22.7 C
תל אביב
16 במאי 2022
ליכודניק
הזמנות ואירועים

בארץ האפשרויות הפוליטיות המאד מוגבלות

ביום ראשון הקרוב, 21/10/2012, ב- 19:00 תתקיים הועידה הרעיונית הראשונה בליכוד שתתן קול לקבוצות ששמות ערכים ליברליים ודמוקרטיים במרכז: הפורום הליברלי בליכוד, גאווה בליכוד, הליכודניקים החדשים, השדולה הפלורליסטית בליכוד ופורום “מנוף” הלאומי-ליברלי. כולכם מוזמנים לבית “עורו” בתל אביב. כולכן וכולכם מוזמנים להגיע.

כמו רבים מבני עמנו, גם אני עליתי על מטוס במהלך החגים וטסתי לנופש. נסעתי לארצות הברית, ארץ ההזדמנויות והמחלות הקשורות בהשמנת יתר הבלתי מוגבלות. לצערי, בניגוד לכל כללי ההוגנות הקוסמית, חטפתי דלקת גרון בחופשה והייתי מרותק למיטה למשך שלושה ימים. חברתי הטובה ביותר היתה הטלוויזיה ומתוך אילוץ הוזנתי, לצד דונאטס אמריקאים טיפוסיים, בתכניות אקטואליה מקומיות.

כמה כיף, חשבתי לעצמי, שבארצות הברית רוחש דיון ער בנוגע לדמותה של החברה. הדיון הפוליטי בימי בחירות באמריקה תוסס ומוצגות בו אלטרנטיבות שונות לפתרון בעיות השעה. הדמוקרטים תופסים את הצד הסוציאליסטי ומטיפים לשוויון ואחריות הדדית בעוד הרפובליקאים מבקשים לתמוך בחירות הפרט ואחריות תקציבית.

חבל שבישראל, בה יש יותר מפלגות מאשר אחוז המצביעים בפועל, הוויכוח הפוליטי כל כך דל: השתלחות בשחיתות של ההוא, עקיצה על חוסר הניסיון של ההיא. מערכת בחירות ישראלית מרודדת לכדי מלחמת בוץ צהובה ונטולת עומק אינטלקטואלי או פתרונות יצירתיים.

כניסתה של שלי יחימוביץ’ למירוץ הביאה רוח רעננה של שיח אידיאולוגי. על אף שרעיונותיה ותיקים והיא מייצגת רוח מפא”יניקית ישנה- היא ארזה את ועדי העובדים וההוצאה הממשלתית הגבוהה בעטיפה סקסית אה-לה מקינטוש וקראה לה “סוציאל דמוקרטיה”. הליכוד, לצערם של המבקשים אלטרנטיבות פוליטיות מגוונות- נשאר הרחק מאחור.

בשנה האחרונה הוציא הליכוד לפועל מדיניות שאינה שונה במאום מהצעותיה של שלי: חינוך חינם מגיל צעיר, הרחבת הגרעון, העמקת המיסים, הגדלת קצבאות ומעורבות גבוהה בכל ענפי המשק- כולל מחיר הפופקורן בקולנוע! אם זה לא מספיק, הליכוד לקח חלק במדיניות בת 64 שנים של מעורבות רבה בחיי האזרח. גם תחת שלטונו, הממשלה מכתיבה לנו באילו קווי אוטובוס לנסוע ובאילו ימים, כיצד נתחתן ואיזה חינוך נעניק לילדינו.

תנועת הליכוד, שצמחה על קרקע התורה הליברלית וסבלה מרודנות השלטון כשהייתה מיעוט, צריכה להציג אלטרנטיבה שונה. לעומת שלי יחימוביץ’ ומפלגת העבודה, המציגים פתרונות סוציאליים לאתגרי החברה הישראלית, צריך נתניהו לקדם שיח של חירות הפרט, ממשלה צרה וחופש. “בני האדם הם בני-חורין”, אמר אבי המחנה הלאומי זאב ז’בוטינסקי, “וכל יחיד הוא מלך”. חירות מלאה למיעוטים ושיוויון בפני החוק, חופש דת ומחשבה ומעורבות נמוכה של הממשלה בכיסו וחייו של האדם, היו באופן היסטורי נר לרגליו של מחנה הימין.

לצד מדיניות לאומית נוקשה בסכסוך הערבי-ישראלי, נלחמה תנועת החירות של בגין נגד אפליה כלפי הערבים ונגד הממשל הצבאי. לצד רגישות חברתית והבטחת קיום בסיסי לחלשים בחברה, הציעה תורתו של ז’בוטינסקי מיסוי נמוך והגבלת כוחו של השלטון בענייני המשק. מדוע, אם כן, דווקא בשעת בחירות קריטית כל כך, לאחר מחאה חברתית שביטאה מצוקות אמיתיות, מגמגמים חלק מנבחרי הליכוד והעומד בראשו ולא מציעים תכנית חברתית קוהרנטית ושונה מזו של השמאל?

אם גם אתם מאמינים שהאזרחים יודעים לנהל את חייהם טוב יותר מהפוליטיקאים והפקידות הממשלתית, אם גם אתם רוצים שמפלגת השלטון תעבוד עבור האזרחים ולא עבור קבוצות מתפקדים קיצוניות או ועדי עובדים אימתניים- הצטרפו לוועידה הרעיונית של המחנה הדמוקרטי-ליברלי בליכוד.

מערכת בחירות בלי אופציות שונות היא משעממת ולא בריאה. היא כמו לבחור בין שני ערוצים שמציגים את אותן החדשות ואחריהן אותן תכניות ריאליטי. לנו, אזרחים שנותנים כל כך הרבה למדינה, ממסים גבוהים ועד שנים יקרות בשירות צבאי, מגיע קצת יותר. “דמוקרטיה- פירושה חופש” אמר ז’בוטינסקי. וחופש משמעותו יותר מבחירה אחת.

הכותב הוא ממקימי “פורום מנוף”, החוג הלאומי-ליברלי בליכוד.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

הזמנה לקריאת כיכר ע”ש פאבל פרנקל

אריק זיו ויזר

ז’בוטינסקי והבעייה הערבית

אריק זיו ויזר

הרמת כוסית של צעירי הליכוד עם סער ואקוניס

אריק זיו ויזר

עדכון ממהלך הדיונים בקופנהגן 15/12/09 – הפגישות עם השרה הדנית להגנת הסביבה

אריק זיו ויזר

חג אהבה עם מוטי גלעדי

אריק זיו ויזר

השר סילבן שלום ברעננה

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן