34.1 C
תל אביב
25 ביולי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

אני מאשים…!

עדו נתניהו: “שיטות החקירה של המשטרה – סכנה לדמוקרטיה” מרים ודוד לפרס ישראל, ניר ברקת בדילמה, מי יחליף את דודי, בית שמש היורדת.

סיימנו את השבוע האחרון עם הידיעה כי הבחירות נדחו אך מה שברור הוא כי זה לא לזמן רב. למעשה, החל מעתה, הכל שאלה של זמן. לאחר יום העצמאות חוסר הבהירות הזאת תיפתח מחדש כסאגה מטרידה כאשר ברור שלא תהיה הסכמה בקואליציה על גיוס חרדים. ראוי לציין : מתמודדי הפריימריז בליכוד צריכים לא לסגור את המטות אלא להשאיר אותם מוכנים לרגע הקרב של הבחירות. צריך לזכור כי מרגע שיוחלט על בחירות הפריימריז יתקיימו תוך שלושה שבועות. כך היה בעבר וכך יהיה בעתיד. הדבר הוא הגיוני מתוך מטרה למנוע מאבק פנימי שיגלוש אל תוך הבחירות הכלליות.

בכל מערכת בחירות עולות טענות על ידי מתמודדים שהפסידו ולכן סגירת טווח הזמן לערעורים הוא קריטי עד מאוד. מתקבלות עתירות לבית הדין שחייב לדון בהן, מתחיל ויכוח בלתי נגמר והוא נמשך עד הגשת הרשימות.

כאשר דובר על הבחירות היה מי שעשה חישובים שהפריימריז עלולים להיות באמצע אפריל. אפילו עלתה מחשבה על פריימריז לפני הפסח.

המועמדים “ניצלו”. בינתיים, בחירות כנראה צפויות באוקטובר הקרוב.

אורלי לוי

נכון לעכשיו אורלי לוי עשויה להיות הטרנד של הבחירות הבאות. השאלה המרכזית היא : האם היא תצליח להישאר במצב הזה? יש סיכוי גבוה לכך. כפי הנראה כרגע לוי מסכנת בעיקר את העבודה, את לפיד ואת כחלון אך הואו לא נשכח : גם הליכוד יכול לאבד לה מנדטים. הסכנה לליכוד מכיוונה שהיא שוברת את הגושים ועלולה לתמוך במועמד שיהיה נגד נתניהו. אבל אין ספק כי גבאי ולפיד הם הנפגעים העיקריים : מגבאי, אורלי שואבת את המנדטים בפריפריה. מלפיד ומכחלון אורלי לוקחת את הצעירים בתל אביב .

מרים ודוד

יש לשבח את שר החינוך על הבחירה להעניק את פרס ישראל לדוד לוי ולמרים פרץ.

דוד לוי הוא הדמות שמהווה דוגמה לכל ישראלי. הדוגמא הטובה ביותר שהכל אפשרי ואפשר לשבור כל תקרת זכוכית. דוד לוי הוא פועל הבניין שהגיע להנהגת מדינת ישראל וסימן את הדרך ליוצאי המזרח..

לוי היה סמל של שבירת הגזענות. הוא הקים מחנה גדול בתוך הליכוד ותמך בהרבה חברים ועזר להם לשבור את תקרת הזכוכית שלהם.

מרים פרץ

היא הבחירה השנייה המרגשת. בכל פעם שאני רואה את מרים ליבי נפעם מהאישה החזקה הזאת. אישה שמראה רוח טובה למרות ההקרבה האישית שלה בשעה ששכלה שני בנים.

ניר ברקת

ניר כעת בדילמה מה לעשות : האם להתמודד לעירייה או פשוט להמשיך בקו של התמודדות הליכוד? בליכוד, כך מתברר, כי הטענות שהוא לא ממריא היו נכונות .

ניר ברקת טעה בגישה שלו בתוך הליכוד כאשר חשב שיכול להפוך את מפלגת הליכוד לעירית ירושלים שאותה הצליח לכבוש בכספו.

אין ספק כי ביח”צ ניר מספר אחד. בעשייה הוא לא כל כך מוצלח. בקמפיין הבחירות הראשון שלו ברקת שם את שינוי מאזן ההגירה בירושלים כיעד לשינוי אבל המספרים מדברים על כשלון טוטלי. אין ספק כי ניר ברקת נכשל.

בליכוד, ברקת הגיע ברעש גדול וכנראה נכשל בכל פרמטר. כאשר החל את הכניסה לליכוד המצב של נתניהו בסקרים לא היה משהו וניר ברקת קרא עליו תיגר. לאחר שהבין כי נתניהו חזק ומקבל תמיכה שינה ניר את המתקפה ותקף את שר האוצר ואחר כך את כל בכירי הליכוד.

ברקת שפך הרבה כסף כאשר חשב שיכול לקנות את מתפקדי הליכוד בטיולים לירושלים כולל ארוחות וצהריים.

שמועה שיוצאת מסביבתו של ניר : מי שכיוון להחליף את נתניהו ורצה להיכנס לצמרת הליכוד מצליח רק לגרד את שולי העשירייה השנייה.

לכן נראה כי ניר שוקל את צעדיו שנית.

מי יחליף את דודי

בעת משבר הבחירות אמסלם לא הסתיר כי הוא לא נהנה מתפקיד יו”ר הסיעה ובכך נפתחו ההימורים. מי יחליף את אמסלם : 2 המועמדים להחלפה הם יואב קיש ומיקי זוהר. עכשיו הכל תלוי בדודי אמסלם – מה יחליט.

אם עסקנו באמסלם אז אי אפשר להתעלם מחשיפה שראינו בתוכנית אנשים שם ראינו אמסלם אחר.לא כוחני איש משפחה רגיש וטוב.

שאפו לאמסלם.

בית שמש היורדת

‏סניף הליכוד בבית שמש בראשות שלום אדרי התכנס הערב לקראת הבחירות המקומיות. בסיום הישיבה, הוחלט פה אחד לתמוך בראש העיר משה אבוטבול בבחירות הקרובות.

בכך למעשה הוכרע סופית שמשה אבוטבול יכהן כראש עיריית בית שמש בפעם השלישית.

אין ספק כי הליכוד הוכנע בבית שמש על ידי ראש עיר חרדי. צריך לזכור כי הליכוד הוביל את המאבק באבוטבול הבחירות הקודמות עד שגרמו לבחירות חוזרות שגם בהם ניצח אבוטבול. אז הם הציגו מאבק הרואי של עקרונות אך מתברר כי במהלך הקדנציה אבוטבול קנה אותם בתפקידים ועכשיו התגמול.

האיש הרע הפך להיות טוב ומצוין.

עדו נתניהו: “שיטות החקירה של המשטרה – סכנה לדמוקרטיה”

אחיו של ראש הממשלה שאינו מרבה להופיע בכלי התקשורת, מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בנוגע לחקירות. “המשולש של עיתונות, פרקליטות ומשטרה – קטלני. עושה רושם שהמאזן העדין בין רשויות הדמוקרטיה השתבש”

הגיע הזמן שמה שאנחנו אומרים כבר למעלה משנה יעמדו עוד אנשים ויאמרו עד כאן במדינה דמוקרטית צריך הפרדת רשויות, צריך שהמשטרה תנהג בחיפוש הצדק והגנה על כולנו, ולא נהייה מכשיר בידי חוקרים למען דעתם והאמונה שלהם.

צריכה לקום ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט שימונה ע”י הכנסת מכיוון שגם השופט חיות נגועה לכאורה ולכן היא לא יכולה למנות א השופט שיעמוד בראש הועדת החקירה.

כי גם היא והתנהלות שלה תצטרך להיבדק.

רק חקירה מקיפה על כל התנהלות אגף החקירות יכולה להחזיר את אמון הציבור.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

 הכאוס בסיעת הליכוד

אריק זיו ויזר

ארדן הקוזאק הנגזל

אריק זיו ויזר

ניחוחות אוסלו

אריק זיו ויזר

בנט מחכה לשקד

אריק זיו ויזר

במקום בו סוגרים עיתון ישרפו ספרים ?

אריק זיו ויזר

מי ניצח השבוע בעימות בנט ביבי?

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן