19 C
תל אביב
19 במאי 2022
ליכודניק
נרי אבנרי

אליק רון, תתבייש לך (2) / כתב: נרי אבנרי

 היה עושה נכון אליק רון אילו במקום להשתלח בציבור המתנחלים, היה מכוון אצבע מאשימה כלפי השופט בדימוס תיאודור אור, שמאז שסירס את צמרת המשטרה, כל מה שמעניין את קציננו הבכירים זה להגיע הביתה בשלום. אם אפשר אז עם ג’יפ יוקרתי. פצע מדמם, גם אם הוא נפער מלפני שנים, תמיד יישאר נושא אקטואלי. עד שיקריש. מבחינתם של ערביי ישראל, ה”נאכבה” היא פצע מדמם. מבחינתם של עקורי גוש-קטיף וצפון השומרון, “ההינתקות” היא פצע מדמם. כדי להקריש את הפצע של “הכתומים”, החברה הישראלית כולה חייבת לחבק אותם (הם ניצחו בקלפי פעמיים) יחצני העקירה צריכים לבקש סליחה כנה, והפוליטיקאים שבגדו (בעיקר גנבי המנדטים מקדימה), צריכים להיעלם מחיינו הציבוריים.

עם ה”נאכבה” זה יותר מסובך. אם תשאלו את השייך’ ראאד סלאח, הוא יגיד לכם שעד שהאדמה שנגזלה ב- 48 לא תושב לבעליה, הפצע המדמם הזה ימשיך לייצר צרות. יש רק דרך אחת להקריש את ה”נאכבה” יגיד לכם סלאח: מחיקת הישות הציונית הגזלנית. איך הוא אמר?: כמו הצלבנים, וכמו הטורקים וכמו האנגלים, גם ישראל היא אפיזודה. יש בין המנהיגות הערבית גם מנהיגים מתונים. אפילו הם, לא מסכימים להגדרה “ישראל הינה מדינת העם היהודי”.

ניצב בדימוס אליק רון יודע את זה. במאמרי הקודם יצאתי חוצץ כנגד דברי הבלע והפצת השנאה כלפי המתנחלים, אפרופו תגובת צעירי יצהר לחדירת מחבל פלשתיני לישוב למטרת רצח. “מדינת אין חוק”- זאת ההגדרה שהגדיר את יו”ש. רוצה לומר, שהמתנחלים פורעי חוק, ואין מי שיטפל בהם נכון. הדגשתי, שאין דעתי נוחה מתגובה אלימה של צעירים יהודים נגד חפים מפשע, וסיימתי את המאמר בסימון הבעיה האמיתית של המדינה: (חלק מ-)ערביי ישראל.

כמי שפיקד על דיכוי המרד באוקטובר אלפיים, אליק רון יודע שהפורעים הערבים, בזים לחוק הישראלי, ולא חוששים להתעמת עם המשטרה. גרוע מכך: כוחות הביטחון (צה”ל והמשטרה) חוששים להתעמת איתם. יו”ש היא “מדינת אין חוק”? וישראל מה? שמונים וארבעה אלף צווי הריסה בגין בנייה בלתי חוקית במגזר הערבי יש בידי רשויות החוק, ואלה לא מטופלים. מפחד!! זה מדינת חוק?

שימו לב לכותרת הזאת: “כששומרי החוק מפחדים” (מעריב / 2.9.08). הסיפור בקצרה: כנופיית עבריינים מעוספיה, לקחה הלוואת מיליונים בבנק. בתמורה, שיעבדו חברי הכנופיה ארבע מכוניות יוקרה. כשהתבררה התרמית, עיקלו אנשי ההוצאה-לפועל את המכוניות לטובת הבנק. העבריינים איימו (ציטוט מהעיתון): “כי יפגעו בשוטרים, ויישרפו את תחנת המשטרה במקום- אם המכוניות לא יוחזרו להם”. ומה אתם חושבים שקרה? נכון, המכוניות הוחזרו. תגובת המשטרה (ציטוט): “שוטרים העדיפו למנוע סיכון חיי אדם”. משטרה שמפחדת מעבריינים- זה מדינת חוק?

לא שכחנו את “אירועי פקיעין”. שם המשטרה רצתה לעצור חשודים, ופורעים בתגובה חטפו שוטרת (ליאת דאודי) כבת-ערובה. התנאי לשחרורה היה, שחרור העצורים. זה מדינת חוק? אליק רון יודע את התשובה…

רבים משונאי המתנחלים הגדירו את הבריונות של פרחחי יצהר כלינץ’. לינץ’? אפילו לא חיקוי. לינץ’ אמיתי ראינו בשפרעם. שם כפתו שוטרים בתוך אוטובוס, את המחבל (?) היהודי, עדן נתנזאדה. כפתו, ו…נסו על נפשם מחשש שמא הפורעים יעשו בהם שפטים. היהודי הכפות נירצח!! זהותם של הרוצחים ידועה. הפרקליטות התכוונה להגיש כתבי אישום, הח”כים הערבים איימו, ו…המשטרה התקפלה. זה מדינת חוק אליק?

אמרנו שה”נאכבה” היא פצע פתוח. הערבים זוכרים בדיוק מי ואיזה כפרים הרסו מנהיגי המחנה של אליק רון. איזה קיבוצים יושבים היום על הכפרים מהם גורשו או נסו. טועים אלה שמאמינים שאם “יקריבו” את אחיהם המתנחלים, הערבים ישכחו את ה”נאכבה”. יש הבדל, וזה יודו גם השמאלנים, בין ישובים שהוקמו על אדמת טרשים (התנחלויות), לבין קיבוצים או ישובים “שהחליפו” אוכלוסיה.

היה עושה נכון אליק רון אילו במקום להשתלח בציבור הנהדר הזה, היה מכוון אצבע מאשימה כלפי השופט בדימוס תיאודור אור, שמאז שסירס את צמרת המשטרה, כל מה שמעניין את קציננו הבכירים זה להגיע הביתה בשלום. אם אפשר אז עם ג’יפ יוקרתי.

ואם יש בין השמאלנים כאלה שמאמינים שהערבים יסתפקו בעקירת המתנחלים ביו”ש, נכונה להם אכזבה מרה. מבחינת הערבים, השמאלנים הם “בוטנים” והכתומים הם “אגוזים קשים לפיצוח”. הם לא ויתרו על השבת אדמתם, ומי שיכול למנוע מהם את המזימה הם, נכון, “פורעי החוק” הכתומים.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

אבי דיכטר לך הביתה! / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

רינה מצליח, זה בשבילך

אריק זיו ויזר

התנחלויות- קבלו שני ציטוטים

אלי חזן

צבועים, לכו למראה

אלי חזן

כמה מילים על (אובדן ה-) בושה / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

בזכות החינוך הטוב של אימא / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן