30.3 C
תל אביב
27 ביוני 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

דגן חזר לפורום החווה

מופז לאן,החתירה לפלגנות של לבני,עופר no גייט,ספטמבר האיום

מופז לאן
במשך השבועות האחרונים אנו שומעים כי מופז מתחזק בקדימה. רבים טענו כי מופז עושה רעש ללא כוח  וכי מנגנון המפלגה ינצח. מתברר כי מתנהלת מסכת של התקשרות בין מופז לאייל ארד. בכיר בקדימה אמר השבוע: “ארד מזהה את ההצלחה של מופז ורוכב עליה. מהצד השני אולי מאמין ארד כי רק מופז יכול לנצח את שנוא נפשו בנימין נתניהו”. אותו בכיר הוסיף ואמר כי “בסופו של יום ליבני הוכיחה כי היא מביאה מנדטים וחברי הכנסת של קדימה יסתכלו על המנדטים ולא על אהבה או שנאה לציפי. מופז נותן הרבה גז עם קלאצ'” .

 

מאיר דגן
ראש המוסד שעשה עבודה טובה בתפקידו שייך לאלה שמאז ותמיד נופלים בדיבורם, אבל יש משהו לא טוב שעובר עליו. דגן היה קשור לאריק שרון והוא שווה לבאי פורום החווה שסובבה את שרון ושנאה לנתניהו. מי שניצח על מקהלת השונאים היה ארד. דגן מבחינה זאת הוא ממשיך דרכו של ארד ומאבד את דעתו עד כדי כך שמסנן הודעות כנגד התקיפה של הכור מצד שני מנסה לעשות דה לגיטימציה לממשלת נתניהו.
השר יוסי פלד הגיב על כל הכותרות האחרונות מפרשת האחים עופר ועד ההתבטאות של ראש המוסד על ההתקפה על אירן ואמר שזו דברת מיותרת, רק חבל שראש המוסד לא מצליח להתגבר על החברות בפורום החווה.

 

הסכמה לאומית
ברור כי יש לנו קווים של הסכמה. נתניהו הציג את המכנה המשותף עם גושי ההתישבות וזכות השיבה. נתניהו, אשר הלך דרך ארוכה כדי להביא להסכמה לאומית אך ככל שהתקרב לעמדות של הסכמה כך לבני זזה שמאלה ממנו. לבני כנראה רואה את דרכה רק דרך כוונות אישיות וכך גם כאשר נתניהו מכוון לשלום היא מתרחקת. בכיר בקדימה אמר השבוע : “לבני איבדה את הראש ואת הדרך. מה היא כבר רוצה מנתניהו, שיצהיר על 47?
חופש גדול
מתברר כי גם להחלטה טובה יש כאלה שאצה להם הדרך לצעוק כנגד. שר החינוך החליט החלטה שבמשך שנים מדברים עליה. אפילו היו דרישות של קיצור החופש בחודש שלם, אך סער החליט כי יצומצם החופש הגדול במספר ימים, והרי זה פלא יש מתנגדים.

 

עופר no גייט
אין ספק כי פרשת האחים עופר היוותה מבחן דרך ולפעמים עדיף גם לתקשורת וגם לפוליטקאים לשמור על מבנה של שתיקה. אין ספק כי יש פה סיפור אך היה טוב אם היה יורד מהכותרות מהר וללא רעש נוסף. אם הספינות של אחים עופר הצילו את אנשינו אז יותר טוב שנשמור על שתיקה.
 

 

גם מירי
אין ספק כי גבי קדוש מתקן מצב שנהרס בתקופתו של שלום שלמה. גבי השכיל לקרב אליו את השטח וכך השבוע כאשר הוזמנו 300 חברים הגיעו 450. אין ספק כי ההשקעה של גבי נותנת פירות. נקווה שיתמיד וכך יוכל להחזיר עטרה ליושנה.
בנוסף, נראה באופק עידן חדש בהתייחסות של נתניהו לחברי כנסת שלא הולכים בתלם. כך למשל ח”כ מירי רגב שהולכת בדרך שונה (מע”מ על הירקות, מאבק על מחירי הנדל”ן, מאבק על מחירי הדלק) – כאשר נתניהו הזכיר את חברי הסיעה שהיו בכנס בירך את חברת הכנסת מירי רגב. זה קצת הזכיר את האירוע במרכז כאשר שרון בלחץ הקהל אמר : גם ביבי , גם ביבי…………..

ספטמבר האיום
קמים בכל בוקר לבוקר חדש. איום ממה שצפוי לנו בספטמבר. אינני מזלזל בהפחדה אך כל בוקר מופיע ליצן חדש שמסביר לנו כי ספטמבר הוא איום, ספטמבר הוא רע, מאות אלפים יגלשו לגדר בגבולות שלנו ויפגעו בריבונות הישראלית. נשמע מפחיד אבל לא כל כך. מהיכן יגיעו ההמונים? בואו ונאמר מסוריה. אז כאשר ממשלת סוריה מאשרת להמונים לפגוע בריבונות הישראלית, ממשלת ישראל צריכה להודיע לאסד כי פגיעה בריבונות הישראלית תגרור תגובה של פגיעה בריבונות הסורית. למשל, הטנקים שמסביב לדרעה יושמדו ממטוסינו , ויש מספיק סימלי שלטון שאפשר לפגוע בהם.
אז לא צריך לפחד צריך לדעת להגיב בחוכמה.


חרדים למחאה
אין שקט במחוזותינו, ביום ראשון הפלסטינים מדברים על יום הנכסה בה הם מתכוננים להרים את נס ההפגנות מול המדינה. וביום שבת החרדים הולכים לחמם את העיר שהשקט בה הוא זמני. ביום שבת החרדים הולכים להפגין כנגד חניון קרתא, כפי הנראה כבר הרבה זמן הם לא הפגינו ועכשיו החרדים הולכים להפוך את הקיץ הקרב לחממת הפגנות, חבל שאת האנרגיות האלה הם לא מפנים לשרות הקודש בצה”ל.
כשלושת אלפים מפגינים מהעדה החרדית צפויים להגיע בשבת הבאה לחניון קרתא בירושלים, להפריע לתנועה ולמנוע כניסה לחניון – במחאה על חילול היום הקדוש.

יצר הרע
יונית לוי כהרגלה בקודש בניסיונה לקבוע את האג’נדה שלה בעת שהיא מקריינת כך עשתה בעת נאומו של נתניהו ולא התאפקה וסיננה את הפרשנות שלה בצורה בוטה.
בישיבה של מועצת הרשות השניה שהתקיימה אתמול הוחלט כי הנהלת הרשות תבדוק את נושא ההתבטאות של יונית לוי בזמן נאום בנימין נתניהו בקונגרס ותגבש המלצה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

דו”ח המבקר, פצצה מתקתקת !

אריק זיו ויזר

הרוזן והקצב

האם הסולחה בין ביבי וסער קורמת עור וגידים ?

אריק זיו ויזר

עו”ד סוזי ארניה, מועמדת מובילה בנשים.

אריק זיו ויזר

ההירש ישראל על מינוייך חלל

אריק זיו ויזר

בנתיב נתניהו : מהעברת התקציב ועד בחירת יו”ר המרכז

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן