21.1 C
תל אביב
27 באוקטובר 2021
ליכודניק
ממשלה

בבת ים החלה מהפכת האזרחים הותיקים

תוכנית האב היישובית שהיא התוכנית האסטרטגית הגדולה ביותר, שתוכננה אי פעם למען האזרחים הוותיקים בישראל, הושקה אתמול בבת ים.

מפגש ההתנעה הראשון של תוכנית האב היישובית, התקיים ביום ד’ במעמד סגנית השר לאזרחים ותיקים ד”ר לאה נס, וראש העיר שלמה לחיאני. אני שמחה להיות פה היום, בבת ים, ולהכריז על תחילתה של מהפכה של ממש, אשר תטיב עם כלל האזרחים הוותיקים במדינת ישראל“, אמרה סגנית השר ד”ר לאה נס.

מפגש ההתנעה הראשון של תוכנית האב היישובית, התקיים ביום רביעי בבת ים. במעמד סגנית השר העומדת בראש המשרד לאזרחים וותיקים וראש הרשות שלמה לחיאני במעמד היועץ לאזרחים וותיקים בבת ים, והצוות המקצועי שיוביל את התוכנית.

הרפורמה שיוצאת היום לדרך אמורה לשנות מהיסוד את תפיסת הוותיקים מצד כלל הרשויות במדינה. בבת ים ישנו הריכוז כמעט הכי גבוה של אזרחים ותיקים בישראל. ראש העיר לחיאני וסגנית השר ד”ר לאה נס שוחחו על הפוטנציאל הטמון בוותיקי בת ים, “האזרחים הוותיקים הם הצעירים החדשים. זו אוכלוסיה אשר מצד אחד מאופיינת בצרכים מיוחדים שהרשות המקומית לרוב אינה מודעת להם, ומצד שני פוטנציאל תרומה עצום לקהילה, התוכנית נותנת מענה ראוי וחדשני לפרמטרים אלו“, ציינה  סגנית השר ד”ר לאה נס.

ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני: ” חברה חזקה צריכה להכיל בכבוד את כל מגוון קהילותיה על מגוון השירותים להם זכאים. אנו כמערכת צריכים לשכלל כל העת את מגוון האפשרויות על מנת ששירותים אלה יהיו הטובים ביותר. בבת ים אנו פועלים בדרכים שונות ומגוונות בנושא האזרחים הוותיקים ואני שמח כי נוסף לעיר פרוייקט זה המסייע בידינו למנף עוד יותר את הפעילות למען ותיקי העיר. 

התוכנית תחל לפעול בימים אלה בבת ים לאחר חצי שנה של פיילוט אשר התקיים בהצלחה רבה בעשרה יישובים, המייצגים את כלל היישובים במדינת ישראל, החל השלב היישומי של תוכנית האב היישובית שהיא התוכנית האסטרטגית הגדולה ביותר, שתוכננה אי פעם למען האזרחים הוותיקים בישראל .

לראשונה, האוכלוסייה הוותיקה של המדינה מקבלת יחס שווה בין שווים מהרשויות. עד עתה גברים מגיל 67 ונשים מגיל 62 זוהו על ידי רשויות המדינה כנטל על התקציב, על מערכת הבריאות ועל שירותי הרווחה. המשרד לאזרחים ותיקים בראשות סגנית השר ד”ר לאה נס, היה הראשון מבין המשרדים הממשלתיים, לזהות את האזרחים הוותיקים כנכס כלכלי ולא כנטל על כלכלת המדינה.

סגנית השר ברכה את ראש הרשות על כך שמעלה אדומים הנה בין הרשויות המובילות ביישום הפרויקט “חיים בגיל”. במהלך 2012 יכנסו לתוכנית האב היישובית 100 רשויות ברחבי המדינה ועד שנת 2014 כל הרשויות במדינה יהיו חלק מהרפורמה, אשר תשנה מהיסוד את תפיסת האזרח הוותיק בידי כל המוסדות והרשויות. סגנית השר לאזרחים ותיקים מאמינה שהמהפכה מתחילה משינוי תפיסתי. “שיניתי את השם של המשרד לפני שנה ממשרד לענייני גמלאים למשרד לאזרחים ותיקים, כי אני מאמינה שכמו בכל העולם התואר “אזרח וותיק”, זהו תואר כבוד המצביע על מעמדו המיוחד,ומנטרל סטיגמות ותפיסות גילניות. אנו רואים בוותיקים המייסדים, סוללי דרך שמחובתנו לכבד ולהוקיר”

במסגרת התוכנית ייבנה פרופיל יישובי הנוגע לכל תחומי חיי האזרח הוותיק באזור בת ים. התוכנית תתבצע על ידי שולחן עגול של מומחים לתחום הזקנה מכל ההיבטים, אשר עברו הכנה על ידי מומחי המשרד לאזרחים ותיקים. במהלך בניית הפרופיל יוצרו תוכניות ביצועיות לשינוי ושיפור התשתיות הקהילתיות, חברתיות ועירוניות בהתאמה לאוכלוסיית הוותיקים במקום.

הפרויקט נעשה בשיתוף מלא של הציבור, זוהי התוכנית הממשלתית הראשונה שמשתפת באופן פעיל את הציבור הרחב, לו נוגעים השינויים הצפויים. בסוף השנה הראשונה לפרויקט, תוצג  תכנית אסטרטגית ליישום מיידי ועד לטווח של 15 השנים הבאות. אם כי מעשרת ערי הפיילוט ניכר כי תוצאות אופרטיביות נוצרו כבר במהלך ההיערכות והתכנון.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

נתניהו : “הדרך שלנו היא הנכונה”

אריק זיו ויזר

מרידור אמר או לא אמר?!

אריק זיו ויזר

ארדן בהתקפה ליכודית : ועתה ויטלי חייקין

אלי חזן

ממשלה תוך 48 שעות

אריק זיו ויזר

שר החינוך גדעון סער מינה את גבי אביטל למשרת המדען הראשי של המשרד החינוך

אריק זיו ויזר

נמצאה המתכונת למניעה, ולו חלקית, של רצח קטינים בתוך המשפחה ?

אלי חזן
דילוג לתוכן