26.1 C
תל אביב
5 ביולי 2020
ליכודניק
סניפי הליכוד

ההשפלה של ליברמן

מה היה מוזר בוועידת הליכוד מאמש:

אמש התכנסה וועידת הליכוד, כשמלבד הצגת ההצבעות המתוכננת למחר, חברי הוועידה היו אמורים להצביע על אי-איחוד עם ישראל ביתנו.

וזה מוזר, מדוע לא להצביע למשל, על אי-איחוד עם בנט, או אי-איחוד עם מפלגת העבודה?

הרי בכדי להצביע נגד משהו, המשהו הזה צריך להיות מובא להצבעה, ונכון לרגע זה, איחוד עם ליברמן לא הובא להצבעה; אולי איחוד כזה אם יבוא יהיה במתכונת טובה? זאת לא נדע עד שתובא הצעה כזאת.

לכן, הצבעה אמש על אי-איחוד עם ליברמן, הייתה מוזרה, כי כשנתניהו ירצה להביא הצעה כזאת ממילא תתקיים הצבעה.

אני קצת מיתמם, ברור שההצבעה נעשתה על רקע הלחץ של ליברמן על נתניהו, אך משהצעה כזאת לא הובאה ע"י יו"ר התנועה, לא היה צורך לעסוק בזה.

הליכוד פוגע בנתניהו:

הסיעה המשותפת של הליכוד-ביתנו מנהיגה את הממשלה, פירוק השותפות הזאת כעת עלול לערער את יציבותה ולפגוע בליכוד, אז למה להעביר הצבעה כזאת כשאין הצעה קונקרטית על הפרק? לדני דנון פתרונים.

נתניהו נבחר ע"י המתפקדים לכהן כיו"ר התנועה וע"י הציבור לכהן כראש ממשלה, לכן לא ראוי המצב שבו מוסדות התנועה מנטרלים אותו לחלוטין, פי 100 לא ראוי, שמוסדות התנועה מאיימים לפגוע בתפקודו כראש ממשלה, כי לתפקיד זה הוא נבחר ע"י הציבור בישראל,

ולא ע"י חברי המרכז או כל גורם אחר בליכוד. חובתו כראש ממשלה היא לשקול שיקולים של טובת הציבור בלבד ולא להתנהל בכפוף ללחצים של גורמים פנים-תנועתיים.

ההימור המוטעה של ליברמן:

הבחירות המוניציפליות הוכיחו דבר שנעלם מעיני הציבור: ליברמן מאבד במהירות את האלקטורט שלו בקרב העולים. ההפסד של ליאון בי-ם, הקריסה של הרשימה המשותפת בי-ם והפסד הקולות במקומות אחרים הוכיחו שליברמן בירידה.

התוצאות הללו העלו את החשד, כי גם בבחירות הכלליות קרה דבר דומה, מה שהפך את ליברמן בליכוד  לברווז צולע, עוד טרם החל ללכת בו.

בשל כך ראוי לזכור את הכלל החשוב: אם אין הכרח גמור, אל תעמיד את הכוח שלך למבחן.

השנאה אל ליברמן בליכוד:

חברי הוועידה, שטרחו אמש להגיע להצבעה, היו נחושים להצביע נגד ליברמן, אם הייתה הצבעה ההתנגדות אליו הייתה עוברת את ה- 95%.

מנין ההתנגדות? קודם מכל מהסעיף הקודם: ליברמן התמודד במוניציפלי במקומות רבים נגד חברי ליכוד, אנשים אלו הם המתנגדים הגדולים ביותר שלו, וכפי שאמר אריק זיו: זה לא נגמר באלה שנגדם פעל, אלא גם בכל אלו שהראשונים משפיעים עליהם; לליברמן יש בליכוד

את האופוזיציה הקשה והמרה ביותר בפוליטיקה.

שנית, הביטוי בסגנון "ליברמן הוא פוטין, הוא לא רצוי כאן" נשמע מכל עבר. רבים דיברו על היעלמותו של עוזי לנדאו התוסס, של יאיר שמיר עז הפנים (מי זוכר ששניהם שרים) – 'אם הוא הצליח לעקר את שני אלה, הוא מסוכן', אמרו.

מהי בכלל עמדתם של חברי סיעתו בשלל הנושאים שעל הפרק (גיוס כללי לצה"ל, נושאי דת ומדינה וכיו"ב)? הכיצד מפלגה שלימה לא מעזה להגיד דבר בלי אישור של ליברמן? את זה לא רוצים בליכוד.

בקיצור, בליכוד ממש, אבל ממש,  לא אוהבים ולא רוצים אותו.

ההשפלה של ליברמן:

העובדה, שנתניהו היה צריך לעשות מאמץ בכדי למנוע הצבעה נגד ליברמן בוועידת הליכוד היא נוראית מבחינת ליברמן; היא אומרתשמבחינה מהותית ליברמן הובס, גם אם לא הייתה הצבעה; וזאת נראית לי השפלה.

לסגור את עניין המייל:

אע"פ שלא היה היגיון להצביע נגד דבר-מה שלא הובא בפני הוועידה, המהלך של דני דנון השיג את שלו: הוא הוכיח שהליכוד לא רוצה את ליברמן, ומה שהוכיח את זה היה מאמץ מיוחד של נתניהו שמנע אותה (אם אני ליברמן, אני רואה זאת כגרוע יותר מלהפסיד בהצבעה).

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

פורום גליל עמקים עושים שלום

אריק זיו ויזר

הסטארט אפ של נפתלי בנט

אריק זיו ויזר

בסניף המצודה הסכם ללא תימנים

אריק זיו ויזר

האלון של הליכוד בדרום

אלי חזן

נתניהו העביר "מסטר-קלס" בהסברה לבלוגרים רוסיים. /מאת : בוריס אפליצ'וק

אריק זיו ויזר

דנון,: "ציפי לבני מוזמנת לחזור לקורס מדריכי בית"ר ולהיזכר בערכים "נאמנות לדרך" ו-"זכותינו על ארץ ישראל""

אריק זיו ויזר

תגובה 1

מוטי לוי 21 בדצמבר 2013 at 13:35

תודה מכל הלב ליור הועידה סגן שר הביטחון חכ דני דנון לראש הממשלה חכ ביבי נתניהו לשרים לחברי הכנסת לחברי ועדת חוקה ולחברי הועידה שאישרו בהצבעתם סעיף 11 הוראת שעה לתיקון העוול מהבחירות לוועידה בה נפלנו בהגרלה אנו וו 10 חברים מכל הארץ מחברים בוועידה ובמרכז ומיום חמישי האחרון אנו ועוד 10 חברים חברי ועידה ומרכז מין המניין. בברכת חברים מוטי לוי יעקב ברגר מסניף חיפה ובשם כל ה10 הנוספים שצורפו לוועידה ולמרכז

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן