25.3 C
תל אביב
21 באוקטובר 2020
ליכודניק
דעות

גלעד תשאר

האם ארדן הוא נתניהו ואבן או שמא מקרה מסוים בפני עצמו לקראת מינויו באו"ם?

לאחרונה פורסם בתקשורת כי ראש הממשלה מבקש למנות את השר הפופולרי גלעד ארדן לשגריר באו"ם. לא מן הנמנע כי המניע לכך הוא העובדה שהשר ארדן באמת מקשיב לארגונים הסביבתיים ולעתים קרובות מביע עמדה לעומתית לזו של ראש הממשלה. זאת, בניגוד לקודמו חה"כ גדעון עזרא, "יקיר המזהמים" שזכה לביקורת קשה מידי ארגונים סביבתיים. בנוסף, יכול מאוד להיות כי הפופולריות הגבוהה של השר ארדן מתחילה לאיים על ראש הממשלה. ארדן זוכה בתקשורת הליברלית לאהדה גבוהה אפילו מזו של השר סער, שזכה לשבחים על עמדותיו בעניין ילדי הזרים, זכויות הומוסקסואלים וקצבאות לחרדים, אך גם לביקורת בנושא "אם תרצו" ויחס ללימודי האזרחות וההיסטוריה. 
 
נראה כי הפתרון הכי נוח לראש הממשלה הוא לתת לארדן "צ'ופר" ולשלוח אותו ואת משפחתו לגלות מתוקה ומכובדת בניו יורק. מאז העת העתיקה שליטים משתמשים במלכודות דבש כאלה כדי לסלק מכשולים מדרכם.

נתניהו בוודאי ישתמש בטיעון שהגלות בבניין האו"מ תכשיר את ארדן לתפקיד של מנהיג לאומי, בשל הניסיון שיצבור במגעים עם מנהיגי העולם. הוא עצמו הרי הגיע לראשות הליכוד לאחר כהונה מוצלחת כשגריר בוושינגטון וגם אבא אבן ז"ל היה לשר חוץ משפיע לאחר כהונה באו"ם.

אך יש לשים לב להבדל העקרוני בין מקרה ארדן לשני המקרים האחרים. הוא כבר שר מוצלח ומוערך ואילו הם הגיעו לפוליטיקה אחרי שכוכבם דרך כמסבירים. במעבר מהתפקיד של שר פעיל לשגרירות באו"ם יש סכנה "להישמט מהגלגל" (פרפרזה על דברי אריק שרון, "פעם למעלה פעם למטה, העיקר להישאר על הגלגל"). ארדן קוטף בימים אלה את הפירות הראשונים של התקדמותו כמחוקק מצטיין וכשר רציני. בניו יורק נשמע עליו רק לעתים רחוקות ורבים שאינם חברי ליכוד פעילים ישכחו את שמו, כפי שאינם זוכרים את שמה של השגרירה הנוכחית. כלל לא בטוח שבאווירה האנטי-ישראלית השוררת בבניין האו"ם ארדן, שהוא איש עשייה ולא דיבורים, יצליח לשחזר את ההצלחות של המסבירים המוכשרים נתניהו ואבן.
הגלות הזו יכולה לחסל לו את הקריירה או לפחות לקבור את כל הישגיו למשך שנים רבות.

לחברי הליכוד שאכפת להם מהסביבה ומהשמירה על האינטרסים של הדורות הבאים, אני ממליץ לפנות כבר היום לשר ארדן ולבקש ממנו – למענך ולמעננו – תישאר. 

 

 

איתי אשר, חבר מימדאתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

אז למה לי פוליטיקה עכשיו ?

אלי חזן

יום השביעי של פסח – מידה כנגד מידה

אלי כהן

עסקת החליפין הרעיונית הקשורה בברזל

אלי חזן

פרשת תזריע מצורע –נצור לשונך מרע

עינר אביב

הימין הליברלי ניצח

אלי חזן

"איך פוצצתי מפגש עם חבר הכנסת השמאלני של הליכוד"

אלי חזן
דילוג לתוכן