחדת מאחוריו.

אכן. החרדים הודיעו על גט כריתות לנתניהו ולליכוד. אך בואו ונחזור למציאות : זה שאריה דרעי אוהב לרקוד בשמאל זה ידוע, אך נזכיר שמי שבישל את הדייסה הזאת היו החרדים בכנסת הקודמת כאשר נותרה שנה לכהונתה היא התפזרה כאשר החרדים לא הסכימו אפילו למתווה הגיוס של בוגי. אין ספק שעכשיו הם היו חותמים על מה שהציעו להם, אך בסרבנותם הקדימו את הבחירות והכתירו את לפיד ובנט.

עכשיו במקום לנסות ולהודות כי טעו הם מפנים אצבע מאשימה לכיוון נתניהו, ואם נודה על האמת גם הצעת שקד לא כל כך רעה להם, יש בה הרבה התחשבות בצרכים שלהם, אך נוח להאשים את נתניהו .

יש רק דבר אחד שמרגיז את החרדים : אין יותר קשר לפטור משרות צבאי ללימוד בישיבה. הצעירים החרדים היו שבויים של הישיבות בכך שנאלצו להיות בישיבה כדי לקבל פטור. עכשיו זה נגמר. הצבא יחליט את מי הוא רוצה לגייס וכמו אצל הציבור החילוני כאשר מגיע חילוני ואומר אני לא רוצה לשרת בצבא משחררים אותו.

עכשיו בתהליך איטי יגלו אלו מבין יושבי הישיבות כי הם יכולים ללכת לעבוד ולפרנס את הבית שלהם, הם לא צריכים לגדל עוד דורות של עוני ותלות באחרים.

הלך לנו לוחם

יש במיתוס של מאיר הר ציון משהו שונה. היה בו את הנחישות והאמונה של דבקות בארץ. אין ספק שהוא אחד מגדולי הלוחמים של צה”ל. הר ציון היה ממקימי סיירת הצנחנים,  מאלה שהלכו אל הסלע האדום – “פטרה” – ואחריו היו בני נוער שהלכו אל הסלע האדום. וכן, הוא היה השראה לרבים מלוחמי של צה”ל .

בתקופה בה יש המוכנים לוותר על ההגדרה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ראוי להתבונן על האיש הנחוש הזה מול הנכונות לוותר על כל דבר למען “תהליך שלום”.

יש עתיד מול החרדים

החרדים הודיעו כי מי שיצביע על חוק שוויון בנטל לא יקבל את התמיכה שלהם לנשיאות. פואד בן אליעזר הסתובב בראש מורם כאשר סבר שיש בסיס לניצחון שלו בקרב לנשיאות. אך לפיד  צינן את ההתלהבות של פואד כאשר הודיע כי לא יתמוך בפואד במידה ולא יצביע על החוק של שוויון בנטל. בכך הוכיח לפיד כי הוא מאזן את החרדים.

בית שמש

הציבור החילוני משלם על כך שהוא לא בא לבחירות להצביע. כך קרה השבוע גם בבית שמש. אמנם, אחוז ההצבעה עלה אך ברור שכ – 10 אלף חילונים לא באו לקלפי להצביע. עכשיו נשאר לכם בבית שמש רק למכור לחרדים ולעזוב. הרי כאשר יפגעו בכם החרדים הם יגידו שזה מיעוט קטן ואלים אך תעזבו למען השקט שלכם.

רשות השידור
השבוע קיבלנו ביטוי נוסף לאי רלוונטיות של רשות השידור. בעבר כאשר היה עולה נושא הרפורמה ברשות תמיד היו חברי כנסת שרים שהיו עומדים להגן על הרשות וכך הייתה עוד רפורמה מתמסמסת. עכשיו, כאשר השר ארדן העלה את סגירת רשות השידור ופתיחה מחדש פשוט אין סנגורים לרשות השידור בכנסת.

המנכ”ל הדל
נתניהו החל במסע לתוך הליכוד. ביום חמישי בערב התכנסו ראשי סניפים בבית ראש הממשלה שם הקשיב לחברים בסבלנות. נראה שנפתח עידן חדש. אך אליה וקוץ בה : ליד נתניהו ישב מי שמסמל את הניתוק של נתניהו והליכוד מהשטח – מנכ”ל הליכוד הכושל ביותר שהיה לתנועה.
זהו מנכ”ל שאינו עובד ואפילו יש ימים שהוא כמו דני דין – רואה ואינו נראה.
פעילי הליכוד מתייחסים אל המנכל כעב”ם , זהו אחלה אוכל חינם.
ולכן הנוכחות של גדי נראית כאנטיתזה למגמה של נתניהו חוזר לשטח.
אין ספק כי אם נתניהו רוצה להשלים מהלך הוא חייב להחליף את המנכ”ל.
גם כך פעילי הליכוד הגיעו ומוכנים לרקוד מחדש עם נתניהו אך שרואים את גדי לימינו של נתניהו עולה החשש שזהו מהלך זמני.

יו”ר הסיעה

בשבוע שעבר אמרנו שיש שני מועמדים לתפקיד. כפי הנראה אלקין לא רלוונטי ונשאר אקוניס. בימים האחרונים עושה אקוניס את חשבון הכדאיות , האם להיות ראש לקואליציה ולסיעת הליכוד בימים שברור כי מי שיכהן כראש הקואליציה יצטרך לעבוד שעות נוספות. ללא ספק הבעיה העיקרית היא הבית היהודי, היו”ר היוצא יריב לוין אכל מהם קש בכמויות. הנסיון של השנה האחרונה הראה כי אצלם סגירה היא לא היא לא הכוונה לאישור ביצוע, הם השותף הכי לא רציני בקואליציה, יריב מגדיר עם לפיד וליברמן אתה מנהל משא ומתן ומרגע שמגיעים להסכמה זה סגור, בבית היהודי זה פתוח כל הזמן.

נראה מתי יקרא נתניהו לאקוניס ויבקש ממנו שייקח את התפקיד.

ועדת חוקה

הרעיון של להמשיך את נשיאות הועידה גם למרכז נחל כשלון. בהצבעה בועדת חוקה שר התחבורה ישראל כץ שהגיע לועדת חוקה ודאג להציג רוב שמתנגד להצעה זכה בנקודות מנהיג הובלת ההצעה  נטש את הועדה כאשר הבין שאין לו רוב וכך גם אלה שהציעו את ההצעה הצטרפו להתנגדות.

בסיום הישיבה עקץ ישראל כץ את יו”ר הליכוד בהסתדרות רועי שרעבי כי תידרש רוויזיה בהחלטה שקיבלה הועידה על ההסתדרות. רועי טוען כי אינו חושש יש לו רוב שימנע שינוי.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

הקוסם הפך ללוליין – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

נתניהו רוצה ליכוד אחר

אריק זיו ויזר

מי שלא רצה אותו מפכ”ל יקבל אותו שר המשטרה

אריק זיו ויזר

החזון של ישראל  “האי-פרדות” מעזה

אריק זיו ויזר

מחר בליכודניק : חרדים להשתמטות

אריק זיו ויזר

אובמה בבואה רעה של קרטר

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן