27 C
תל אביב
10 באוגוסט 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

אשכנזי לאן

מפקד ברקת מתרסק, מלחמת הבלוף מול דעאש, השבוע הרע של אשכנזי, פרשת רות דוד לאן נעלמה

בלוף דעאש או בלוף אובמה ?
האם זה מפתיע ? אני בספק ככל שהדבר קשור בנשיא היוצא – בקרוב – של ארה”ב – ברק אובמה. מתברר כי אובמה שותף לבלוף הגדול בנושא דעאש. מי שאחראי על האביב הערבי שהפך לחורף אסלאמי יוצר חזות של מלחמה בדעאש. אך השאלה המתבקשת היא האם זאת רק קוסמטיקה למען קמפיין הבחירות של הילרי? או שאלה בסגנון אחר: האם מדובר ברצון להראות לעולם כי הא נלחם בטרור של דעאש.
מתברר כי בזמן שהוא כביכול נלחם בדעאש הפקיר אובמה את המורדים בסוריה. האם זה מזכיר משהו? בוודאי. דפוס פעולה עקבי שלו. אובמה הפקיר את כל ידידי ארה”ב בקדנציה שלו. זוכרים את מוברק ? אובמה נטש את מי שהיה סמל ליציבות במזרח התיכון .
לא לחינם מדינות ערב שהיו שירות לציר מול מדינות הרשע זזו לכיוון פוטין. עכשיו אובמה מנהל מלחמה שכולה עבודה בעיניים למען בחירת קלינטון.
האם מדובר בהישגים במלחמה בדאעש או שמא בהישגים כביכול ? לעיתים נדמה כי הכול פשוט בלוף. כוחות הברית כובשים ערים אך הכוחות המאורגנים של דעאש יוצאים החוצה מהמרכזים ונכנסים לעומק המדבר. משם הם חוזרים לאחר המתקפה וממשיכים את קו המלחמה. הבעיה אם כן היא שארה”ב הגדירה את מטרות המלחמה שלה רק למען חזות העין של הבוחר בארה”ב.
ניהול הקרבות ע”י ארה”ב מתנהל כמו משחק מונופול. הם הגדירו את מוסול כיעד אך בפועל הם ריכזו כוחות במוסול ודעאש מזנב בהם בכל עיראק. דעאש פוגע ביעדים אחרים בעירק בצורה משמעותית. יתר על כן, לפי פרסומים רשמיים של הקואליציה לוחמי דעאש בורחים ממוסול אך בפועל אל מוסול מגיעים מאות ואלפי לוחמי דעאש והקרב לא הוכרע. אל תופתעו אם לא יוכרע . אל מוסול ממשיכים להגיע לוחמי דעאש מטורקיה וזאת למרות שיש תאום עם טורקיה. גם בתקשורת הישראלית אנו עדים למריחה הגדולה. רק ד”ר גיא בכור נותן לנו תמונה ברורה של המצב .
במלחמה של דעאש זה לא יגמר במוסול. זה יגלוש לאירופה וההערכות הן שהמזרח התיכון ימשיך לדמם מול הטרור האסלאמי
כרגע מתייחסים לטרור הסוני יותר אבל צריך לזכור שגם הטרור השיעי נמצא שם. בינתיים, כאשר הקואליציה מטפלת לכאורה בדעאש, החזית האיראנית צוברת עוצמה ונוגעת בעוד אזורי שליטה .
כל המצב הזה בנוי על חולשת אובמה ובינתיים אובמה הופך להיות בלוף היסטורי : מתוכנית הבריאות שלו ועד החורף האסלאמי – הכל כישלון. אין ספק כי אובמה יודע לנהל קמפיין אך הוא מסכם 8 שנים של הריסת מעמדה של ארה”ב בעולם והעברת שרביט ההשפעה לרוסיה של פוטין.

———————————————————————————————————————————————–רעידות אדמה

שתי פרשות שנחשפו בעבר כפרשות חמורות ושתי הפרשות התאדו : פרשת אשכנזי ופרשת פישר והפרקליטה.
בשתי הפרשיות בכירי הפרשנים הסבירו לנו כי אם אפילו עשרה אחוז נכונים ממה שסופר זאת רעידת אדמה. האמנם ?
השבוע הוגש נגד בועז הר-פז כתב אישום. שש שנים של סחבת אך בפועל הפרשה נמרחה עד למצב שכל האשמים האחרים ברחו מאשמה למרות שהמעשים שלהם היו ברמה של פוטש ועד שיבוש הליכי חקירה.
אך המערכת שמרה על החביבים שלה וכך פרשה קשה של התנהלות אשכנזי וחבורת המעריצים שלו יצאו מבלי לעמוד לדין. העיקר שאת ה – ש.ג העמידו לדין .
המפסיד הגדול השבוע מהגשת כתב האישום הוא גבי אשכנזי. הפרשה מתעוררת מחדש ואופק התקווה הלבנה מתרחק. יש פה כמה סוגיות להתעכב עליהן :
הפרשה שבעטייה עומד לדין הרפז היא סרח עודף של אשכנזי. הוא אמנם לא עומד לדין כפי שידוע היו פה הרבה חומרים שלא נחקרו לעומק.
ובתקופה שהיו פרסומים על הפרשה אין ספק שאשכנזי נפגע. במקביל, הוא היה בתקופת צינון וכך ככל שעבר הזמן כך אהבת העם התרחקה ממנו וכך אופציית הנהגת המדינה התרחקה לא פחות.
כך כאשר אשכנזי לפני כשנה נוקה מכתב אישום נראה כי הוא חוזר למסלול ההנהגה אך השבוע מתברר כי שני פרמטרים מעיבים על עתיד אשכנזי : משפטו של הרפז שמתחיל עכשיו ואז המסמכים והקלטות יצופו והציבור ייחשף שוב לאווירת הפוטש שהייתה בלשכת אשכנזי וכמה עיתונאים שהיו בסוד התהליכים. כל התהליך הזה מרחיק את אשכנזי מתנהגת המדינה .
אך יותר מהמשפט של הרפז מעיב על אשכנזי פרשת העוקץ של חברת שמן ששם יש טענות שאשכנזי לכאורה שכנע משקיעים להשקיע בחברה שהייתה בתהליך קריסה.
“זאת הכותרת מדהמרקר : הטעיית משקיעים חמורה”: אושרה תביעה ייצוגית נגד גבי אשכנזי

במרכז התביעה, בסך 65 מיליון שקל, טענה להטעיה ואי גילוי מידע מהותי לציבור על ידי שמן ומנהליה , בית המשפט חייב את שמן, אשכנזי והמנכ”ל לשעבר יוסי לוי לשלם למגיש התביעה, עו”ד יוגב חלפון, שכר טרחה ראשוני של 150 אלף שקל
היה וכאשר הפרשה תתבהר ואם נכונות הטענות, אשכנזי יצטרך להפנים כי הדרך להנהגה נסגרה לו . לכן, אין ספק כי השבוע הזה הוא הקשה ביותר לאשכנזי.
בפרשת השחיתות בפרקליטות שוב אנו עדים כי גורמים בפרקליטות פשוט מרחו את החקירה הזאת עד כדי שרעידת האדמה שהייתה צריכה להיות הפכה לרעידה במיטת מים וחמור יותר : יכול להיות שיש כאלה שהם בכלא רק בגלל שלא בחרו בפישר כעורך דין.
ההרגשה היא שיש פה כאוס בעולם שרצינו לחשוב שהצדק נר לרגליו.
מה שמעניין הוא לאן נעלמה שרת המשפטים ? היה צפוי שבהתנהגות שכזאת שקד תקים וועדת חקירה לצורת התנהלות הפרקליטות .
לאן נעלמה התקשורת שמוכנה לתת לפרשה כזאת להעלם? ולאן נעלמה התנועה לאיכות השלטון? כיצד פרשה כזאת של שחיתות בפרקליטות לא הופכת להיות מהלך מרכזי של התנועה לאיכות השלטון?
כן, אם יש צורך רציני אז זה לבצע בדיקה מקיפה כדי להחזיר את אמון העם במוסדות האלה .

———————————————————————————————————————————————–
ניר ברקת
רבות ורבים טענו כי ניר ברקת מתנהל בליכוד בצורה לא הוגנת : הוא משקיע כספים ומנהל קמפיין בחירות כאשר הוא מנצל לקונה בחוק שכל זמן שהוא לא מודיע על התמודדות זה לא נחשב כהוצאה .
ולכן ניר ברקת בשנה האחרונה הוציא כספים במאות אלפי שקלים. יש המדברים על כך כי רק בשנה האחרונה ניר ברקת עבר את המיליון ₪.
אך מה שמדהים הוא שניר הצליח לקבל הכרה רק במערכות קיימות כאשר הוא הזמין לסיורים חברי סניפים מכל הארץ. למשל, ברקת הזמין את סניף רמת גן : פעם את הקבוצה של רווח ופעם את הקבוצה של דוידי. שתי הקבוצות משויכות לשרים. האם אותם אלו שהגיעו לטיול של ניר יתמכו בו? הרי ברגע שרווח ראה שניר ברקת הזמין את דוידי הוא רוח כבר יראה לניר .
התברר השבוע כי בייאושו שהוא לא מצליח לפקוד את הכמויות שהוא הצהיר שיפקוד וזאת למרות מערכת פרסום וטלמרקטינג שהוא מפעיל, פונה ניר למתפקדים שיתפקדו ואנשים מטעמו מדגישים : לא חייבים להצביע ליכוד אלא תתפקדו רק כדי לחזק את ההשפעה של ניר. כל זה פורסם בערוץ 2 השבוע.
כאשר שואלים את קטי שטרית ראש המטה שלו בליכוד כמה מתפקדים פקדתם? היא אומרת בחיוך של דבש : “זה סוד”.
כל מי שמכיר את תהליכי המפקדים יודע כי מי שחלש שומר על סודיות במפקד שלו ומי שחזק מכריז על המפקד שלו וגם מוכיח את המפקד.
אז קטי, חיוך בדבש עובד על ניר לא בליכוד.
דוגמה : איך החזקים מציגים מפקדים : ח”כ דוד ביטן הכריז כי יגיע ל- 10 אלף מתפקדים בתחילת הקדנציה. עד עכשיו פקד ששת אלפים חדשים ויש לו עוד כארבעת אלפים אלף מלפני הבחירות. ההערכות לגבי חיים כץ שביחד יש לו יותר מ 12 אלף מתפקדים, הקבוצה החרדית בירושלים יש לה מפקד חדש של ששת אלפים מתפקדים. עם המפקד הקודם ההערכה היא שהם עומדים על שמונת אלפים מתפקדים.
מתפקדי הקבלה היו באזור התשעה אלפים מתפקדים. היום הם נמצאים בהערכה על חמשת אלפים מתפקדים.
ניר ברקת במפקד הכושל שלו לא עבר את האלפיים. לכן בחודשים האחרונים אנשיו מתבזים ומצהירים שהם בונים על תמיכה בקולות החופשיים.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

התפספס לו

אריק זיו ויזר

אבו מאזן כחלק מעגל הזהב

אריק זיו ויזר

נתניהו:”חזק מול החמאס! לבני חלשה מול אדלר – מאת אריק זיו -יומן פוליטי

אריק זיו ויזר

לא עוד ביתן 28

אריק זיו ויזר

האוזר ממשיך אין מחליף

אריק זיו ויזר

מורשת רבין “אתרוג”

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן