26.9 C
תל אביב
14 באוגוסט 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

“הם יאכלו מרור ואנחנו נאכל הרבה חרוסת”

ערוץ 20 קול אחר, כאשר שומר הסף טועה, מי משלם את המחיר ? אדלשטיין צודק מירי טועה 

אם היה צריך לתת כותרת לנאום של נתניהו בהרמת הכוסית לחג הפסח הרי שאת הייתה הכותר.
אין ספק כי נתניהו מוביל את הליכוד והמחנה הלאומי בצורה מרשימה. לנתניהו מעולם לא היה מזל טוב בעת שכיהן כראש ממשלה. למעשה הוא ראש ממשלה שאכל מרורים כי רבים מקלינטון ומאובמה. קלינטון אמנם עזר להפיל את נתניהו אך אובמה לא הצליח בכך.
אך לא רק הם מבקשים להפיל אותו. השמאל עמל על כך משל היה מדובר בהקמת המדינה מחדש. אך ככל שהחקירות ממשיכות מתברר כי רבים בעם רואים זאת ולא מוכנים לקבל הפיכה שלטונית דרך חבורת חוקרים בעייתיים וביניהם ריטמן שהואשם בהאשמות קשות ובחשדות של הטרדה מינית.
זה שבג”ץ אמר את דברו וקיבל את טענת המתלוננת זה לא נחשב . אבל הרדיפה אחר ראשו של נתניהו ממשיכה, אך העם לא קונה זאת וממשיך לתמוך בנתניהו.
אז החמוצים יאכלו מרור ואנחנו נאכל חרוסת.
הדלקת המשואות
בלהט הויכוח בין רגב לאדלשטיין נאמרו הרבה משפטים. אחרי שהסערה תפסיק אז יבינו כי מה שנאמר היה ברובו מיותר.
וצודק יו”ר הכנסת שנלחם לשמור את המסורת של 70 שנה. ואם אמרתי שהוא צודק אז ברור שהחברה שלי שרת התרבות מירי רגב טועה.
מירי מנסה לעשות מיולי שק חבטות כאילו הוא איזה שמאלן. רק צריך לזכור יולי אדלשטיין הוא איש המחנה הלאומי. הוא נשאר נאמן גם בעת צרה ובעיקר בעת הפילוג עם קדימה.
שומר הסף טועה
לאורך כל ממשלות נתניהו העצימו את מושג שומר הסף. אך מתברר כי ככל שהועצמו שומרי הסף כך הם איבדו את היוקרה שלהם. נגידת בנק ישראל יצאה כנגד שר האוצר משה כחלון והוא נכנס בה בלי רחמים. כך כאשר שם על השולחן את העובדה כי בכל ההמלצות שנתן בנק ישראל והאוצר לא קיבל התברר כי בנק ישראל טעה והטעה.
אז קודם כל שאפו לכחלון שעמד על דעתו מול שומר הסף שלו. אולי כך יבין כי אגף החקירות – הפרקליטות – ומערכת המשפט יכולות לטעות כמו הנגידה והגיע הזמן לנער את המערכת הזאת.
כי אם באמת נפלה שחיתות במערכות האלו ושומרי הסף האלו נגועים אז הצרה הזאת יותר מסוכנת מהאיום האיראני.
אני רק לוקח את פרשת אלון חסן : האם המשטרה והפרקליטות הורידו גז מהחקירה לעומק כי הם היו קשורים למערכת של רות דוד?
ולכן אלון חסן לא נחקר לעומק או לחילופין האם אלון חסן באמת זכאי ושילם את המחיר שחשף את פרשת רות דוד.
כל זה ואין דרישה בתקשורת ובמערכת הפוליטית לבדק בית או הקמת ועדת חקירה : מה באמת קורה באגף החקירות והפרקליטות.
ולא שכחנו את פרשת גרסטל והשופטת חיות שכל אזרח פשוט היה כבר מזמן עומד למשפט על ידיעה של פשע חמור ולא נמסר למשטרה.
וכן, כאשר המפכ”ל נשאל על חוק ישראל היום הוא מספר שלא הוגשה תלונה לכן לא נחקר, אז מתברר כי כן הוגשה תלונה ואפילו הייתה חקירה.
להערכתי, צריכה לקום ועדת חקירה ממלכתית בראשות השופט רוזן, שתחקור כל מה שקרה באגף החקירות, בפרקליטות, בפרשת גרסטל את חיות. כל אלה חייבים לשפוך עליהם את אור השמש, כי המשך המצב הזה רק יצור כאוס ואנרכיה במדינה.
בחירות רבותי
אומנם ערב סיום מושב החורף לא עלה להצבעה נושא הבחירות אך מסתמן כי הבחירות בפתח ואפילו עוד לפני ראש השנה, נתניהו שמעמדו מתחזק בציבור נראה כי עם כינוס מושב הקיץ ובמידה ולא יהיה פתרון לנושא גיוס החרדים ילך לבחירות מיד בתחילת המושב.
כאשר כל ההערכה הזאת מתבססת על פרסום של עמית סגל, נראה מה יוליד יום.
אחמד טיבי
טיבי מנסה ליצר כאוס במדינה וטוען כי הוא יהיה ראש ממשלה. מדוע? כי תהייה פה מדינה אחת מהים עד לירדן. כסיסמה זה נכון. אלא שלעולם לא ניתן למנהיג אנטישמי את מושכות השלטון.
ולכן שנגיע לגשר נעבור אותו.
ערוץ 20
ברכות לפתיחת שידורי החדשות של ערוץ 20. מה שברור ששם ישמע קול אחר מאשר לארבע ערוצים שיש בהם קול אחד נגד הליכוד – המחנה הלאומי.
עכשיו יש ברירה לעם היושב בציון לעבור לראות חדשות בערוץ 20.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

פראיירים רבין אשם

אריק זיו ויזר

עכשיו המפתח בידו

אלי חזן

מי ניצח השבוע בעימות בנט ביבי?

אריק זיו ויזר

ריבלין על מערכת המשפט : מהפכה “פוסט-דמוקרטית”.

אריק זיו ויזר

האחים של בנט

אריק זיו ויזר

נתניהו מחפש תחליף חברתי

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן