16.2 C
תל אביב
18 בפברואר 2020
ליכודניק
סניפי הליכוד

אין כניסה למצודה

שערוריה: שערי מצודת זאב ננעלו בפני הליכודניקים בעלי הבית.

 

 

גדי אריאל, מנכ"ל הליכוד נעל את דלתות אולם האירועים בקומה 14 במצודת זאב, כדי למנוע מפעילי ליכוד לערוך כינוס ודיון שנקבע מראש. הנושא של הכינוס היה "מחזירים את הליכוד לליכודניקים". למרות סגירת הדלתות נערך הכינוס בלובי בקומת הכניסה של מצודת זאב ובמסדרון ליד המעליות.

כחמישים איש הגיעו לכינוס, כולם ראשי סניפים, פעילי שטח, ואף ראשי ערים. הכל זעמו על הפרובוקציה האנטי דמוקרטית של מנכ"ל התנועה, שנעשתה כנראה בשליחותו של ראש התנועה. התברר שגדי אריאלי אף התחזה ושיקר לעיתונאים שהוזמנו על ידי מארגני הכינוס, כשהודיע לעיתונאים על דעת עצמו שהכנס בוטל.

"אף פעם בתולדות הליכוד לא סתמו פיות לחברים, אף כאשר דעותיהם לא היו מקובלות" אמר בכאב זאב בן יוסף. אחד מהמייסדים זעק "מנחם בגין מתהפך בקברו".

אלי קורנפלד מאשקלון, ממארגני הכינוס, אומר שהוא הזמין את האולם ליום רביעי בערב בנוהל המקובל בתנועה. נאמר לו שהאולם הוזמן כבר לאותו ערב בשעה 7, לכנס של חוג תדמור. לפיכך קורנפלד הציע להקדים לשעה 5 אחר הצהריים. לדבריו, גדי אריאל ואנשיו אישרו את ההזמנה לשעה 5. למרות זאת דלתות האולם היו נעולות בשעה 5, אבל נפתחו בשעה 6 וחצי לאחר שמשתתפי הכנס התפזרו.

גדי אריאל אף אמר לכתב קול ישראל, יואב קרקובסקי, כי האולם לא הוזמן. המארגנים טוענים כי המנכ"ל משקר. אילו לא היה האולם מוזמן מראש, אז מדוע טרח להודיע לכתבי המפלגות שהכנס בוטל. ושנית, מי הסמיך אותו לדבר בשם המארגנים שהזמינו את הכתבים?…

ניסינו לקבל תגובה והסברים מגדי אריאל אך הוא העדיף להתעלם מפניתנו.

הסגירה הבוטה של בית הליכוד בפני בעלי הבית היא אנטי דמוקרטית בעליל. לרבים מהנוכחים המעשה הזכיר את התנהגות אריק שרון כאשר הורה למשטרה לעצור את האוטובוסים שהובילו ליכודניקים להפגנה שתוכננה בנתיבות נגד תוכנית ההתנתקות. הכעס היה בעיקר נגד גדי אריאל, אם כי חלק מהדוברים ציינו שהוא פועל בשליחות נתניהו, והחרפה האנטי דמוקרטית צריכה להיזקף לחובת ראש התנועה. רוב המשתתפים בכינוס הם ליכודניקים ותיקים וראשי סניפים החברים בליכוד לפני שהצטרפו לתנועה גדי אריאל וביבי נתניהו. אחדים מהם חברים בליכוד עוד לפני שגדי אריאל נולד.

כל המשתתפים דרשו לכנס בהקדם את ועידת הליכוד, כדי לבדוק את כשלון הקמפיין בבחירות, וגם כדי להציע שינויים בחוקה. נושאים אלה מחייבים דיון יסודי ומעמיק של בכירי אנשי השטח. אביגדור הדר מרמת השרון אמר "אנחנו רוצים להוביל שינוי בחוקה לא למען עצמנו, אלא כדי להוסיף כוח לליכוד".

דודו גולן מירושלים ושלמה מדמון מכפר סבא הציגו שורה של הצעות לשינוי החוקה ונושאים לדיון בועידה הבאה. עיקרן הוא בחירת מוסדות התנועה ע"י מרכז הליכוד, יו"ר המרכז, יו"ר המזכירות, יו"ר הלשכה, ומנכ"ל התנועה. הם הציעו גם שהועידה תבחר מבין חבריה את ועדת החוקה ואת בית הדין, וגם את ועדת הכספים.

אהרון מלצר ודוד טטרסקי הציעו שהועידה תמנה ועדת בדיקה בראשות שופט לבחון את התנהלות מטה הבחירות של הליכוד בבחירות האחרונות.

שבח שטרן סיכם את הדיון ואמר "מה שחשוב שהכנס הזה יימשך, ולא ייגמר פה רק בפריקת מה שיש לנו על הלב". הוא קרא לכל אחד מהנוכחים להביא עוד 20 איש ממקורביו לכינוס הבא.

Related posts

כשלימור פגשה את ברו

אריק זיו ויזר

גניש : פעיל חברתי לדוגמה

איציק דדוש

קרטל המזון מאחורי מאבק הדיור

אריק זיו ויזר

מיוסי שבהרצליה באהבה

אלי חזן

ברכות ליהודית בנד ולברוך נתח

אלי חזן

פורום גליל ועמקים- חברתי זה לעשות

אריק זיו ויזר

9 תגובות

נועה רווח 27 בפברואר 2013 at 20:29

בושה וחרפה
האם אין אידאולוגיה ושלטון תקין בליכוד

הגב
רונית לוי 27 בפברואר 2013 at 20:30

רוצים דמוקרטי

הגב
רונית לוי 27 בפברואר 2013 at 20:30

רוצים דמוקרטיה

הגב
יוני לוי 27 בפברואר 2013 at 20:49

לליכוד יש אידאולוגיה

הגב
חנית בגין 27 בפברואר 2013 at 20:51

רק מפלגה ללא אידאולוגיה מקבלת את פורשי קדימה ללא תקופת צינון למרות ההחלטות על תקופת צינון

הגב
יעל כהן 28 בפברואר 2013 at 4:48

לא מפרסמים תגובות

הגב
גיל שמואלי 28 בפברואר 2013 at 5:19

ביזוי חברי מרכז ומייסדי התנועה במצודת זאב !!
כנס חברי המרכז ומייסדי התנועה התקיים הערב בלובי של מצודת זאב, ולא בקומה ה- 14 לאחר שמנכ"ל הליכוד, מנע ממשתתפי הכנס , חברי ליכוד וותיקים כניסה לקומה 14 כפי שתואם מראש. רוב הנואמים מחו על הניסיון הדיקטטורי לסתום פיות בבית שלנו , בתנועה בה גדלו ופעלו משך שנים רבות – ומחו נגד הזכות החוקית והמוסרית לאפשר לקיים דיון ושיח דמוקרטי חופשי בקרב חברי מרכז ומייסדי התנועה . שהגיעו למצודה מכל רחבי הארץ – זוהי בושה וחרפה שלא ידענו כמוה אף פעם בתנועת החירות ובזיון דרכו של מורנו מנחם בגין מייסד התנועה .

הגב
נועה גולדשטיין 28 בפברואר 2013 at 12:24

בושה וחרפה

הגב
חבר מרכז מאזור השרון 28 בפברואר 2013 at 14:25

חוצפה
מצפצפים על הבוחרים

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן