33.2 C
תל אביב
16 ביולי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

דיברי רהב

 

סמכויות ארדן השר המקשר להגנת העורף, הניצחון של שלי, הפסד לעבודה, איזה שר נאמניו רצים ברשימות עצמאיות, ישראל כץ מול בריונות בנמלים ורכבות.

רני רהב

השבוע יצא לנו (דברי) הרהב הזה כנגד כחלון – מי שעמד מאחורי המהפכה הסלולארית – כאשר פתח את השוק הזה לתחרות. מה מפריע לרהב הזה ? מפריע לו שללקוחות שלו שעושקים את העם נגמרה הקצפת. מצד שני אין כחלון וגם האחרים התומכים בכחלון נגד התחרות במשק, אך רהב ביהירות שלו תוקף את הרגולטור – משרד התקשורת.

כן, זהו אותו רהב, שכאשר הרגולטור עמד לצד אלו שעשקו את העם אבל שילמו לרהב סכומי כסף מטורפים עבור לובינג, שלא פצה פה. כאשר הרגולטור נתן יד לקנסות ולעושק הלקוחות – רהב נהנה מהשוד.

אך רהב בא ללכת אימים על כחלון. הבורסה נופלת לא בגלל כחלון אלא משום שיש כאלה שלא השכילו לפתוח את הבורסה שתתקדם בעולם הדיגיטלי. לא לחינם אלו שהובילו אותה פרשו כאשר הבינו כי ערוותם התגלתה.

אך אל דאגה רהב ימצא להם שעיר לעזאזל .


 

שלי יחימוביץ’ הפכה לפואד בן אליעזר

21 בנובמבר. זהו מועד הפריימריז לראשות מפלגת העבודה. שלי יחימוביץ’, מנהיגת המפלגה, הצליחה לנצח בבחירות שקבעו את המועד אולם מי שמכיר את מבנה המפלגה יודע שהיא לא היססה להשתמש במניפולציות. המציאות היא שאולי האנרכיסטים הלבנבנים מתל אביב איתה אך מה שברור כי הם לא מספיקים לניצחון בבחירות הכלליות. הניצחון של שלי יהווה ניצחון פירוס. היא תקבל מעמד של פואד,  אותו שר פופולארי בתוככי מפלגת העבודה שזכה לבוז ציבורי מופלג. כך הגיעה שלי למצב שהנהגת תנועת העבודה נמצאת נגדה. אמנם, יש חברי כנסת שתומכים בה אך לכולם ברור כי שלי נגועה במה שנקרא “מי שתומך בה היום מחר יאלץ להיות נגדה”. היא הצטרפה לאסכולה של הנהגה שלא סופרת את הסביבה שלה. כך שלישיית עמק הבכ”א = בוז’י, כבל ואראל (מרגלית)- כולם עבדו בבחירות בטרוף למען הצלחת העבודה אך למרות ששלי לא שיתפה אותם בתהליכים הם קיבלו דפי מסרים ורצו לתמוך בשלי תחת כל עץ רענן. מתברר כי איתן כבל ראה את הנולד אך הוא הגן על שלי. מזל מועלם מרחיבה בנושא באתר אל מוניטור. היא מספרת שכאשר יצאה מפאנל בערוץ 1 שבו כבל עמד כחומה בצורה בתמיכה בשלי, הוא אמר לה מייד לאחר מכן שהוא מעריך שהעבודה תגמור באזור ה – 15 מנדטים.

מה שמראה כי לאיתן יש את התחושות הנכונות מה הציבור רוצה. אז ניצחונה של שלי בועידת העבודה על מועד הבחירות המקדימות אולי יעזור לה לנצח את יריביה אך האם יעזור לעבודה ? כפי הנראה לא.


מוניציפאלי

 

אין ספק כי הבחירות המוניציפאליות נמצאות כמו מורסה על הליכוד. כבר במערכות הבחירות האחרונות איבד הליכוד, כמו מפלגות אחרות, את האחיזה שלו בעיריות. כך, רק בדרך כלל מועמדים עצמיים הפכו להיות המובילים כאשר בבחירות המוניציפאליות יש רק למועמדים שיש להם קשר עם הציבור יתרון יחסי. למפלגות אין מוטת שליטה על הבחירות והתוצאות ראו כיצד באשקלון בפעם הקודמת קדימה השקיעה מיליונים אך המועמד שלה לא ניצח. לפני עשר שנים הליכוד השקיע ביגאל עמדי כמעט 4 מיליון שקל וכל מה שהליכוד קיבל היה אחוזים בודדים.

לכן למוניציפלי יש שפה אחרת. הליכוד כבר מספר מערכות לא מרחיק מי שהולך כנגד המפלגה בעיר שלו.

שר הפנים טוען כבר הרבה שנים שצריך לבטל את פעילות המפלגות שברמה הארצית מהמוניציפאלי. המצב הקיים מביא את הליכוד למצב שברוב המקומות לא יהיו ראשי ערים אותנטיים מהליכוד אלא ממפלגות אחרות וכך גם במועצות הערים הליכוד הולך לאבד חברי מועצת עיר רבים כי בכל מקום יש רבים שרצים ברשימות מקבילות. למשל, בחולון ובפתח תקווה כל ממזר מלך. כך יש כאלה שהקימו רשימות ואינם סרים לדין החלטת הסניפים.

כאשר הליכוד מאפשר את המצב הזה ברור שהליכוד מתפורר.

המצב חמור יותר כאשר יש שרים שמעודדים את המצב. למשל נאמניו של השר סער בחולון ורחובות הקימו רשימות, אך השר סער לא לבד.

ראש הממשלה מתנתק עד כמה שהוא יכול מהמוניציפאלי אך בעיר לוד ראש העיר הוציא מכתב ברור כי הוא תומך במועמד הליכוד יאיר רביבו. בירושלים יש מאבק שכולו צדק מול עסקנות. למען הגילוי הנאות כותב שורות אלה תומך בניר ברקת. אמנם סניף הליכוד קיבל החלטה הזויה שהוא תומך במשה ליאון, אך ההחלטה הייתה כל כך לא לרוח הציבור שכאשר נסגרה ההרשמה להתמודדות למועצת העיר התברר כי חברי סניף ירושלים אמרו לא ברגלים להנהגת הסניף. פשוט אין מתמודדים למועצת העיר. כאשר שאלתי את אחד מהמתמודדים מדוע אתה לא נרשם להתמודדות? צחק ואמר לי : “נו, אתה באמת חושב שיש טעם, הליכוד נגמר בעיר הזאת, הרי נאמר ואתמודד אז ברשימה כזאת נקבל מקסימום שני מנדטים. בוא נאמר שאני טועה בגדול ונקבל שלושה. אז מה יקרה לישראל ביתנו יהיו שניים בשלושה. איזה מפלגה בלי כבוד יש לנו? מגיעים להסכם עלוב בכל רמה, כי לפחות אם אנחנו נותנים לישראל ביתנו את ראשות העיר היו צריכים לתת לנציגי הליכוד את המקומות עד מקום רביעי, אך ליאון משפיל אותנו בכל צורה. לכן לא נרשמנו להתמודדות בסניף למה כדי לרוץ עד הקלפי ולגלות שלא נכנסת למועצה, אולמרט בשיאו בקושי קיבל 2 מנדטים אז ליאון יצליח יותר. ניר יכניס למועצת העיר יותר אנשי ליכוד מהסניף העסקני הזה. תראה, אם תורגמן שרץ מול ניר והיה אופוזיציה,  ותורגמן הוא חבר מרכז ליכוד שהוכיח כבר מספר מערכות כי הוא נכנס למועצת העיר באופן עצמאי, החליט כי הוא מצטרף לניר ברקת כי הוא רואה סכנה בקומבינה של ליאון, אז מה הציבור יקנה את זה”.


 

בריונות

מתברר כי בבריונות מנסים לכלוא את הציבור. זה החל בנמלים כאשר מיודענו אלון חסן החליט כי הוא לא ייתן לממשלה להקים נמל נוסף. ואפילו כאשר לא הצליח לרתום את שלי יחימוביץ איים עליה בהתפקדות לעבודה. אך עופר עייני שמאבד את השליטה על העובדים מוכיח כי הוא לא פועל למען העובדים. אותו מעניין רק מוקדי הכוח. וכך, למרות שעייני הגיע להסכם ברכבות ישראל כאשר צריך לזכור שמההסכם העובדים יצאו מנצחים אך גם עכשיו הם לא עומדים במילה שלהם.

ולכן אולי צודק השר כץ כאשר הוא מדבר על פתיחת ההסכם ברכבת.


 

מאז הקמת הממשלה מסתובב לו השר ארדן כמי שדפקו אותו. כל הזמן מקטר שראש הממשלה לא קידם אותו. אך יש שרים בממשלה שהיו מוכנים להחליף אותו. בשבועות האחרונים יש הרבה רעש סביב הסמכויות של משרד הגנת העורף. ארדן הבין כי המעמד של השר להגנת העורף הוא סימלי ולכן ניסה לקבל מעמד על על העורף כאשר רצה שהאלוף הפיקוד יהיה כפוף אליו. ארדן איים כי אם לא יקבל את מה שהוא רוצה הרי שהוא יניח את המפתחות על השולחן, כלומר יתפטר. בסביבת ראש הממשלה היו שצחקו לשם האיום, ואמרו כי לא יעצרו אותו.

ראש הממשלה לא אהב בלשון המעטה את הנגינות שנשמעו מארדן כאשר התברר שלא יקבל את השגרירות בוושינגטון. בסביבת ראש הממשלה אומרים כי שיהיה ברור שאי אפשר להכפיף אלוף לגורם מדיני. האלוף נמצא במדרג שמתחת לרמטכ”ל וכך ישאר. השר ארדן יהיה השר המקשר ברמה המדינית לנושא העורף.

הפריבילגיה היחידה שיש לו – לשבת בקבינט המכובד  – הביטחוני מדיני, שיעריך את מקומו.

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

הדורון של האוצר רע לעם

הקרב על ירושלים

אריק זיו ויזר

עליבות הצל

אריק זיו ויזר

היהפוך נשיא שחור עורו

אריק זיו ויזר

בשחצנות לא משקמים כלכלה – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

למה נכשל סמסונוב

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן